Mazāk ir vairāk jeb augļu salātiņi

VesmaSk
VesmaSk 9. jūnijs 2014 20:36
2389
Ņemam dažādus augļus dažādās kombinācijās + citroniņš. Šoreiz manā rīcībā bija: 1 liels ābols, 2 prāvi bumbieri, viens banāns, 3 mazi kivi, 3 persiki un 1/2 citrona. Iepriekš esmu izmantojusi persiku vietā vīnogas, apelsīnus vai ko citu pēc patikas. Galvenais - nolīdzsvarot saldos augļus ar skābajiem.
Visus augļus nomizojam un sagriežam apmēram vienādās šķēlītēs. Padoms!!!! Lai āboli un bumbieri nebrūnētu, salātiņu meistarošanu sākam ar citrona sulas iespiešanu bļodā. Griežot gabaliņus bļodā, ik pa laiciņam sagrieztos augļus apmaisam, lai citrona sula vienmērīgi apmaisās pa visiem gabaliņiem. Un griežam saldos un skābos augļus pamīšus. Citrona sulu nevajag daudz, jo tā sajauksies ar citu augļu sulu un visiem salātiņiem tiks.
Pēc griešanas ir divi varianti - ēst salātiņus tūliņ vai vēlāk, pirms tam atdzesējot ledusskapī (karstās dienās - īsta bauda tāds "saldējums") Bildē gozējas salātiņi, kuri stundas 3 - 4 pastāvējuši ledusskapī. Kā redzat, izskatās labi.

Mūsu jaunatklājums - augļu salātiņi, kuru sameistarošanai nevajag daudz augļu, tikai pa dažiem no katra. Rezultāts - visa ģimene paēduši. Salātiņi lieliski atspirdzina karstajās dienās. tajos nekā cita, izņemot augļus, nav.

 

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 9. jūnijs 2014 21:31 hiperkeri

Šos nesaldēju, tikai atdzesēju. Bet, ja sablenderētu un sasaldētu, droši vien arī ļoti garšīgs saldējums sanāktu.

hiperkeri 9. jūnijs 2014 21:21

Ja tikai banānus sasaldētus sablenderē,tad sanāk tāds saldējums,ka nemaz neatšķirsi no veikalos pērkamās mantas. nez,kas notiktu,ja šitos salātus pēc ledusskapja sablenderētu...riktīgs sorberts droši vien!

Kerstyna 9. jūnijs 2014 20:40

(Y)