Zini savas iespējas!

mazaa raganina
mazaa raganina 28. oktobris 2010 08:22
816

 

Lasot žurnālu kādā no pēdējām lapas pusēm mani piesaistīja pāris rindiņas, kurās bija pieminētas Grundvig darbnīcas un interneta adrese, kur meklēt sīkāku informāciju. Tā kā mani tas ļoti ieinteresēja, ķēros klāt informācijas meklēšanai.


Lūk, ko es uzzināju: Darbnīcas norisinās kādā no 33 Mūžizglītības programmas dalībvalstīm, un tajās kopīgās nodarbībās ir iespēja apgūt jaunas prasmes, pilnveidot esošās zināšanas, bagātināt savu kultūras un valodas pieredzi.

 

Grundtvig darbnīcās kopā darbojas dalībnieki no vairākām ES Mūžizglītības programmas dalībvalstīm, lai gūtu jaunu izglītības pieredzi atbilstoši dalībnieku vajadzībām, attīstot katram dalībniekam nepieciešamās prasmes. Grundtvig darbnīcu tēmas var būt dažādas: māksla, kultūra, valodas, zinātne, ekoloģija, pilsonība, starpkultūru dialogs u.c.

 

Katrā darbnīcā ir 10-20 dalībnieku, darbnīcas ilgums – 5 līdz 10 dienas. Visus dalības izdevumus (ceļa izdevumi, uzturēšanās izmaksas, dalība darbnīcā, apdrošināšana) sedz darbnīcu organizatori. Darbnīcu dalībnieks var būt jebkurš pieaugušais, kas sasniedzis 18 gadu vecumu, neatkarīgi no nodarbošanās. Grundtvig darbnīcās drīkst piedalīties ne biežāk kā reizi trīs gados.

 

Kas jādara, lai pieteiktos kādai no darbnīcām?

 

Lai pieteiktos dalībai kādā no darbnīcām:

1)izvēlieties interesējošo darbnīcu Grundtvig katalogā;

2)kontaktējieties ar darbnīcu organizatoriem ( nepieciešamo kontaktinformāciju atradīsiet darbnīcas aprakstā);

3)organizatori jums atsūtīs pieteikuma veidlapu, kas pilnībā aizpildīta jānosūta atpakaļ darbnīcas organizētājiem. Darbnīcu organizatori nosaka arī pieteikumu iesniegšanas termiņus.

4)ar savu parakstu pieteikuma veidlapas beigās Jūs apliecināt, ka:

piesakāties tikai vienai darbnīcai un ka turpmāko trīs gadu laikā Jūs nepieteiksieties dalībai citās Grundtvig darbnīcās;

 5)piedalīsieties šajā konkrētajā darbnīcā;

6)piekrītat organizatoru izvirzītajiem noteikumiem;

7)darīsiet visu, lai Jūsu dalība būtu veiksmīga.

Organizatori, parakstot jūsu iesniegto pieteikuma veidlapu, apstiprina jūsu dalību darbnīcā un arī to, ka tiks darīts viss, lai nodrošinātu jums iespēju gūt labu pieredzi;

viena parakstītās pieteikuma veidlapas kopija jānosūta -Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) pēc izvēles:

pa pastu, adrese Valsts izglītības attīstības aģentūra Vaļņu ielā 1, Rīgā, Lv_1050

pa e-pastu: grundtvigpieteikumi@viaa.gov.lv

pa faksu: 67814344

viena parakstītas pieteikuma veidlapas kopija jānosūta darbnīcas organizētājvalsts Nacionālai aģentūrai. Nacionālo aģentūru adreses ir atrodamas mājas lapā: http://ec.europa.eu/education/programmes/llp/national_en.html

Lai iegūtu papildu informāciju, kontaktējieties ar  VIAA Grundtvig programmas nodaļu:  http://viaa.gov.lv/lat/kontakti/darbinieku_kontakti/

 

Tā kā mani šī iespēja ļoti vilināja, es veltīju vairākas dienas, lai sameklētu sev interesējošās darbnīcas. Aizsūtīju trīs vēstules: uz Austriju, Luksemburgu un Dāniju. Man ir atbildējusi tikai viena darbnīca no Austrijas, bet mana sapņu darbnīca Dānijā tā arī klusē.

 

Šobrīd katalogam ir pievienotas vēl 50 jaunas darbnīcas.

 

Varbūt vērts ielūkoties un pieteikties?

 

Un nobeigumā man radās lūk kādas pārdomas.Ja es nebūtu ieraudzījusi tās pāris rindiņas žurnālā par šo programmu, es nekad neuzzinātu, ka pastāv tāda iespēja. Kāpēc par labām lietām, kuras mums sniedz Eiropas Savienība nav praktiski nekādas informācijas? Tagad ik pa laikam ielūkojos mājas lapā http://www.viaa.gov.lv un secinu, ka patiesībā viss notiek, tikai sabiedrības lielākais vairums par savām iespējām pat nenojauš.

 

Varbūt šī ir Tava iespēja!

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 28. oktobris 2010 15:43

Cik man zināms,tad nav gan...

svabits 28. oktobris 2010 15:26

makvins tev kāds pazīstam ir bijis?

mazaa raganina 28. oktobris 2010 14:15

OOOO!!!Viesi apsveicu,uzrakstīsi kā gāja???

28. oktobris 2010 12:41
svabits 28. oktobris 2010 12:34

oi super par info, kur to Grundtvig darbnīcās katalogu var apskatīt? Man interesētu angļu valodas apguve, vai tur kas tāds ir iespējams?

28. oktobris 2010 12:29

Es pieteicos un tiku.. :) jau novembri uz nedelju braucu uz Italiju :)

28. oktobris 2010 12:26

Super iespēja, paldies, ka padalījies!

mazaa raganina 28. oktobris 2010 12:02

Protams,ka konkurence liela,bet...ja nu paveicas?Un,ja nepaveicas,vismaz būsim mēģinājušas.

28. oktobris 2010 11:57

Es arī par šo diezgan nejauši uzzināju un pieteicos vienai darbnīcai.. Iespēja fantastiska, manuprāt!Bet, cik saprotu, konkurence ir liela, jo interesentu daudz, līdz ar ko, lai kā gribētos, bet grūti noticēt, ka patiešām tikšu izvēlēta dalībai. Tad jau manīs. :)