Kā pavadīt svētkus veselīgi

Autors: Linduchy, 2019. gada 25. decembris, 17:10:55
Kā pavadīt svētkus veselīgi

Daudziem svētki asociējas ar kārtīgu izēšanos, sāpošu vēderu un sirdsapziņas pārmetumiem nākamajā dienā. Svētku galdam nav jābūt apkrautam ar majonēzes ezeriem un ogļhidrātu kalniem. 

Kā pagatavot veselīgu maltīti svētku galdam? Vēlaties svētkos pārsteigt viesus ar veģetāru ēdienu? Piedāvāju nelielu ieskatu ēdienkartē, kuru sarūpēju savai ģimenei svētkos.

Dzīvesprieka salāti - salātlapas (var izmantot arī ledussalātus, kressalātus, romiešu salātus vai citus, kas nu ir pieejami); saulespuķu mikrozaļumi (nopērkami Rimi veikalos); granātābola sēklas; mellenes; ciedru rieksti; mango-čili mērce (Spilva)

Ātri un vienkārši pagatavojami salāti, kuri priecēs gan acis, gan garšas kārpiņas. Aizmirstiet par rasolu un siļķi kažokā! Palutiniet savu organismu ar vitamīnu kokteili.

20191225165013-78953.jpg

Krāsnī cepti cukīnī un burkānu plācenīši ir lieliska alternatīva tradicionālajiem kartupeļiem. Ēdienu papildina krēmsiers, ikri un mazsālīts lasis. 

20191225165355-49048.jpg

Svētki ir tā reize, kad var un vajag apēst kādu gabaliņu kūkas. Bet arī šokolādes kūku var pagatavot tādu, lai tā nekaitētu figūrai un neuzsistu cukura līmeni kosmosā.

Kūkas pagatavošanai izmantoju Sukrin šokolādes kūkas maisījumu no interneta veikala www.lowcarb.lv. Šī kūka ir īsts atradums - to spēs pagatavot pat tās, kuras neprot uzcept pat olu. Gabaliņu šīs kūkas var apēst pat tās, kuras ievēro striktu diētu, jo kūka nesatur cukuru, tai ir zems kaloriju un ogļhidrātu saturs. Saldināšanai ir izmantots TIKAI dabīgs saldinātājs, tāpēc nav jābaidās par kaitējumu veselībai. 

Svētki nav tikai izēšanās un pārbaudījuma sagādāšana aknām ar patērētā alkohola daudzumu. Pavadiet laiku kopā ar savu ģimeni, spēlējot spēles, dodoties izbraucienā pa Latviju un veltot laiku fiziskām aktivitātēm.

Lai veselīgi un gaiši svētki!