Arroz con pollo latviešu gaumē

kalliope
kalliope 20. decembris 2011 09:50
595

Ja godīgi, biju nolēmusi atmest ar roku Lielajam Ziemassvētku recepšu konkursam, jo patiesībā neesmu nekāda pavārmākslas meistare, kur nu vēl cepešu šmorētāja, taču balva ir tik kārdinoša, ka liku lietā savu radošo domāšanu un, rau, te nu būs - spāņu tradicionālais Ziemassvētku ēdiens.

 

 

Kāpēc spāņu? Ziema šogad tik silta patrāpījusies, ka  spuldzīšu virtene drīzāk jākar palmā ne eglītē :)


Ēdiena nosaukums ir Arroz con pollo jeb rīsi ar vistu, pamatrecepte ņemta no šīs grāmatas, ko man uzdāvināja mamma, kurai savukārt to atsūtīja draudzene no ārzemēm.

 

 

 

 

Recepte gan tika nedaudz pamainīt aun pielāgota Latvijas apstākļiem, jo tā kā šai grāmatai ir sponsori, tad arī receptē tiek doti šo sponsoru produkti (apmēram "Rīgas Miesnieka Rakveres mini cīsiņi" tikai attiecīgi amerikāņu firmu izstrādājumi), kā arī mērvienības norādītas tasēs un uncēs. Tad nu tā:

 

Sastāvdaļas:

10 vistas spārniņi

1 un 1/4 glāze gargraudu rīsu

2 nelieli vai viens liels sarkanais sīpols (lai krāsaināk)

2 daiviņas ķiploku

1 bundžiņa veselu tomātu savā sulā

puse paciņas saldētu zirņu

paprika

olīvas

eļļa, sāls, garšvielas, safrāns (mums negaršo, tāpēc nepievienojām)

ūdens pēc vajadzības

 

 

 

 

Lielā bļodā spārniņus samaisām ar sāli un garšvielām, žigli apcepam dziļā pannā (lai pēc tam var krāmēt klāt visu pārējo) no abām pusēm, pielejam ūdeni, nogriežam mazāku uguni un ļaujam pasutināties, kamēr sagatavojam visu pārējo.

 

 

Sīpolu un ķiploku nomizojam, sasmalcinām, apcepam atsevišķā pannā un pievienojam gaļai.

 

 

Sagriežam papriku un pievienojam gaļai (es gan beigās nolēmu nelikt), pieliekam tomātus ar visu sulu un pieberam rīsus, kad jau gandrīz gatavs, pievienojam atkausētus zaļos zirnīšus.

 

 

Ūdens man vajadzēja diezgan daudz - ik pa brīdim papildināju, lai nepiedeg spāņu brīnums.

 

 

Olīvas arī it kā jāpievieno kopā ar zirņiem , bet tā kā mūsu saimē esmu vienīgā, kas tās ēd, ar tām izdekorēju tikai savu porciju, lūk:

 

 

 

 

Mūsmājās garšoja Arroz con pollo, noteikti gatavosim vēl - lai garšo arī jums!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kintijasieviesuklubslv 20. decembris 2011 12:26

mmmm, izskatās tik garšīgi :)