Viss, kas tev jāzina par mašīnu gaisa filtriem ...

rozhuks
rozhuks 15. aprīlis 2011 13:09
2180

Apkopoju visu – mums sievietēm autobraucējām – svarīgāko, ko būtu vērtīgi zināt, ja ikdienā braucam ar auto. Pēc cik ilga laika mainīt gaisa filtrus? Cik ātri braukt, lai ekonomētu degvielu? Lasi manā blogā!

 


 

Ilgstoši lietojot salona gaisa filtru viņa caurlaidība nepartraukti samazinās. Stipri piesārņotais gaisa filtrs var radīt darbības traucējumus salona ventilātoram, kā arī sabojāt citus elektronikas elementus, kuri kontrolē kondicioniera darbību. Tapēc auto ražotāji nosaka mainīt salona gaisa filtru ik pēc 15000 t/km vai 1 reizi gadā.

 

Pastāv divu veidu salona gaisa filtri: • Mikro auduma filtrs, kurš aiztur putekļus un netīrumus.

• Aktivētās ogles salona gaisa filtrs aiztur putekļus un gāzveida piesārņojumu, kā arī ogļudeņradi.

 

Salona ventilators 1h laikā var radīt 300 kubikmetrus gaisa plūsmas. Kāds daudzums gaisa plūsmas būs izfiltrēts 1.gada laikā caur salona gaisa filtru vai 15000 t/km, cik daudz netīrumu būs salona gaisa filtrā? Piesārņots salona gaisa filtrs var radīt nepatīkamas smakas un izraisīt stiklu svīšanu. Par netīru salona gaisa filtru liecina sīki putekļi uz priekšējā stikla. Stipri piesārņots gaisa filtrs var kalpot par iemeslu ventilācijas sistēmas pārkaršanai. Pārbaudi savu salona gaisa filtru.

 

Atklāšu to, ka mēs gaisa filtru mainām 2 reizes gadā – pavasarī un rudenī.Tas protams ir atkarīgs, cik bieži katrs mainīs, pēc tā, cik bieži izmanto mašīnu.Tā kā mums sanāk katru dienu braukāt, tad 2 reiz gadā ,uzskatam, ka ir vērts nomainīt.Bet ja cilvēks braukā tikai ar auto „brīvdienās” ,un kopējais nobraukums gadā nav pat tuvu 15000t/km ,un braukā tikai pa smukiem,asfaltētiem ceļiem, tad tiešām piekrītu, ka gaisa filtru jāmaina 1 reiz gadā!

 

Karstā laikā ceļojums automobiļos, kuri aprīkoti ar gaisa kondicionieri, vienmēr ir daudz patīkamāks.

 

Lai gan daži autovadītāji norāda, ka braukšana ar ieslēgtu gaisa kondicionieri palielina vidējo degvielas patēriņu, tomēr dažos gadījumos tieši gaisa kondicioniera izmantošana var izrādīties ekonomiskāka kā braukšana ar atvērtiem logiem. 

 

Viss ir atkarīgs no braukšanas ātruma. Braucot pilsētā, kur braukšanas ātrums ir ierobežots, bieži nākas apstāties pie luksoforiem vai atrasties satiksmes sastrēgumos, ekonomiskāk ir braukt ar atvērtiem logiem, taču, ja braukšanas ātrums pārsniedz 70 km/h, tad daudz ekonomiskāk ir braukt ar ieslēgtu gaisa kondicionieri. Braucot ar ātrumu 90 km/h ar atvērtiem logiem, vidējais degvielas patēriņš pieaug par aptuveni 20%! Pie lielākiem braukšanas ātrumiem atvērti logi traucē gaisa plūsmai. Jo ātrāk jūs braucat, jo lielāka gaisa pretestība rodas, un līdz ar to, lai pārvarētu pretestību, palielinās degvielas patēriņš. Īpaši karstā laikā autovadītājiem tiek rekomendēts izmantot gaisa kondicionieri arī pie maziem ātrumiem komforta un drošības apsvērumu dēļ. Augsta temperatūra automašīnas salonā var negatīvi ietekmēt autovadītāja pašsajūtu un radīt nogurumu. Tas, savukārt, var negatīvi ietekmēt koncentrēšanās spējas un reakcijas ātrumu.

 

Vidējai temperatūrai automašīnas salonā vajadzētu būt 20 – 22°C robežā. Tomēr īpaši karstā laikā tiek rekomendēts pielāgot automašīnas salona temperatūru āra temperatūrai tā, lai tā neatšķirtos par vairāk kā dažiem grādiem. Lielāka temperatūras atšķirība var izraisīt drebuļus un negatīvi ietekmēt imunitāti.  Tiem autovadītājiem, kuru automašīnas nav aprīkotas ar gaisa kondicionieri, papildu uzmanību vajadzētu pievērt tam, kur automašīna tiek novietota stāvēšanai. Atstājot to tiešos saules staros, tā pārkarsīs. Tāpēc svarīgi to būtu novietot kaut kur ēnā, it sevišķi, ja plānots auto atstāt uz ilgāku laiku. Atgriežoties pie automašīnas ieteicams atvērt visus logus un pat durvis, lai sakarsušais gaiss pēc iespējas ātrāk izplūstu no salona. Stingri aizliegts automašīnā atstāt bērnus vai dzīvniekus pat uz īsu brīdi.

 

 Cik bieži Jūs maināt savam auto gaisa filtrus?

 

Foto:bross.times.lv

Avoti:kondicionieri.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
silva9 15. aprīlis 2011 21:41

Cenšos regulāri to darīt

silva9 15. aprīlis 2011 21:41

(Y)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā