Vienkāršāka dzīves uztvere. 1. solis

Linduchy
Linduchy 8. februāris 2016 16:00
2752

Fonā man skanēja sūfiju meditācijas mūzika. Un es domāju, ar ko lai sāk "vienkāršākas dzīves uztveres" kursu sēriju. Bet tad sapratu, ka jāsāk ar pašu galveno - ar Visumu un mūsu vietu tajā.

Vai jūs spējat iedomāties, cik plašs ir Visums? Neiespējami! Mēs esam mazi puteklīši tajā, bet ar noteiktu mērķi radīti. Kaut daudzi no mums par to ir aizmirsuši, koncentrējoties uz savu ego un individuālā labuma gūšanu - lielāku māju, ātrāku auto, greznākas rotas, modernāku telefonu utt. Vajag vēl un vēl, vairāk un vairāk. Mēs salīdzinam sevi ar citiem. Maldīgi domājam, ka viss, kas ir citiem, arī mums ir vajadzīgs, un tad mēs būsim patiesi laimīgi. Taču aizmirstam, ka mantas nav mūžīgas - tās visas var zust vienā brīdī. Bet tas, kas ir tev iekšā, to tev neatņems neviens!

Krāšņs zieds uzplaukst, lai priecētu bites, nevis lai sacenstos ar citiem ziediem krāšņumā.

Mums ir jādzīvo saskaņā ar Visumu un tā noteikto kārtību - visam jābūt līdzsvarā. Un jāsaprot, ka viss ir ciklisks, tāpēc no pagātnes kļūdām ir jāmācās.

Kāds tad ir mūsu visu mērķis? Mīlestība! Mīlēt un cienīt sevi, cilvēkus mums apkārt, dabu un visas tās radības.

Mīlestībā izstarot savu iekšējo gaismu un palīdzēt citiem.

Sameklē sevī gaismu. Tā tur noteikti ir. Ja tev šķiet, ka tevī nav gaismas, tikai nebeidzama problēmu, nemiera, sēru vai dusmu jūra, meklē cītīgāk, jo gaismas un harmonijas saliņa, kaut arī mazmazītiņa, noteikti atradīsies pat visdrūmākajā jūrā. Un pamazām tu šo saliņu varēsi pārvērst par veselu kontinentu.

Apkārtējā pasaule var šķist nedraudzīga, bet ir būtiski atcerēties, ka jāsāk ar sevi - katrs no mums ir Visuma daļa. Ja mainīsimies mēs, mainīsies arī visa kopējā aina. Reizēm mēs nevaram mainīt lietas, cilvēkus vai pastāvošo kārtību, bet tādos brīžos mēs varam mainīt savu attieksmi pret to. Dusmas, naids un aizvainojumi tikai noārda tavu iekšējo pasauli. Atgriezies pie mīlestības. Lai mīlestība izgaismo tavu ceļu un cilvēkus tev apkārt.

Laiks atgriezties pie patiesām vērtībām. Tas būs tavs ceļš uz iekšējo harmoniju un laimi.

Foto: www.beijingattractions.org

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rasas 9. februāris 2016 13:24 Zane Zanīte

(Y) saturiska dziesma

Zane Zanīte 9. februāris 2016 11:01

Ehh.. man ar jāiemācās pasauli tvert vieglāk. Veselības nolūkos :)
Un te vietā būs šī dziesma :) https://www.youtube.com/watch?v=EhuRNlO-FtE&list=FLJrgc5LtHbhLp7_yaxgzAwQ&index=27

Shalako 8. februāris 2016 22:57

Loti patiesi. Nav pat ko piebilst (Y)(angel)

Linduchy 8. februāris 2016 22:41 Kerstyna

Tieši tā...mums tiek iestāstīts, ka mums to visu vajag :S
Tagad lasu seno persiešu gudrības. Un zini, mani īpaši uzrunāja viens teikums - tu nevari doties gulēt ar pilnu vēderu, ja zini, ka tavs kaimiņš cieš badu. Un skatos uz šo tekstu no tāda punkta - cik daudzi mūsdienu daudzstavenēs vispār nepazīst savus kaimiņus. Daudzi ir ietinušies savā pasaulītē, neredz neko ārpus tās :S

Kerstyna 8. februāris 2016 22:29 Catwoman

(Y) Tā arī ir, patiesībā cilvēkam pa īstam vajag diezgan maz. ļoti maz no tā, kas viņam tiek iedvests - Tev to noteikti, noteikti vajag....

Linduchy 8. februāris 2016 22:27 Kerstyna

Jā, bez sevis mīlēšanas nekas nesanāks :)

Linduchy 8. februāris 2016 22:25

Galvenais pofigs ir par to, ka man nevajag visas tās materiālās lietas, kuras uzspiež sabiedrība, lai justos labi :) Man nevajag sacensties ar citiem - man par to ir pofigs :D

pece 8. februāris 2016 21:59

Pašai izdarīt savas izvēles - gribu/varu -palīdzu, negribu - mācos pateikt -nē! Izvēle pēc iekšējiem kritērijiem. Ja kāds izmanto - tā nav mana problēma, tā ir viņējā....

Kerstyna 8. februāris 2016 21:28

Nu īsais kurss pofigismā tas noteikti nav, bet sevis mīlēšanā noteikti. Sevi ir jāmīl ar to ir jāsāk un tad jau tā lieta iet. Jo, ja sevi nemīli pati, tad kāpēc lai kāds cits tevi mīlētu... vai ne?

Linduchy 8. februāris 2016 17:17 ilzy

Jap, attieksme - vari cepties līdz spēku izsīkumam, vari pārdzīvot, ka nekas nesanāk, bet vari vienkārši priecāties par sauli un to, ka vari elpot, staigāt, redzēt, dzirdēt, sajust utt. :) Novērtēt to, kas ir dots, neraudāt par to, kā tev nav :)

ilzy 8. februāris 2016 16:57

Nu viss jau ir atkarīgs kāda ir tava attieksme. ;)

Linduchy 8. februāris 2016 16:29 rasas

Es esmu izvēlējusies savu ceļu ar mīlestību. Mazāk iespringstu par apkārtējo domām, par lietām/mantām, kuras man sabiedrība uzspiež. Ja es redzu, ka varu kādam palīdzēt, es to daru. Ok, reizēm gan cilvēki mēdz ļaunprātīgi izmantot manu palīdzību, bet ... lai jau tiem tiek, katrs mēs krājam sev karmas punktus :D

rasas 8. februāris 2016 16:20 Catwoman

Hmmm, nu nemaz neizklausās pēc "pofigisma" kursiem :^).. vēl padomāšu, kā formulēt savu viedokli, jo šodienas atziņa kavējas piet tā, ka "nemetiet cūkām pērles"..
Bet šis šķiet atspoguļo Tavu šī gada apņemšanos - mīlēt (tajā skaitā - sevi) vairāk.. (vai mīlēt sevi in general) vai ne?

Linduchy 8. februāris 2016 16:16 rasas

Viss arī ir tieši tik vienkārši. Mēs paši mēdzam pārāk daudz sarežģīt sev dzīvi, no tā arī rodas kaudze problēmu :)

rasas 8. februāris 2016 16:14

Visumu un mūsu vietu tajā - cik vienkārši... :D ok, lasu tālāk.. :)