Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nebūtu spējīgi atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2020. gada 6. oktobris, 13:17:42
 Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nebūtu spējīgi atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm

59% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem nebūtu spējīgi atpazīt cilvēku ar pašnāvnieciskām tieksmēm – tā liecina VAS “Latvijas dzelzceļš” veiktā aptauja. Savukārt Pasaules Veselības organizācijas dati parāda, ka Latvijā ir 9. augstākais pašnāvību skaits pasaulē uz 100 000 iedzīvotāju.[1] Lai veicinātu sabiedrības izpratni par mentālās veselības nozīmi, VAS “Latvijas dzelzceļš” kopā ar krīžu un konsultāciju centru “Skalbes” un citiem mentālās veselības ekspertiem trešdien, 7. oktobrī plkst. 11.00 organizē ekspertu diskusiju “Pašnāvību risks – kā to novērst?”, ko ikvienam būs iespējams skatīties tiešraidē.

Diskusijas sākumā tiks prezentēti jaunākie aptaujas dati par pašnāvību riska atpazīšanu un sabiedrības izpratni par šāda riska rašanos.

Ko darīt, lai mazinātu sabiedrībā pastāvošo pašnāvību risku? Kā labāk atpazīt pašnāvnieciskas tieksmes apkārtējos cilvēkos? Kā palīdzēt jauniešiem, kuri izjūt depresijas pazīmes? Kopā ar ekspertiem tiks meklētas atbildes uz visiem šiem jautājumiem.

Diskusijā piedalīsies:

Diskusijai būs iespējams sekot līdzi tiešraidē VAS “Latvijas Dzelzceļš” Facebook lapā.


[1] https://apps.who.int/gho/data/node.sdg.3-4-viz-2?lang=en