Gandrīz vai realitātes šovs

zanda
zanda 15. marts 2010 00:00
797

Rudenī man vēl liekas, ka nav tik traki. Daudziem tomēr ir savs mazdārziņš, vai vismaz mamma vai vecmamma laukos, kas tad sadod līdzi visādus pašmāju labumus. Bet tagad, ziemas beigās, kad lielākajai daļai savi krājumi jau ir apēsti, tagad daudzām ģimenēm dzīve ir bezmaz vai kā tāds realitātes šovs, vai drīzāk kā tagad tik populārie talantu šovi.

 {smallpic:1}

Kurš tad būs Taupīšanas Talants 2010? Kurš tiks līdz finišam? Skarbi? Var jau būt, bet paklausoties ziņas, paliek vēl baisāk.

 

Rakstot Sieviešu Klubam, tagad domāju, vai to sievišķību šādos apstākļos saglabāt ir viegli vai grūti. Un man atbildes nav. Nezinu. Brīžiem liekas, ka nav grūti, un var taču kādu laiku matus mazgāt ar ziepēm un ēst tikai kartupeļus, un justies labi. Bet brīžiem liekas, ja tas ilgi turpināsies, izturēt būs neiespējami.

 

Bet te seko pozitīva atkāpe, jo es neticu, ka šāds periods var turpināties ilgi. Dzīve ir kā šūpoles, dzied viena pazīstama latviešu dziedātāja. Augšā, lejā un tad atkal augšā. Paskaitījāt līdzi? Augšā tomēr mēs esam vairāk. Tas priecē. Un vēl, protams, tas, ka tuvojas pavasaris, vasara, kad tik daudz ko varam iegūt bezmaksas savas ēdienkartes papildināšanai. Un, atzīšos, tas ir pat sava veida azarts – domāt, skaitīt, ko pirkt, ko nepirkt, lai varētu paēst, lai varēt izdzīvot.

 

Nolēmu padalīties ar Jums savās idejās, savā ēdienkartē. Zinu, ka nav vienas receptes, kas der visiem, bet varbūt kādu ideju atradīsiet par labu esam. Un varbūt arī padalīsieties ar savām idejām. Jo, jo vairāk ideju, jo lielāka iespējamība, ka kāds atradīs kaut ko tieši sev.

 

Mani sauc Zanda, un mēs ģimenē esam 4 cilvēki. Es, vīrs un divi bērni. Vai var mēnesī 4 cilvēku ģimene paēst pa 50 Ls? To mēs redzēsim. Brokastis un pusdienas darba dienās taisu sev un bērniem. Pārējās ēdienreizes gatavoju visiem četriem.

 

Vai Tev nākas pašreizējos apstākļos taupīt? Vai Tu piedomā pie tā, ko pirkt un ko nepirkt? Pastāsti, vai arī Tev ir kāda īpašā ēdienkarte?!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
inny 21. marts 2010 17:04

Mēs taupām, katu dzīvojam normāli - visam pietiek, pat bērnam pērkam Milupa putras un biezeņus. No rītdienas gan esmu izl'musi sākt taupīt arī uz tā rēķina, sākot gaatavojot pašai. Mazajam jau 8. mēnesis, tāpēc ir vieglāk izdomāt, ko gatavot. Draugs atmeta smēķēšanu, kas arī ir jūtams naudas ziņā. Principā taupām tikai uz izklaidēm, liekiem braucieniem, jo degviela ir uh, ku' dārga!, cigaretēm un pārtiku. Ieprēkamies nevis Rimi, bet Super Neto, līdz ar to nopērkam tikai to, ko tiešām vajag. Jo lielāks veikals, jo vairāk beigās tiek sagrābts.

ligamis 16. marts 2010 15:23

Ārprāc! Paēst un izdzīvot ar 50 Ls mēnesī 4 cilvēku ģimenei!? Tas skan patiesi šausmīgi. It īpaši pavasarī, kad organismam tik ļoti pietrūkst vitamīni.
Lai bagātinātu savu ēdienkarti ar mikroelementiem un vitamīniem iesaku mājās diedzēt graudus - kviešus, lēcas, redīsu sēklas, kreses sēklas un citus diedzējamus labumus, kurus var ēst gan ar visām sēkliņām, gan tikai izdīgušos zaļumiņus!

laumucis 15. marts 2010 19:52

mums ari ir loti gruti ar visam naudam kamer visi rekini nomaksati tad palik naudina edamajam esmu labu lietu atklajusi es niperku cukas galvu un izvaru loti daudz galertu un sanak pat 2 ned ko likt uz maizitem un nemaz neapnik.ta nu ietaupam uz tam neveseligajam desam.ja virs nepipetu tad mes pat varetu normali izvilkt lidz nakamajam naudinam.nerunasim par to kad nak pavasaris un janoperk kadas jaunas drebes kaut vai berniem.jacer kad viss sakartosies un nevienam no mums tas naudinas netruks.tas ir sausmigi ja tev berns ko veikala prasa un tev ar nozelu jasaka kad nevaram nopirkt jo naudinas nav.man loti zel savejo kad es ta vinai pasaku, bet labi kad saprot to.

happy2012 15. marts 2010 18:41

man beidzaas "liela"maminu naudina..tad nu redzeshu ka mums ies ar naudas teereshanu...bet ceru ,ka viss bus kartiba!!

deisiii 15. marts 2010 15:30

Šobrīd dzīvojam normāli, pietiek samaksāt rēķinus un paliek arī ēšanai. Bet ja nebūtu pieteicies mazais nezinu kā savilktu galus kopā!!!Jo tagad esmu BK un pabalsts man ir vecās algas apmērā, bet ja pašlaik strādātu tad alga būtu par 50% mazāka!!!
temats patiesi interesants, jo daudziem cilvēkiem tā ir ikdiena, pavisam drīz arī mums, lai cik tas skumji nebūtu!!!

heima 15. marts 2010 13:52

Jā, es ar ar katru mēnesi vairāk saprotu,ka naudas paliek ar vien mazāk .Un ir grūti no daudz kā atteikties. Un lielākā daļa aiziet ēšanai. Tas jau ir tas trakākais. Brīžiem pieķeru sevi,ka pērku lietas,bez kurām tak var iztikt,bet gribās. Un arī mazajam neko neliedzu,kas attiecas uz ēšanu.
Paēst par 50ls -jau īstenībā nav realitātes šovs,daudziem tā ir ikdiena. Tā ka ar interesi sekošu līdz,un cerams,ka uzzināšu kur tad vēl ietaupīt,ko pagatavot,lai ietaupītu un visi būtu paēduši.

15. marts 2010 09:17

Manuprāt, šis būs viens varen izdevies projekts un būs interesanti sekot līdzi, kā arī pašiem saprast, kur aizplūst mūsu naudiņa!

rolly 15. marts 2010 08:54

Man arī nākas taupīt pašreizējos apstākļos, un vienmēr piedomājam pie tā, ko pērkam, izsveram - vajag/nevajag, var iztikt/nevar iztikt..