Īpaša brokastu karstmaize gavēņa laikā – iesaka šefpavārs Raimonds Zommers

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2021. gada 15. marts, 10:22:31
Īpaša brokastu karstmaize gavēņa laikā – iesaka šefpavārs Raimonds Zommers

Visbiežāk gavēņa laikā cilvēki ievieš izmaiņas savā uzturā un maina ēšanas paradumus, atsakoties no gaļas, zivīm un saldumiem, meklējot veģetāras alternatīvas gardai un sātīgai maltītei. Šefpavārs Raimonds Zommers iesaka izmēģināt ātri pagatavojamu, vienkāršu un gardu recepti, kas prasa pavisam maz laika  – ciabatta ar četriem sieriem un saulē kaltētiem tomātiem. Tā būs lieliski piemērota recepte brīvdienu brokastīm, lai pārmaiņu pēc nomainītu jau ierasto brokastu omleti vai sviestmaizes.

 

“Cilvēki, šķiet, jau ir noguruši ne tikai no vīrusa un ziemas, bet nu jau arī no rutīnas ikdienas maltītes, tāpēc ar pavisam vienkāršām receptēm aicinu izvairīties no vienveidības un dažādot ikdienu arī virtuvē. Šī vienkāršā recepte ir ļoti viegla un labi “piesien dūšu” pirms kādas garākas brīvdienu pastaigas,” stāsta šefpavārs Raimonds Zommers.

 

Sastāvdaļas:

1 gab. ciabatta ar olīvām

2 ēd.k. olīveļļa

4 ēd.k. adžika

4 gab. svaigi tomāti

100 g olīvas

100 g saulē kaltēti tomāti

120 g Camamber siers

100 g Dor blu siers

70 g kazas siers

100 g Mozarellas siera bumbiņas

1 ēd.k. laima sula

100 g zaļumu mix

Sāls, pipari

 

Pagatavošana:

Ciabattu griež uz pusēm gareniskā virzienā. Mīksto maizes pusi apslaka ar olīveļļu un liek uz cepampannas, kas noklāta ar cepampapīru. Bļodiņā liek kubiņos sagrieztus tomātus, pievieno adžiku, uzkaisa sāli, iespiež laima sulu un visu samaisa. Pagatavoto mērci uzsmērē uz maizes, pa virsu liek olīvas un saulē kaltētus tomātus, maizi bagātīgi pārber ar visa veida sieriem palielos gabalos. Liek cepties uzkarsētā cepeškrāsnī uz 200 grādiem, cep aptuveni 10 minūtes. Kad ciabatta ir gatava, pa virsu izkārto salātus, uzber piparus un bauda gardo maltīti. 

 

Iedvesmojoši padomi un receptes vienuviet

Šobrīd cilvēki vairāk kā jebkad domā par savu uzturu un maltītes kvalitāti. To ietekmē gan šī brīža Covid-19 pandēmijas radītie izaicinājumi, gan arī fakts, ka nav iespēju gardu maltīti baudīt ārpus mājām, kā arī, protams, ekonomikas radītas blaknes – arvien vairāk tiek sekots līdzi saviem tēriņiem, tajā skaitā pārtikas izdevumiem. Lai atvieglotu šos izaicinājums, esam radījuši platformu "Sirsnīga izvēle", kur vienkopus atrodami uztura speciālistu ieteikumi par sabalansētu maltīti, nepārtērējot līdzekļus, šefpavāra Raimonda Zommera veidotas receptes, kā arī sabiedrībā zināmu cilvēku padomi, kā dzīvot taupīgi un veselīgi. Raimonds Zommers dalās ar receptēm, kas veidotas tā, lai ikviens spētu pagatavot restorāna cienīgu maltīti mājas apstākļos bez īpašām zināšanām pavārmākslā. Receptēs izmantotie produkti ir nopērkami teju katrā piemājas veikalā, kā arī, ne mazāk svarīgi – kvalitatīvās sastāvdaļas ir draudzīgas katra pircēja maciņam.