Mani indīgie brīvdienu plāni

Autors: VesmaSk, 2014. gada 15. aprīlis, 11:26:07
Mani indīgie brīvdienu plāni

Gluži kā kaķis pie peles alas, es gaidu Lieldienu brīvdienas. Prāts jau labpatikā murrā paredzamo izklaides, atpūtas un prieku gaidās. Pa starpu visam ieplānotajam – ciemošanās pie vecākiem, draudzenes, dārza darbeļiem (neko lielu vēl dārzā darīt gan nevar), grila sezonas atklāšanas (beidzot mums pagalmā sākusi sazaļot zālīte un līdz ar to patīkamāk uzturēties ārā) – manos plānos ir arī SĒŅOŠANAS SEZONAS ATKLĀŠANA. Pagājušo gadu tas izdevās maija vidū, bet šogad pavasaris ir agrāks, tādēļ ceru uz taustāmiem rezultātiem jau tagad, aprīlī. Kā izlūki ziņo – pirmās sēnes jau ir!

Kopš mani draudzene pāris gadus atpakaļ maijā pacienāja ar svaigu sēņu mērcīti maija sākumā, esmu nepacietīga un katru gadu gaidu pirmās sēnes – murķeļus.

20140415112552-26410.jpg

Sēņot man ir paticis vienmēr, cik vien sevi atceros. Nespēju vien sagaidīt, kad varēšu doties garajās sēņošanas un ogošanas pastaigās kopā ar savu suņu meiteni Eiru. Materiālais guvums ir mazsvarīgs, jo esam priecīgas pastaigāt pa mežu, izvēdināt galvu, izkustēties un kā bonuss visam  vēl parasti ir kāds meža labums – sēnes, ogas vai zāļu tējas.

Ir lasīts, ka murķeļi ir indīgi, bet tā kā esmu vēl dzīva, tad laikam jāprot vien viņi ir pareizi sagatavot. Recepti murķeļu mērcītei nerakstīšu, to lieliskā kvalitātē un ar visiem attēliem varat skatīt šeit:

http://www.fotoreceptes.lv/murkeli.html

Konkrētā recepte ir pārbaudīta un atzīta par ļoti labu esam. Mērcīte man labāk garšo nākamajā dienā, kad sēnes ir atraisījušas savu garšu pilnībā.

 

Visām SK meitenēm jaukas Lieldienu brīvdienas vēlot –

 

Vēsma