Gemoss dibinātājas Ievas Treijas receptes ar Just Nature produktiem

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 30. oktobris 2019 13:16
283

Kā atzīst Ieva, nekas nav nejaušība Gemoss plauktos – visi produkti tiek rūpīgi piemeklēti un iepriekš izmēģināti, lai piedāvātu tikai to labāko. Zīmola Just Nature produkti ir īpaši loloti, jo Ieva ļoti vēlējās popularizēt graudaugu un pākšaugu bagātīgo klāstu un to daudzveidīgo izmantošanu. Tad nu šoreiz devāmies ciemos pie Ievas, lai atklātu, iespējams, jaunus produktu pagatavošanas veidus. 

Ieva atzīst, ka ikdienā ļoti labprāt gatavo mājās, tāpēc ēdienreizes tiek plānotas, taču arī radošumam virtuvē ir ļoti liela loma. Vislabākie ēdieni rodas tad, kad pagatavots no tā, kas mājās pieejams, un bieži vien tieši šādā ceļā rodas izcili garšu salikumi, par ko iepriekš neiedomātos.

Eksperimentējot un interesējoties par uzturu, Ieva nonākusi pie secinājuma, ka vislabāk jūtoties, ierobežojot gaļas patēriņu. Tāpēc ikdienā pārsvarā tiek lietoti augu izcelsmes produkti, gaļa vien tajās reizēs, kad zināma tās izcelsme. Interesējoties par šādu uzturu vairāk, Ieva atklājusi, ka tam pat ir visai interesants nosaukums – fleksitārisms (uzturs ar augu valsts produktiem un reti izmantotiem dzīvnieku valsts produktiem). Tad nu sanāca tā, ka vispirms nolēmusi, kādu ēdienkarti piekops, un tikai pēc tam atradusi uztura definīciju. Un šādam uzturam graudaugi un pākšaugi ir tieši tas, kas nepieciešams! 

Just Nature produkti ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa Ievas ēdienkartē – lēcas, pupiņas, pērļu grūbas, bulgurs, kvinoja u.c. graudaugi un pākšaugi ir tie, kas sniedz nepieciešamo uzturvērtību un arī sāta sajūtu. Jautājot, kurš ir iecienītākais Just Nature produkts, Ieva atzīst, ka grūti vienu izvēlēties, jo patīk dažādība maltītēs, taču baltā kvinoja virtuvē ir teju vienmēr, jo to var ļoti dažādi pagatavot. Atrunas par to, ka šādu produktu izmantošana prasa daudz laika, Ieva pilnībā atspēko, jo patiesībā graudaugi un pākšaugi palīdz ļoti īsā laikā iegūt pilnvērtīgu un veselīgu maltīti. Ieva iesaka vienā reizē novārīt vairāk kādu no produktiem un tad izmantot vairākas dienas, katru reizi citādākā veidā, piemēram, vienu dienu salātos, otru dienu zupā vai sautējumā. Turpinājumā divas Ievas mājas virtuvē iecienītas receptes, kuras var pielāgot sezonai un savai garšu patikai. 

20191030131459-15451.jpg

Krāsnī cepti dārzeņi ar kvinoju un turku zirņiem – ēdiens, kas pielāgojams katrai sezonai un gardēdim. 

200 g Just Nature kvinojas maisījums 

200 g Just Nature turku zirņi (izmērcēti)

Briseles kāposti

Burkāni

Kāļi

Bietes

Ziedkāposts

Ķiploki 

Novāra izmērcētus turku zirņus, līdz tie ir mīksti. Kvinoju ieber katliņā, aplej ar 750 ml ūdens un vāra uz mazas liesmas 15-20 minūtes, līdz graudiņi atvērušies un ir mīksti. Pēc vārīšanas kvinoju atstāj katliņā ar vāku uzbriest. 

Sakņu dārzeņus nomizo un sagriež vēlamā lieluma gabaliņos. Apviļā ar eļļu. Bietes apslaka ar balzametiķi, lai izceļas saldā garša. Cep dārzeņus 200 grādos 30-40 minūtes. Pēc cepšanas pārber ar sāli. Ieva iesaka šajā receptē dārzeņiem pārkaisīt ķiploku pulveri – tas piešķir ļoti labu garšu, bet ja nav pulvera, var izmantot arī ķiploka daivas, izcepot tās kopā ar dārzeņiem. 

Pasniedz siltus dārzeņus ar kvinoju un turku zirņiem. 

20191030131530-14431.jpg

Melnās pupiņas ar pērļu grūbām un austersēnēm – sātīgs ēdiens, kas lieliski piestāv rudens sezonai. 

150 g Just Nature melnās pupiņas (izmērcētas)

100 g Just Nature pērļu grūbas

Austersēnes 

Kale jeb lapu kāposts (var aizvietot ar spinātiem) 

3 selerijas kāti 

Pētersīļi

Balzametiķis 

Ķiploku pulveris 

Sāls pēc garšas

Novāra izmērcētās melnās pupiņas, līdz tās mīkstas. Pērļu grūbas noskalo un liek katliņā, pārlejot ar 200 ml ūdens. Vāra 15-20 minūtes uz lēnas uguns. Abus produktus atdzesē.  

Nelielā eļļas daudzumā apcep gabaliņos sagrieztas austersēnes, līdz tās ir zeltaini brūnas. Atsevišķi uz pannas apcep gabaliņos sagrieztus selerijas kātus, beigās pielejot nedaudz balzametiķa un pieberot sāli, lai selerija karamelizējas. Atsevišķi uz pannas apcep saplucinātu kale, līdz tas kļuvis kraukšķīgs kā čipsi. Pēc garšas pievieno sāli, ķiploku pulveri un pievieno pupiņas, grūbas. Dažas minūtes ļauj visam kopā pacepties. Pasniedz kopā ar austersēnēm, pārkaisot ar sakapātiem pētersīļiem. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies