Cūkgaļas fileja - ideāla grila recepte...ja vien...

Noelle
Noelle 11. jūnijs 2012 09:00
2152

Rit konkursa trešās nedēļas pēdējās minūtes un tomēr saņēmos ievietot savu šīsnedēļas veikumu arī fotoreceptēs, lai gan biju noskaņojusies šo nedēļu izlaist.

Ja nebūtu atbildības un pateicības izjūtas Sintai, kura netveramā ātrumā atsaucās uz manu izmisīgo lūgumu par upeņu lapām, droši vien šis mans veikums dienasgaismu neieraudzītu - PALDIES, Sinta! :)

Idejas šai receptei (patiesībā - divām) smēlos jau savā minētajā mīļākajā recepšu portālā www.cetrassezonas.lv.

Gaļu pamatā gatavoju pēc tur atrastās receptes, vien kakla karbonādi šajā gadījumā aizstāju ar fileju, kā arī, diemžēl, izpalika iespēja gaļu uzgrillēt, tādēļ, pēc mistiskiem eksperimentiem, izmantoju cepeškrāsns grila režīmu. Rezultātā - gaļa tika atzīta par labu esam - gatavoju vakariņas 4 personām un neviens nepalika neēdis :)

Savukārt dārzenīšu recepti jau biju mēģinājusi (protams, improvizējot ar mājās pieejamajiem produktiem), šoreiz receptē aizstājot vienu no trīs dārzeņiem ar selerijas sakni. Šie dārzeņi kombinācijā ar fetas sieru bija vakariņu nagla :) Par šo recepti esmu lepna, ka tā papildinājusi manas recepšu grāmatas lappuses - tā viegli pakļaujas improvizācijai un domāju, ka izdodas vienmēr.

Ak, un fotoreceptē pie selerijai pievienojamajām sastādaļām piemirsu pieminēt 1/2 tējkaroti medus sinepes. Arī tās tika izmantotas :)

{fotoblog:2519}

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
upenes 12. jūnijs 2012 10:33

Būs salda pļecka. :D cukurs jau nekur nepazūd ;)

taschinka 12. jūnijs 2012 09:42

Vienīgais ko var nogādāt līdz Rīgai tas ir kaut kadas bulciņas,kliņģeris,pīrādzini,nu tāda tipa,jo neviena kūka,neviens deserts nebūs labs mērojot nez kādu gaisa gabalu.Mans deserts vispār prasa ledusskapi un bez tā viena stunda un būs pļecka bezgaršīga. :D

Noelle 11. jūnijs 2012 21:30

Mjā, es arī par šo domāju un saprotu, ka šī opcija noteikti nav man. Desertiņu, protams, pagatavošu - sev atskaitei, ka esmu visus uzdevumus izpildījusi, bet domāt par to, kā šo desertu kaut kur nogādāt... tas ir mazliet par daudz...

veesma 11. jūnijs 2012 19:57

Ar to deserta pagatavošanu, lai aizvestu uz Rīgu man arī ir problēma, jo ja es braukšu, tad man 7.30 jau iet vilciens uz Rīgu. Celties ļoti agri un gatavot desertu, nu nē to es laikam nedarīšu, bet ja pagatavošu vakarā, tad deserts protams vairs nebūs tāds, un kur vēl garais ceļš, garša un arī izskats noteikti vairs nebūtu īsti tāda, kā tikko pagatavotam.

taschinka 11. jūnijs 2012 19:19

Man atakl rītā ciemini un taps deserts,bet ir viens cits deserts ko planoju jau no paša šī projekta sākuma,ka noteikt jāizmēģina,tā kā varētu būt divi deserti no manis.

Uz maminu klubu 18.nesanāks,jo plānoti braucieni gan 19,gan 20 jūnijā.Ja pasākums būtu šajos datumos,tad gan es tiktu,bet tad būtu problēma ar deserta nogādāšanu,jo tik ilga ceļā deserta garša vairs nebūtu īsti laba.

pece 11. jūnijs 2012 15:24

MK neesmu čekojusi receptes, bet toties šad un tad idejas smeļos SK krievu versijā.

Noelle 11. jūnijs 2012 15:23

Jā, to esmu pamanījusi. Man gan darbā tas ir bloķēts, līdz ar to, ja vien mājās nav sevišķa noskaņojuma tur kaut ko atrast, nesanāk īpaši pētīt. Un...jā...visu, ko gribās jau nevar papsēt sagatavot :)

veesma 11. jūnijs 2012 15:09

MK arī ir foršas receptes.

Noelle 11. jūnijs 2012 14:36

man visas brīvdienas laikam paies vienos ciemos, turklāt, nevis pati gadīšu ciemiņus, bet braukšu ciemos, tad nu domāšu, vai vispār gatavot kaut ko... :) Bet, lai vai kā - ir jau forši, ka šis konkurss ir. Es gan paskatos tikai šeit - SK iesūtītās receptes, bet tāpat jau ir tādas, kuras noteikti kaut kad pagatavošu :)

veesma 11. jūnijs 2012 14:16

Es jau speciāli desertu negatavošu. manai meitai piektdien ir izlaidums, tad nu es cepšu torti, nekādam citam desertam noteikti nebūs ne laika, ne naudas.

Noelle 11. jūnijs 2012 14:10

Jā, saprotu :) Es izkasīju tukšu maku pagājušās nedēļas receptei :) Piektdien ceru uz avansu, un naivi paļaujos uz savu veselo saprātu, ka kaut ko no tā varētu atlicināt deserta pagatavošanai :D

veesma 11. jūnijs 2012 13:58

Tev boss nepriecāsies, bet man naudas maks :D
galīgi nav plānots brauciens uz Rīgu, un man tas nir finansiāli liels robs.

Noelle 11. jūnijs 2012 13:52

O, paldies par info! :)
Tā kā MK "nelietoju", tad nebiju tur ielūkojusies :) Vienīgais, kas mani mazliet mulsina, ir tas "noslēguma pasākums"...dīvaini, ka tādā laikā. Nedomāju, ka mans boss priecāsies par šo :D

veesma 11. jūnijs 2012 13:29

Būs deserts. Uzdevums jau ir Māmiņu klubā.

upenes 11. jūnijs 2012 12:41

Ļoti loģiski būtu deserts. :)

Noelle 11. jūnijs 2012 12:23

Patiesībā es nepacietīgi gaidu šīs nedēļas uzdevumu :) Nez, kādēļ, bet man ir nojausma, ka būs viens no diviem - vai nu jāgatavo zivis, vai deserts :)

Noelle 11. jūnijs 2012 12:19

:D Patiešām? Es pat nebiju pētījusi, ja godīgi :)

upenes 11. jūnijs 2012 12:08

Galvenais, lai pašai gangarījums :), jo uz solītajām vakariņām"Palettē" būs jābrauc tālu. Tuvāko atradu 1700 km no Rīgas. :D Parīzē... Atkal kārtējā sarkasma lēkme. :D Šķiet, ka Rīgā ir tikai restorāns "Palete".

pece 11. jūnijs 2012 12:01

Paldies! Bietes šitā vēl neesmu cepusi, būs jāpamēģina!

Noelle 11. jūnijs 2012 11:56

Jā, bietītes tiešām cepas ilgāk, kā pārējie dārzeņi, bet tur jāskatās - var jau mēģināt viņas likt pirmās krāsnī un pārējos tad ielikt minūtes 10-15 vēlāk. Var griezt viņas smalkāk. Vēl jau jautājums - varbūt svaigās - šīsvasaras bietītes ir mīkstākas, ātrāk gatavas (nekad neesmu pati gatavojusi līdz šim bietes, tādēļ nezinu.

Bet - jā, viņas ir mazliet krauksķīgākas, ja tā var teikt, kā pārējie dārzenīši, toties garša līdzīga kā marinētām bietēm, tādēļ tā gatavības pakāpe šķiet pat piemērota. Neprasās viņas pavisam mīkstas.

pece 11. jūnijs 2012 11:48

A tās sarkanās bietes ilgi necepās?

pece 11. jūnijs 2012 11:47

Pilnmēness bija 4.06. vienīgi varbūt venēra bij aizkavējusies priekšā saulei :P

Noelle 11. jūnijs 2012 11:18

Jā, iespējams pie vainas bijis kaut kāds pilnmēness (pagājušā nedēļā gadījumā nebija)? :) Lai gan - nedēļas uzdevums man patiesībā likās vienkāršs - nu, cūkgaļas fileja (pat tad, ja vienkārši karbonāde) jau nu nav tas sarežgītākais, ko varētu izdomāt pagatavot :D Bet man tik ļoti gribējās atrast kaut ko ekstra-ekstra kaut vai tādēļ, ka pēdējā laikā gatavoju izteikti maz, jo nav tādas nepieciešamības :) Beigās "iebraucu auzās" ar savām ekstrām :D

Lai gan, protams, ka esmu pašreiz super kritiska pret sevi. Par vakariņām saņēmu negaitīti atzinīgus vārdus, domājams, ka tas nebija tikai pieklājības pēc :)

upenes 11. jūnijs 2012 10:49

Šķiet, mums abām pāri gājušas vienādas magnētiskās vētras. :D Jo mana pirmā doma pēc uzdevuma bija - izstāšos, pietiek. Iespītējos, jo es taču varu. Arī manis pašas daža skeptiska doma mazliet sašķobīja vēlmi iet tālāk. Varu taču gatavot to, kas pašai garšo un nestresojot blogot tālāk.

1 2