Vai piekrītat, ka par abortu jāpiemēro kriminālatbildība?

11. jūnijs 2012 20:21
366

Saeimas demogrāfijas apakškomisijā trešdien tiks vētīts,vai virzīt tālāk likumdevējiem priekšlikumu abortu ierobežošanai un aizliegšanai.

Pirms izdarīt savu izvēli par labu abortam, sievietei (vai pārim, tas vēl nav skaidrs), būs jādodas uz obligātu konsultāciju, ko sniegs krīzes grūtniecības speciālisti. Konsultācija paredzēta, lai pārliecinātu sievieti tomēr abortu neveikt, tādejādi nodrošinot, ka (it kā) Latvijā piedzims vairāk bērnu.

Jaunais likums paredzētu, ka, ja sieviete veikusi abortu, bez šīs obligātās konsultācijas, var iestātieties kriminālatbildība ar reālu sodu. Šis striktais noteikums balstīts uz priekšstatu par vēl nedzimuša bērna tiesībām uz dzīvību.

Likumprojekts ir ļoti diskutabls. Kamēr Saeimā tas tomēr radis dzirdīgas ausis, cilvēkttiesību un sievietes veselības eksperti ir nobažījušies, ka patiesībā tas draud ar reālu abortu aizliegumu Latvijā, kur līdz šim abortu politika bijusi visai liberāla un droša - grūtniecības mākslīgo pārtraukšanu sievietes brīvi var veikt pie ginekologiem, medicīniski drošā vidē. Statistika arī rāda, ka pēdējo gadu laikā abortu skaitam ir tendence samazināties. Tātad, varētu teikt, ka ar šo sistēmu Latvijā viss bija kārtībā, izņemot, dziļo demogrāfisko krīzi, kuru paredzēts risināt uz vēl nedzimušu bērnu rēķina - samazinot grūtniecības pārtraukšanu un iejaucoties sievietes brīvā izvēlē.

Protams, abortu jautājumam vienmēr līdzi ir nākusi morāli ētiskā prizma, tomēr  valstīs, kur reāli aborti ir tikuši aizliegti, piemēram, Ungārijā un Polijā, ir daudzkārt palielinājusies māšu mirstība un ievērojams dzimstības pieaugums tomēr nav ticis novērots.

Arī Māmiņu Klubs trešdien plāno piedalīties Saeimas apakškomisijas sēdē un prezentētmūsu aptauju>>

Ko Tu domā - vai piekristu, ka abortus šādā veidā aizliedz, piemērojot reālu kriminālatbildību? Ar kādām sekām tas varētu draudēt? Ieraksti savas pārdomas komentāros vai sūti uz e-pastu: sandija@sieviesuklubs.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kikakeita 17. jūnijs 2012 18:28

es pilnigi piekritu,sodus vajag...taisit jau nav maksla...katrai jadoma par izsargasanos un par pielauajam kludam,bet berns jau nav kluda!!!

rasas 12. jūnijs 2012 10:30

Kā naglai uz galvas.

pece 12. jūnijs 2012 09:45

Ne velti apkārt klīst vecs jociņš: "ja vīrieši varētu palikt stāvoklī, tad abortus varētu veikt katrā degvielas uzpildes stacijā".......

rasas 12. jūnijs 2012 09:41

"A es ieteiktu ieviest normu, ka sievietei ir jānorāda visi vīrieši, kuri varētu būt potenciālie bērna tēvi un ja sieviete taisa abortu, tāpēc, ka vīrietis nav gatavs uzņemties atbildību, tad noteikt vīrietim maksāt XX naudiņas teiksim 20 gadus valstij! Jo vīriešiem bērna radīšanā ir tikpat liela loma kā sievietei! Tā teikt beigsim diskriminēt sievietes un rosināsim vīriešus uzņemties atbildību." Ironiski, bet (Y) (Y) (Y) Bet kā jau Tu zini, Saeimas vairākus ir vīriešu kārtas pārstāvju, tāpēc viņi nekad nepieņems sev neizdevīgus lēmumus.

svente 12. jūnijs 2012 09:35

Man gan liekas, ka šis jautājums būtu jāizlemj pašām sievietēm nevis nevis vīriešiem. Tas būtu pirmkārt. Otrkārt, šāds lēmums tikai vairos nelegālos abortus, jo vienmēr atradīsies kāds, kas grib nopelnīt, un vienmēr būs kāda sieviete, kurai "nebūs citas izejas". Pirms draudēt sievietei aborta gadījumā ar kriminālatbildību, gudrie tēvi varēja vairāk pievērsties finansiālajai pusei. Lai tos pašus esošos varētu pienācīgi izaudzināt un izskolot. Kā teica mana vecāmamma - nav māksla bērnu uztaisīt, izaudzināt un izskolot - tā ir māksla.

nosiguldas 12. jūnijs 2012 08:39

Pie mums kā vienmēr, gribam kā labāk sanāk kā vienmēr. Pēc manām domām abortiem ir jābūt pieejamiem bez maksas un tam ir ļoti nopietns iemesls. Pie mums ir jau ikdienišķa lieta atrast bērnu līķīšus atkritumos. Dzemdē bērnu alkoholiķes un narkomānes. Visvieglāk ir izdarīt ko pavisam greizu un teikt ka mēs rūpējamies par sievieti un tā mēs sasniegsim demogrāfisko sprādzienu.

pece 12. jūnijs 2012 07:15

A es ieteiktu ieviest normu, ka sievietei ir jānorāda visi vīrieši, kuri varētu būt potenciālie bērna tēvi un ja sieviete taisa abortu, tāpēc, ka vīrietis nav gatavs uzņemties atbildību, tad noteikt vīrietim maksāt XX naudiņas teiksim 20 gadus valstij! Jo vīriešiem bērna radīšanā ir tikpat liela loma kā sievietei! Tā teikt beigsim diskriminēt sievietes un rosināsim vīriešus uzņemties atbildību.

Vēl iesaku, ka ja sievieti mēģina atrunāt no aborta, kaut viņa tā ir izlēmusi un viņai nav reālas iespējas normāli parūpēties par gaidāmo mazuli materiāli, tad šī likuma grozījuma ierosinātāji no savas personīgās kabatas izmaksā šai sievietei vismaz minimālo algu ik gadu līdz mazulis sasniedz pilngadību - tā teikt esiet tik mīļi deputātiņi un uzņemieties atbildību par savu rīcību, tāpat kā sievietei jūs uzspiežat savu viedokli.

Un varbūt deputāti varētu sākt paši ar reālu priekšzīmi - 100 saeimā un nez cik simti pašvaldībās - sasaukuma laikā katrs "saražo" pārīti bērneļu, ja vien nav pirms tam 6 savi mājās. I dzimstība palielināsies, i tautai būs piemērs!

11. jūnijs 2012 22:05

pie mums katra diena – gatavs cirks! man ļoti grūti saprast, kāpēc visu risina no otra gala! jāizglīto cilvēki, lai maksimāli novērst "nevēlamās" grūtniecības gadījumus un jāaudzīna atbildības sajūta bērnos no pašas bernības. piemērs protams cinīsks, bet tas ir līdzīgs kā nemācīt bērnus, ka ir jātīr zobi un aizliegt raut sabojātus zobus ārā.
nesaprotu no kurienes rodas tādas idejas valdībai. Venēras "enerģijas" iesita ar ķeģeli pa galvu? :^)