Kā pagatavot veselīgu svētku maltīti

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. decembris 2014 00:00
2737

Vai esi kādreiz aizdomājies, kādēļ restorānos gatavotais steiks kūst mutē un kādēļ dārzeņi saglabā savu sulīgo garšu un intensīvo krāsu? Tuvojoties gada sātīgākajām brīvdienām, virtuves tehnikas eksperts „Electrolux” sniedz padomus, kā sagatavot veselīgu svētku mielastu, saglabājot produktu struktūru, smaržu, krāsu, garšu un uzturvielas.

„Sous-vide” ir franču kulinārijas apzīmējums, kas nozīmē īpašu ēdiena gatavošanas veidu, kas saglabā maksimāli daudz produktu uzturvielu, kā arī neļauj ēdienam krasi mainīt struktūru, taču izceļ tā smaržu, garšu un krāsu. „Sous-vide” metodes pamatā ir divdaļīgs process - pirmajā posmā ēdienu iepako vakuumā un otrajā - to gatavo tvaikā zemā temperatūrā.

Lai mājas apstākļos pagatavotu veselīgu un uzturvielām bagātu restorāna kvalitātes maltīti, zīmols „Electrolux” iesaka daudzfunkcionālo cepeškrāsni ar tvaika funkcijām „Electrolux Combisteam” un vakuuma atvilktni „Electrolux Sous Vide”. Gatavošana, izmantojot tvaiku un „sous-vide” metodi, ir uzturvielām draudzīgs veids, kā pagatavot dārzeņus, nezaudējot tajos esošos vitamīnus un minerālvielas, un praktisks veids, kā nodrošināt gaļas un zivs sulīgumu. Īpaši lēnā un saudzīgā gatavošana, nodrošina gaļas un zivs garšas maigumu bez pārcepšanas riska. Turklāt arī smalki deserti un maizītes, gatavojot tās ar tvaika palīdzību, top viegli un gaisīgi.


8 iemesli, kādēļ vērts gatavot ar tvaiku:

  • Gatavošana ar tvaiku nodrošina, ka dārzeņi, kuru gatavošanas procesā mēdz mainīties to struktūra, īpaši brokoļiem un ziedkāpostiem, , nepārvērtīsies par biezeni.

  • Gatavošanas procesā tvaiks nesabojā produktu struktūru un saglabā to oriģinālo garšu – gaļa nebūs pārcepta un nezaudēs savu sulīgumu, tāpat tai nebūs cieta un sīksta garoziņa, kāda visbiežāk ir cepešiem, kuri cepti krāsnī.

  • Maltītes sagatavošana ar tvaiku nodrošina, ka produkti nevar tik sabojāti. Ēdiens arī nevar pārcepties, pārvārīties, tādēļ tās gatavošanas procesā nav jāvelta savs laiks, ēdiena pieskatīšanai.

  • Lēnā gatavošana vakuumā un ar tvaiku produktos saglabā lielāko daļu vērtīgo vitamīnu, minerālvielu un citu uzturvielu. Piemēram, brokoļi, kuri ir gatavoti ar tvaiku, saglabā vairāk nekā 80% C vitamīna, kamēr ūdenī vārītie – tikai 30%.

  • Ar tvaiku pagatavotie dārzeņi saglabā to oriģinālo krāsu, garšu, sulu un svaigumu. Lai produktus bagātinātu ar garšvielām, tās pievieno vai nu ūdenī, kurš tiek izmantots tvaicēšanai vai vakuuma maisiņā. Šī metode nodrošina to, ka ēdiena garšu nenomāks garšvielas vai gatavošanas metodes radītās blaknes.

  • Atspēkojot visus mītus, ar tvaiku iespējams pagatavot gandrīz visu, ne tikai dārzeņus, bet arī gaļu, zivis un dažādus graudaugu produktus, desertus un pat smalkmaizītes.

  • Gatavojot ar tvaiku nav nepieciešama eļļa vai citas taukvielas.

  • Ietaupot resursus, ar tvaiku iespējams vienlaicīgi pagatavot vairākus ēdienus, tādējādi saglabājot ūdens, elektroenerģijas un sava laika resursus.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies