Zaļās ceturtdienas ticējumi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. aprīlis 2019 08:52
4188

Kristiešiem visā pasaulē Zaļā ceturtdiena ir Svētā vakarēdiena diena, jo ceturtdienā notika Jēzus un viņa mācekļu pēdējais mielasts. Šis ir kluss pārdomu laiks, sevis izvērtēšanas laiks.

Ar Zaļo ceturtdienu saistās vairāki ticējumi. Sieviešu Klubs tev pastāstīs dažas lietas, kas būtu izdarāmas šajā dienā, lai nodrošinātu skaistumu, veselību un labklājību visam gadam.

Ūdens rituāls rītausmā

Zaļajā ceturtdienā ūdenim piemītot īpaši dziednieciskas spējas (nomazgā slimības, grēkus, "ļaunu aci" un lāstu), tāpēc neslinko - piecelies pirms saullēkta. Lai peldētos atklātā ūdenstilpnē, vēl ir nedaudz par aukstu, tomēr vari saņemties un noskalot vismaz seju, rokas un kājas kādā upē, ezerā vai jūrā. Ja nu tomēr tuvumā tev nav nevienas atklātas ūdenstilpnes, vari izlīdzēties arī ar dušu. Taču svarīgākais nosacījums ir ūdens rituālu veikšana tieši saullēkta laikā.

Matu skaistumkopšana

Zaļā ceturtdiena ir īpaši labvēlīga diena jaunam matu griezumam. Ir ticējums, ka šajā dienā griežot matus, var tikt vaļā no slimībām un lāsta.

Dvēseles miers

Dienas enerģētika ir īpaši piemērota meditēšanai, mierīgām sarunām un baznīcas apmeklējumam. Dedzini sveces! Zaļajā ceturtdienā vari sākt krāsot olas un cept Lieldienu maizi, kas ir ļoti relaksējoša nodarbe.

Uzkopšana

Sakārtota un tīra vide rada iekšēju mieru un labu pašsajūtu, tāpēc Zaļajā ceturtdienā neslinko. Tīrā mājoklī iemājos prieks! Taču šajā dienā nebūtu ieteicams tikt vaļā no vecām mantām, jo pastāv ticējums, ka tādā veidā vari atdot arī savu labklājību.

Naudas darījumi

Zaļajā ceturtdienā nevajadzētu aizdot un aizņemties naudu. Šajā dienā vajadzētu izvairīties no visa veida aizņemšanās un aizdošanas. Ja mājās ir beidzies cukurs, neskrien aizņemties pie kaimiņiem - labāk dodies uz veikalu un nopērc!

Lai pievilinātu veiksmi finanšu lietās, šajā dienā ir ieteicams skaitīt naudu. Pārskaiti naudu savā naudasmakā vai krājkasē.

Zaļās ceturtdienas sāls

Šajā dienā vari sagatavot īpašu sāli, kas palīdzēs tev dažādos dzīves gadījumos. Ieber sāli koka sālstrauciņā un novieto to galda vidū.

Zaļās ceturtdienas sāls var tikt izmantota gan veselības uzlabošanai (pievienojot slimnieka ēdienam), gan strīdu mazināšanai ģimenē (novietojot lina maisiņu ar sāli zem spilvena), gan mājokļa enerģētikas aizsardzībai no ļauniem cilvēkiem - ja ciemos nāk cilvēks, pret kuru tu neizjūti simpātijas, uzcienā viņu ar ēdienu, kura pagatavošanā ir izmantota Zaļās ceturtdienas sāls. Pēc ļauna cilvēka viesošanās tavā mājoklī, vari sāli izmantot uzkopšanā - izmazgā grīdas ar sālsūdeni, bet izmantoto ūdeni izlej ārpus mājas.

Zaļās ceturtdienas sāli var izmantot bērna vannošanai - lai bērns aug spēcīgs, gudrs un vesels.

Lai tīrs mājoklis, gaišas domas un laba veselība, gaidot Lieldienas!


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 12. aprīlis 2017 08:05

Paldies :) Noteikti veikšu atsevišķus rituālus :)