Latviete spiež uz zivīm. Trīs meistarklases visām gaumēm.

VesmaSk
VesmaSk 27. novembris 2016 13:59
1646
Ņemam līdakas fileju. nekādas asakas ārā plēst nevajag, jo līdakas fileju malsim divas reizes un asakas samalsies tā, ka nevienam pat aizdomas neradīsies, ka tādas tur ir bijušas (ticiet man, tas ir pārbaudīts!)
Otrajā reizē maļot klāt līdakai malsim: sīpolus, ķiplokus un cūkas speķi. Speķi var ņemt kā svaigu, tā sālītu vai arī kūpinātu. Speķa vietā var izmantot arī treknāku gaļu. Kāpēc speķītis vajadzīgs? Tāpēc, ka līdakas gaļa izcepoties būs sausa un, lai kotletes būtu sulīgas, tām nepieciešams treknumiņš.
Vēl piemalsim ūdenī izmērcētu baltmaizi, tas būs sulīgumam.
Kad visu iepriekšējo esam samaluši (līdaku, sīpolus, ķiplokus, speķi un izmērcēto maizi), klāt liekam pēdējās sastāvdaļas - olas, treknu krējumu, melnos maltos piparus un krietnu devu citronu sulas pa taisno no citrona. Uz attēlā redzamo porciju (apmēram 1,5 kg līdakas) vajadzētu vismaz divus vidējus citronus. Citrona sula nomaskēs zivs garšu. Un neuztraucieties, kotletēm nebūs citrona piegaršas, tās nebūs arī skābas. :)
Tālāk ņemam palīgā rokas un samīcam visu viendabīgā masā un ļaujam nedaudz pastāvēt (5-10 minūtes), lai garšas savelkas. Tad cepam uz pannas kā parastas kotletes.
Šeku reku tās ir - skaisti brūnīgas un sulīgas.
Kas var būt labāks par siltu līdakas kotleti uz īstas rupjmaizes ar īstu lauku sviestu. Šīs kotletes ēd arī mani puiši, kuri zivis neēd (izņemot lašmaizītes)
Nu kurš gan nezina, kā sataisīt mazsālītu lasi? Mana recepte ir šāda - sajauc bļodiņā pāris saujas sāls ar kādu sauju cukura un piemaļ tam visam klāt melnos/baltos piparus (vai piparu maisījumu), visu vienmērīgi sajauc. Ar šo maisījumu apkaisa lasi, uzliek slogu un liek ledusskapī. Viss. Pēc dažām stundām ņemam ārā un liekam uz maizēm. Uz maizītēm lasis lieliski iet kopā ar avokado un citronu.
Ja ļoti gribas kaut ko garšīgu, bet slinkums stundām stāvēt pie plīts, tad ideālās (lasīt - garšīgās) vakariņas mūs mājās ir vārīti kartupeļi, kuriem pāri pārslidināts sviests, bet klāt pasniegts biezpiens ar krējumu un ķilaviņas (mums garšo tās, kas bundžiņā, vīna marinādē). Slinkums gavilē un vēderi arī.

Kā gan latvieša ēdienkartē iztikt bez zivs? Neiespējami un nejēdzīgi. Tādēļ šodien trīs meistarklases no manis: 1.Līdakas kotletes tām, kurām nekad tās nesanāk labas diezgan, 2.Mazsālīts lasis un viss no tā izrietošais un 3.Ideālās vakariņas Slinkumam.

Konkurss: Supergardā latviešu virtuve

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 28. novembris 2016 10:01

Līdakas kotletes ir kas patiesi garšīgs, es gan pati neesmu gatavojusi jo baidos, ka nesanāks. :)

Kerstyna 27. novembris 2016 14:58

Mans Slinkums saka , ka ir Ok :D