Mani indīgie brīvdienu plāni

VesmaSk
VesmaSk 15. aprīlis 2014 11:26
4135

Gluži kā kaķis pie peles alas, es gaidu Lieldienu brīvdienas. Prāts jau labpatikā murrā paredzamo izklaides, atpūtas un prieku gaidās. Pa starpu visam ieplānotajam – ciemošanās pie vecākiem, draudzenes, dārza darbeļiem (neko lielu vēl dārzā darīt gan nevar), grila sezonas atklāšanas (beidzot mums pagalmā sākusi sazaļot zālīte un līdz ar to patīkamāk uzturēties ārā) – manos plānos ir arī SĒŅOŠANAS SEZONAS ATKLĀŠANA. Pagājušo gadu tas izdevās maija vidū, bet šogad pavasaris ir agrāks, tādēļ ceru uz taustāmiem rezultātiem jau tagad, aprīlī. Kā izlūki ziņo – pirmās sēnes jau ir!

Kopš mani draudzene pāris gadus atpakaļ maijā pacienāja ar svaigu sēņu mērcīti maija sākumā, esmu nepacietīga un katru gadu gaidu pirmās sēnes – murķeļus.

20140415112552-26410.jpg

Sēņot man ir paticis vienmēr, cik vien sevi atceros. Nespēju vien sagaidīt, kad varēšu doties garajās sēņošanas un ogošanas pastaigās kopā ar savu suņu meiteni Eiru. Materiālais guvums ir mazsvarīgs, jo esam priecīgas pastaigāt pa mežu, izvēdināt galvu, izkustēties un kā bonuss visam  vēl parasti ir kāds meža labums – sēnes, ogas vai zāļu tējas.

Ir lasīts, ka murķeļi ir indīgi, bet tā kā esmu vēl dzīva, tad laikam jāprot vien viņi ir pareizi sagatavot. Recepti murķeļu mērcītei nerakstīšu, to lieliskā kvalitātē un ar visiem attēliem varat skatīt šeit:

http://www.fotoreceptes.lv/murkeli.html

Konkrētā recepte ir pārbaudīta un atzīta par ļoti labu esam. Mērcīte man labāk garšo nākamajā dienā, kad sēnes ir atraisījušas savu garšu pilnībā.

 

Visām SK meitenēm jaukas Lieldienu brīvdienas vēlot –

 

Vēsma

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 16. aprīlis 2014 09:09 ssfinkss

Es uzdrošinājos pēc tam, kad draudzene man parādīja, kuras var ēst un vēl ar mērcīti pacienāja. Un pavasarī citu sēņu praktiski nav, tādēļ kļūdīties ir praktiski neiespējami. Un reizi gadā taču pagrēkot var.:D

ssfinkss 15. aprīlis 2014 23:29

Jā, es zināju, ka visas sēnes drīkst ēst, bet dažas pēdējo reizi... Ir tikai tāda lieta, ka man sēnes ļoti ļoti garšo. Tikai es tomēr vairāk pieturos pie zināmajām sēnēm. Varbūt, ka kādreiz arī murķeļus uzdrošināšos apēst...

Kerstyna 15. aprīlis 2014 11:55

(Y)