Grib aizliegt augu vākšanu!

pece
pece 17. februāris 2011 12:22
712

Eiropas Savienībā (ES) no šā gada aprīļa grib aizliegt tradicionālo ārstniecības augu, zālīšu un tēju vākšanu.

 Grib aizliegt augu vākšanu


Tradicionālo ārstniecības augu produktu direktīva (Direktīva), ko Eiropas Komisija (EK) sastādīja 2004. gadā, ar 2011. gada aprīli paredz ES dalībvalstu iedzīvotājiem liegt pieeju lielākajai daļai ārstniecības augu produktu.

 

Šā aizlieguma opozicionāri interneta vidē izplatījuši petīciju ar aicinājumu visiem ES iedzīvotājiem parakstīties pret šāda aizlieguma ieviešanu.

 

"Tā vietā, lai sabiedrību informētu par līdz šim brīvi pieejamo produktu iedarbību un piesardzīgu to lietošanu, aizliedzot ārstniecības augu produktu izplatīšanu vispār, rupji tiek ierobežotas katra indivīda tiesības izvēlēties sev pieņemamāko veselības aprūpes metodi.

 

Šāda veida aizliegums demonstrē nostāju, ka eksistē tikai viena par pareizu uzskatāma sistēma, kas būtu jāpieņem ikvienam Eiropas Savienības pilsonim, " teikts izplatītajā paziņojumā.

 

Iespaidos mazos uzņēmumus

 

Petīcijas autori arī uzskata, ka izmaksas un Direktīvas izvirzītās prasības ir nelabvēlīgas arī mazajiem uzņēmumiem, kas ir galvenie ārstniecības augu produktu ražotāji. Ieguvējas no šā aizlieguma būšot dažādu lielvalstu korporācijas, kas savukārt ierobežos pieeju kvalitatīviem augu valsts izstrādājumiem vispār.

 

Sastādot šo Direktīvu, ES ir nopietni ierobežojusi katra indivīda nerakstītās tiesības pašiem izlemt, kādas metodes lietot savas veselības aprūpē, un pieņēmums, ka indivīds pats nav spējīgs izdarīt „pareizo” izvēli veselības aprūpes jautājumos, ir vērtējams kā cilvēktiesību pārkāpums, uzskata petīcijas autori, vienlaikus aicinot  ES pilsoņus parakstīties par šīs Direktīvas atcelšanu un atļauju ikvienam vākt ārstniecības augu produktus.

 

Petīciju var parakstīt šeit!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 17. februāris 2011 14:28

Protams, ir taisnība tiem, kuri apgalvo, ka neaizliedz jau tirgot, tikai reģistrācijas izmaksas, pierādījumi, pētījumi, kuri šajā kontekstā būtu stipri apšaubāmi vai ir nepieciešami, maksā naudu un ne mazu naudu.

Lieliem ražotājiem tās izmaksas ir niecīgas, bet mazajiem tās būs būtiskas! Un lielie varēs smuki palaist zemē cenu un mazie apsprāgs dabīgā nāvē. Nē, nu lielajiem ražotājiem ir jādzīvo un jāpelna, tikai žāel, ka LV tādu spēlētāju priekš ES tirgu nav, ko saukt par lielu.

pece 17. februāris 2011 14:19

Saņēmu šo ziņu epastā. ;)

Mani satrauc mūsu pašu mazie (priekš eiropas mērogiem) tēju pārdevēji un to liktenis.

17. februāris 2011 14:06

Pārkopēts no ziņu portāla, nemaz neizlasot pašu direktīvu. Paši varēs vākt savām vajadzībām. Tirgotājiem savādāk.

pikadilija 17. februāris 2011 14:03

lai gan es pati neko nevācu, bet liekas tas sviestaini, kapec jaliedz lasit to ko pati daba dod....

madmozele 17. februāris 2011 13:50

Es savas tējas lasīšu kā lasījusi,švakāk tiem,kas tirgo un pircējiem,ne visi var paši salasīt,bet labprāt pirktu zāļu tējas.

Ivetta 17. februāris 2011 13:35

Šausmas! Lietosim tad mūžīgo ķīmiju, vai ne??? lai dzīvo ķīmija un nīkst dabas veltes! Tas ir sviests!

pece 17. februāris 2011 13:14

Lielajiem problēmu nav, problēmas būs tiem, kuri iepērk no tiem, kuri lasa brīvā dabā un kā zināms tiem, kuri aug brīvā dabā spēks ir lielāks, nekā mākslīgi audzētajiem. Un zāļu sieviņām un citiem mazajiem.

kalliope 17. februāris 2011 12:56

tad jau zāļu sievas (un vīrus) visas uz dedzināšanu kā raganu medību laikos :D
eh.. protams, vieglāk ir aizliegt/likt maksāt tirgotājiem..

smukaa 17. februāris 2011 12:46

pece - lielaakie tirgotaaji audzee pashi aarstnieciibas augus,taapeec nesaprotu,kur probleema..

pece 17. februāris 2011 12:43

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32004L0024:LV:HTML te var iepazīties ar pašu direktīvas tekstu.

Pati sev varēsi vākt ārstniecības augus, smukaa, un tos lietot. Tas, ko šis reāli ietekmēs, ir tādi, kuri tējas arī tirgo - Tereško tējas, Rūķīši un taml, kuriem tējas būs jāreģistrē zāļu reģistrā, attiecīgi tējas kļūs dārgākas un process smagnējāks.

smukaa 17. februāris 2011 12:32

Traki vai?Es savaas plavaas nedriiksteeshu vaakt augus teejaam?
Un tirgotaaji lielaakoties speciaali seej un audzee aarst.augus!