Žurnāli sievietēm - draugi vai ienaidnieki ?

Kerstyna
Kerstyna 18. septembris 2013 09:25
2211

Jebkurā vietā, kur tirgo presi var redzēt, ka nospiedošā masā ir žurnāli sievietēm.  Visādām interešu  grupām  - karjeras sievietei, mājsaimniecei, mammai, vienkārši sievietei, tīnei un gandrīz tīnei....
Bet, patiesībā, viss, ko šie žurnāli dara, ir tas, ka tie vienkārši norok sievietes pašapziņu, dzenot viņu meklēt atbildes arvien jaunos žurnālos.  Sievietes pieradina pie žurnāliem , kā pie narkotikas. Un šie izdevumi sausu muti, tūkstoš saraibinātām  lapām,  pūlās sievietei iestāstīt - kādai tai jābūt, kādai jāizskatās, kā jāsajūtas pašapzinīgākai. Tie liek saprast, ka sievietes ķermenis, lai cik ideāls, tomēr nebūs gana ideāls, ja nelietos reklamētos produktus, ka tai jābūt vēl labākai virtuvē, viesībās, guļamistabā.  Ja tā ir karjeras sieviete, tad savus karjeras augstumus nesasniedz tikai tāpēc, ka viņas tērps un kabineta iekārtojums dod nepareizu informāciju par viņu - un tad ir pieci žurnāli, kas stāsta - kā izskatīties, ko runāt, kā iekārtot kabinetu, saskaņā ir 101  mācību.  Ja tā nav karjeras sieviete, tad viņai jājūtas kā būtnei, kam ir nepārtraukti jāaug kā pavārei, kā dizainerei, kā mājārstam, kā supermammai....
Ak, nu paldies, paldies daudzajiem redaktoriem, ka viņi liek sievietei justies labākai par to draņķi ko apprecējusi, par to pusduci vīriešu, kuri viņu pametuši. Kuri atgādina par septiņpadsmit dažādām lietām, kuras viņa nedara pareizi gultā....  Tie nepārtraukti  baro sievieti ar vainas apziņu pastiprinošiem rakstiem - par to, ka nemāk pareizi ēst, sakārtot skapi, apģērbties, uztaisīt frizūru, uzkrāsoties, un vēl 100 lietas! Jā,  un sievietei ir jāsaprot, ka  tikai un vienīgi šie krāšņi ievākotie psihotropie līdzekļi spēs sievieti izglābt no viņas pašas...
Ko gan iesāktu sieviete,  palikusi bez žurnāliem? Ak....


Papildini mūsu draudzīgos Sieviešu Kluba pulkus! Atver arī SAVU blogu!


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 18. septembris 2013 17:00

Lasu dažādus sieviešu žurnālus,sākot no Cosmo un beidzot ar Elle utml.,bet tajos rakstīto neuztveru kā vienīgo īstenību.Un modeles mani nespēj iedzīt kompleksos,jo kā jau mēs sievietes zinām,viss tas ir fotošops ;) No modes žurnāliem smeļos iedvesmu un tikai :)

nosiguldas 18. septembris 2013 12:27

Es gan tik kategoriski pret šo lietu neizturos. Es netērēju naudu sieviešu žurnāliem, jo laiku pa laikam tur atkārtojas viens un tas pats. Šos žurnālus lasu, tad kad nav citas izejas, pie ārsta, friziera, viesnīcā, slimnīcā. Bet labprāt nopērku žurnālus, kas ir saistīti ar manu hobiju, te gan piebildīšu, iepriekš izskatu, vai ir tēmas kuras vēlos pastudēt pastiprināti.

deletedprofile 18. septembris 2013 11:18

Vai cik sen nelasu žurnālus! Pēdējais, kuru izlasīju bija Shape, bet arī tas pirms ļoti ilga laika.
Manuprāt sieviešu žurnālos ir vienveidība- katrs māca, ka pareizi dzīvot un izkopt attiecības un dažreiz smieklīgi vērot, kā kāda akli skrien pakaļ žurnāla padomiem tos kopējot vārds vārdā. Šādu situāciju esmu pieredzējusi sen atpakaļ, kad izlasot žurnāla padomus pēc laika tos dzirdēju un redzēju kādas paziņas izpildījumā.

Meloju par Shape! Pēdējais žurnāls, kurs nonāca manās rokās bija L'officiel.. diezgan interesants.

Kerstyna 18. septembris 2013 11:08

Lillit , pie tam tieši krievu Lillit ir labs.
Bet, sieviešu žurnālu ir šausmīgi daudz...

Linduchy 18. septembris 2013 10:51 savanna

(Y)(Y)(Y) precīzi manas domas :)

Ivetta 18. septembris 2013 10:50

Arī žurnālus nelasu. Lab, šad tad kādi iknedēļas, bet tie kas ir reizi mēnesī galīgi nesanāk vairs palasīt. Bet šad tad man patīk ieskatīties lappusēs, kur ir informācija par jaunām, aktuālām kosmētikas precēm, kur tiek arī norādīta vidējā cena. Tā tāda sekošana līdz, kas jauns un aktuāls šai sfērā. Bet tagad ilgi nav skatīts.
Ja kādreiz pie kāda ciemos vai salonā papētu, bet tā... švaki.
iedvesmojošas intervijas arī patīk. Vai arī ar kādu sabiedrībā zināmu personu, bet tad tiešām tam žurnālam ir jābūt tādam nopietnam un nevis banālam.

Bet pēc raksta sajūtu to sajūtu, kad pasūtīju agrāk Veselību. Nu tiešām, ja katru rakstu sāk lasīt katrā numurā, šķiet tiešām sajūties kā noniecinājies cilvēks, kas nerūpējas par sevi un līdz ar to neesi nekam derīgs... Pārspīlēta žurnālu lasīšana tiešām var kaitēt pašapziņu ;) Un mēdz teikt, ka ne visi raksti ir patiesi arī tai paša Veselības žurnālā... Tā vismaz runā...

lotte 18. septembris 2013 10:29

Es varbūt piekristu rakstam, ja nebūtu žurnāla "Lilit" :) Šis žurnāls iedvesmo!

Rebeka 18. septembris 2013 10:07

Es žurnālus vairs sen nelasu!!! Biju abonējusi cosmopoliten, bet tikai tāpēc, ka tur abonamenti ik pa laikam var pa brīvu uz kino tikt. Tā kā sakrita tā, ka tiku katru mēnesi, tad man ļooti atmaksājās šis abonaments, BET intereantākais tas, ka žurnālu tā arī nometnu kaut kur un nevienu tā arī apt nepalasīju.

Pirmkārt, mani neinteresē reklāmraksti, otrkārt tā žurnāla mērķa auditorija šķiet meitenes, kurām parādījušies pirmie puiši (16-20 gadīgām). Biznesa un gultas padomi vienkāŗsi smieklīgi.

Otrkārt, man jau tā sanāk s;ērfot internetā pa vispasaules sieviešu lapām un dažādiem portāliem, kur gūstu informāciju.

Treškārt žurnāli iznāk reizi mēnesī vai nedēļā, bet internets pilns ar jaunumiem ik dienas.

BET ir arī labi žurnāli, kur ir ko lasīt, piemēram Lilit bieži vien ir interesantas intervijas Unā arī ir šādi tādi saturīgi raksti, bet nu jebkurā gadījumā man pietiek ar internetu.

savanna 18. septembris 2013 10:03

Vai nav mazliet pārspīlēti? Ja sieviete, kas ir pietiekami nobriedusi savā personībā un ego, lasa kādu sieviešu žurnālu, vai tas tiešām nozīmē, ka viņa tiek dzīta kompleksos un viņas pašapziņa tiek norakta pašos dziļumos?
Es pa reizei nopērku sieviešu žurnālus, un mani ļoti aizkustina intervijas ar stiprām un mērķtiecīgām sievietēm. Es izlaižu ik sezonas rakstus par to, kā pareizi jāskuj kājas, tomēr vai nav skaisti, ka ir recepšu, stila, interjera un karjeras padomi? Es neredzu neko sliktu tajā, ka tiek pasviesta kāda ideja, lai būtu kāds papildus stimuls kaut ko savā dzīvē pilnveidot, iemācīties, nevis slīkt pašapmierinājumā ar to, kā viss ir.
Vienam gan es varu piekrist - nenobriedušām padsmitniecēm Cosmopolitain un līdzīgie žurnāli gan var "sačakarēt" galvu

Kerstyna 18. septembris 2013 09:58 pece

Ak, tas jau ir cits stāsts... nets arī gan drauks gan ienaidnieks vienā ;)

pece 18. septembris 2013 09:41

SIeviete bez žurnāliem sērfotu netā :D