Vairosim pozitīvo!

Linduchy
Linduchy 21. novembris 2014 12:48
3136

"Tepat aiz stūra" ir Adventes laiks - klusuma, pārdomu, cerību un labo darbu laiks.

Mūsdienu saspringtajā un haotiskajā laikā bieži vien „ES gribu, MAN vajag utt.“ izvirzās priekšplānā, piemirstot cilvēkus mums apkārt – gan tuvākus, gan tālākus, gan gluži svešus mums.

Iespējams, ir vērts aizdomāties, ka reizēm mūsu izšķērdība un dzīšanās pakaļ aktuālākajām tendencēm ir tikai šķietamas laimes plāksteris. Jaunāks telefona modelis vai slavena zīmola soma ir satriecoši ieguvumi, bet kādam dvēseles prieku radītu siltas pusdienas vai vienkārši saruna par dzīvi. Mums apkārt dzīvo  tik daudz vientuļu, nabadzīgu un slimu cilvēku, ir tik daudz nelaimē pamestu dzīvnieku – šis ir īstais laiks, kad dāvāt dvēseles gaišumu, sirsnību, palīdzīgu roku un cerību apkārtējiem. Protams, cepums Tev, ja to dari visa gada laikā ;)

  • Apciemo vai piezvani saviem tuvākiem/tālākiem radiem, draugiem vienkārši tāpat – apsveicināties un papļāpāt. Velti viņiem savu laiku un uzmanību!
  • Iepriecini kādu vientuļu cilvēku ar sarunu, varbūt pie tējas tases un kūkas
  • Sazinies ar kādu dzīvnieku patversmi un piedāvā savu palīdzīgo roku – varbūt brīvdienās vari doties uz patversmi un veltīt savu mīļumu nelaimē pamestajiem dzīvnieciņiem. Protams, ja nav vēlēšanās vai iespēju braukt uz patversmi, vienmēr vari ziedot kādu eiro ziedot.lv portālā (ziedojumi ne tikai dzīvnieku patversmēm, bet arī slimiem bērniem, nabadzīgām ģimenēm u.c.)
  • Tev mājās ir sakrājušās bērnu rotaļlietas, apģērbi un saimniecības piederumi, kuri netiek izmantoti? Sniedz šīm mantām otro iespēju. Visvienkāršākais veids – nopublicē piedāvājumu sociālajos tīklos, kādā no labdarības lapām (piemēram, https://www.facebook.com/groups/427477637354068/ )
  • Kaimiņos dzīvo vecs un nevarīgs cilvēks? Apjautājies, vai vari kā palīdzēt – piemēram, no veikala atnest pārtiku
  • Dāvā prieku – ja Tev paziņu lokā ir trūcīga ģimene ar bērniem, nopērc viņiem dāvanā biļetes uz cirku vai kādu leļļu teātra izrādi
  • Velti smaidu veikala kasierei un novēli Jauku dienu!

Šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl...

20141121124247-10309.jpg

Ja Tev ir bērni, tradicionālā Adventes kalendāra vietā (kur pretī datumam ir šokolādes kārums), kopā varētu izveidot „Labo darbu kalendāru“. Ir būtiski stāstīt un skaidrot bērniem par labo darbu un palīdzēšanas nozīmi dzīvē. Bērni ir mūsu nākotne, tāpēc ir svarīgi, lai jau kopš bērnības pieklājības, izpalīdzēšanas un labdarības jēdzieni būtu pašsaprotami. Protams, bērniem šie labie darbi būs citā līmenī – piemēram, rotaļlietu savākšana, palīdzēšana vecākiem virtuves darbos, apsveikumu veidošana radiniekiem, draugiem, kaimiņiem utt. Bet svarīgākais ir apziņas veidošana.

20141121124345-80683.jpg

Varbūt kāda no jums jutīsies sašutusi par šo blogu, bet mans mērķis  nav kādu aizvainot vai PIESPIEST vairot pozitīvo. Šis blogs ir aicinājums padomāt  par citiem cilvēkiem, kaut uz brīdi pavirzot maliņā savu „ES-VISUMA CENTRS“.

Patiesībā, lai vairotu gaišumu, sirsnību un pozitīvo mums apkārt, pat nav nepieciešami lieli materiālie ieguldījumi – reizēm mīļš vārds, pieklājība un smaids, uzklausīšana un palīdzēšana ar padomu ir pat svarīgāki par dāvātu konfekšu kārbu.

20141121124440-89646.jpg

Attēli: www.pinterest.com

Vai Tu gribētu piedalīties pozitīvisma vairošanā, veidojot kopīgo SK labo darbu kalendāru? ;)
Blogo Sieviešu klubā un laimē!

20141120143043-59918.jpg


 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 22. novembris 2014 18:24

Ļoti labs raksts!
Jā, es arī par to esmu aizdomājusies (ārpus raksta), kāpēc cilvēki tieši ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu sāk aktīvi spiest uz žēlsirdību, nonācu pie secinājuma, ka tas ir tīri psiholoģiski, jo šie svētki mums visiem saistās ar brīnumiem, pārsteigumiem jau no bērnības, kad Salavecītis nes dāvaniņas. Tāpēc, domājot par to, ka ne visiem ir, kas apsveic, ne visiem ir līdzekļi, lai dāvātu to prieku, tāpēc arī ap šo laiku visur redzamas akcijas ar ziedošanu.

Saistībā ar rakstā minēto, es ik pa laikam uzrakstu tajā pašā FB kādai paziņai vai draugam vienkārši tāpat, lai painteresētos kā klājas cilvēkam, ar ko nodarbojas utt. Jo ne visi jau tajā "draugu" sarakstā aktīvi met foto un neraksta info par nodarbošanos, dzīves vietu, pat ceļojumiem.
Savādāk man liekas arī tā liekulīgi, ka it kā cilvēks ir "draugos", bet tu neliecies par viņu ne zinis :)

Kerstyna 21. novembris 2014 22:19

(Y) Par blogu, par domām... :)

Linduchy 21. novembris 2014 17:20 Nikte

O, tā ir cita runa :D (Y)

Nikte 21. novembris 2014 17:18 Catwoman

Nē,nē..otrādāk,lai vīri dara labus darbus sievām ;)

Linduchy 21. novembris 2014 17:17 Nikte

Labo darbu kalendārs vīriem jau ir pārpildīts 10 gadus uz priekšu - pabaroti ir, krekli, zeķes tīri un izgludināti, apčubināti ir...viss, pietiks šiem :D

Nikte 21. novembris 2014 17:16 Catwoman

Es arī ieteicu,lai ved uz otruelpu..

Linduchy 21. novembris 2014 17:16

Redz, vēl viens variants, kur ziedot:
http://www.redcross.lv/start.php?lang=lv&id=20

Nikte 21. novembris 2014 17:15

Es par "Labo darbu kalendāru",bet.. tad tikai vīriem :D

Linduchy 21. novembris 2014 17:15 Nikte

Tortīšu diēta...nē, bet varētu...oij, kā varētu tagad iegrauzties kādā kūciņā (angel)
Hmm, es gan uz Jelgavas bērnunamu vedu rotaļlietas apvienojumā ar mega konfekšu maisiem :D
Nu ok, bet iespējas ziedot apģērbus un citas lietas ir:
http://otraelpa.lv/ko-ziedot/

Nikte 21. novembris 2014 17:12

Bet vispār,man kāda paziņa iztīrīja savus skapjus no drēbēm,savāca visas labās rotaļļietas (bērni jau izauguši) un vēlējās visu noziedot..Zvanot uz bērnunamiem skanēja viena atbilde - vai naudu,vai jaunas mantas! 8-| Drēbes var vienīgi uz patversmi atdod suņiem un kaķiem par segām..

Nikte 21. novembris 2014 17:09 Catwoman

Tev tortīšu diēta? :D

Linduchy 21. novembris 2014 16:49 Nikte

Nu man jau gabals no tā nenokrita, ka atbildēju...ehz, a ja nokristu, būtu pat vēl labāk :D

Nikte 21. novembris 2014 16:45

Tas bija retorisks jautājums uz kuru nevajadzēja atbildēt ;)

Linduchy 21. novembris 2014 13:51 Nikte

Es jau rakstīju blogā, ka cepums tām, kuras to dara visu gadu. Tas ir pareizi un apsveicami!!! Bet tur jau tā lieta, ka vairumā gadījumu mēs lielākoties domājam par sevi. Domāt par sevi vajag, bet nedrīkstētu aizmirst arī par līdzcilvēkiem un citām radībām, kuriem klājas sliktāk nekā mums ;)
Lai nu kā, man šķita jauka ideja atgādināt par to šeit ar blogu :) Un katrs no mums var darīt labus darbus, bet KOPĀ mēs varam paveikt vairāk labo darbu :)

hiperkeri 21. novembris 2014 13:23

Nikte-jo Cilvēks ir slinka radība,un atceras lietas tikai tad,kad to iebaksta degunā. ne visos gadījumos,taču bieži gan.
Paldies par blogu! Jauks!!

Nikte 21. novembris 2014 13:11

Man ir jautājums,kāpēc labos darbus nevar darīt visu gadu,kāpēc jāgaida Advente,Ziemassvētki u.c.svētki,lai cilvēks kļūtu labāks?! :X
Bet ideja laba :)