Fantastiskā vistas un šampinjonu mērcīte

Rebeka
Rebeka 14. maijs 2014 00:58
11958

Neesmu no ēst gatavotājām, tādēļ ja nu kādreiz labi izdodas kaut ko pagatavot, vienmēr palielos, jo biežāk man sanāk ēdienu sabojāt, nekā garšīgi pagatavot. Šo mērcīti atzinīgi novērtēja visa mana ģimene, pat bērns, kurš parasti izvairās no gaļas un sēnēm.

Tātad, nepieciešamās sastāvdaļas (visas liktas tā teikt „uz aci” ):

  • Vistas fileja
  • Šampinjoni (droši vien var arī citas sēnes)
  • Sīpols
  • Sojas mērce
  • Sezama sēkliņas
  • Kartupeļu ciete
  • Saldais krējums (es izlēju veselu mazo paciņu)
  • Piens (ja nu sanāk pārāk bieza var pašķidrināt ar pienu)
  • Saldā čilli mērce
  • Rīsi (lēju pāri gatavo mērci), droši vien labi ir arī ar kartupeļiem.

 

Pagatavošana:

Vistas fileju sagriezu gabaliņos un ieliku bļodā, tad aplaistīju ar sojas mērci. Kamēr sojas mērce sasūcas, sagriezu sīpolus gabaliņos un liku apcepties. Kamēr sīpoli lēnām cepās, turpināju darboties ap vistu. Pievienoju sezama sēkliņas un pielēju saldo čili mērci, tad pārbēru pāri kartupeļu cieti un kārtīgi visu apviļāju un radās, tāda kā masa. To liku uz pannas, klāt apceptajiem sīpoliem un visu kopā samaisot atstāju uz lēnas uguns cepties. Kamēr cepās, ķēros klāt šampinjoniem, sagriezu tos mazos gabaliņos un liku klāt visam tam, kas jau atradās uz pannas. Ik pa laikam apmaisot, kārtīgi visu apcepu. Tad pievienoju saldo krējumu ,kartupeļu ciete laikam bija nedaudz par daudz, tādēļ ar vienu paciņu nepietika un nācās nedaudz vēl pašķaidīt ar pienu, lai mērce nebūtu pārāk stingra, taču tas nebija slikti, jo tādā veidā mērce sanāca vairāk. Un GATAVS!!!

Aizmirsu piebilst, ka paralēli biju uzlikusi arī vārīties rīsus un kamēr viss cepās vēl sataisīju fiksos salātiņus ar kefīru un Ķīnas kāpostu.

Beigās sanāca ļoooti garšīgas vakariņas, nezinu kā man šī improvizācija sanāca, bet šoreiz SANĀCA.

Padalies arī tu ar savu virtuves veiksmes stāstu!!!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Emmy 14. maijs 2014 21:07 pece

Tas nav man, nepatīk man klīsteru mērces.

pece 14. maijs 2014 19:41 Ema

Kartupeļu milti dod "ķīseļa efektu" - tādu ala ķīniešu konsistenci, bet parastie milti vienkārši iebiezina ;)

pece 14. maijs 2014 19:40

Gardi, gardi, gardi gan!

VIT@ 14. maijs 2014 14:23 Rebeka

Pasarg dies, liec kaut divas un trīs paciņas :D Plus visu pārējo, galvenais lai gaŗšo un patīk pašai. Es minēju, kā es gatavoju šādu recepti :)

Rebeka 14. maijs 2014 13:28 Kerstyna

Laba ideja, nākošo mēģināšu ar kausēto sieru :)

Paldies:)

Rebeka 14. maijs 2014 13:27 VIT@

Zinu, ka nav diez ko veselīgi, bet man nenormāli garšo saldais krējums, varu paciņu izdzert vienā rāvienā, līdz ar to liku mērcītei nešķaidītu, lai var just tā garšu, bet tā arī gaumes lieta, zinu, ka citi nevar iedzert to vispār, jo pārāk trekns, tad protams, var šķaidīt, lai iegūtu SAVU ideālo garšu. :)

Rebeka 14. maijs 2014 13:25 Ema

Kartupeļu milti kaut kā labāk sarauj to visu, man ar parastajiem mērcītes nesanāk tā kā gribu ir tādas pārāk šķidras, bet man patīk, tādas stingrākas, droši vien gaumes lieta. Esmu novērojusi, ka man labāk izdodas ar kartupeļu cieti. Bet noteikti var izmantot arī parastos miltus.

Kerstyna 14. maijs 2014 10:53

Es arī lieku kartupeļu cieti. Parasti . Pie citām mērcēm, sēņu mērcei pietiek ar krējumu .
Man patīk tāda mērce un es tādu gatavoju arī ar kausētu sieru. Forši ir tas, ka Tu pati gatavo un Tava ģimene ēd :)

VIT@ 14. maijs 2014 09:40

Rebeka, prieks par tavu gatavošanu vispār kā tādu! (Y) Kopumā var iztikt gan bez cietes, gan piena, tikai mazliet saldo krējumu pievienot, ko var atšķaidīt ar buljonu vai ūdeni :)

Emmy 14. maijs 2014 07:55

Man ir jautājums ( ne pārmetums ), kāpēc klāt tiek likti kartupeļu milti? Biezuma dēl? Kāpēc nevar likt vienkārši miltus?
Ko līdzīgu esmu gatavojusi, tikai ar makaroniem ( manā ģimenē rīsus īpaši neciena neviens ).