Tu pie manis, es pie tevis, mēs katrs pie sevis....

Kerstyna
Kerstyna 13. septembris 2013 08:32
2386

Ir visādas pāru attiecības, bet pēdējā laikā diezgan populāri ir būt pārim, bet nedzīvot kopā.
Saucamās "Vieslaulības"  Vai tas ir labs pāra dzīvesstils? Tam nav ne vainas, ja abi ir neatkarīgi reālisti un abi - pasvītroju - abi nevēlas vīt ģimenes ligzdiņu tradicionālajā izpratnē. Jo šāda tipa attiecībās nevar būt tā, ka otrs to tikai piecieš , lielās mīlas vārdā.  Tas ir labs veids kā izvairīties no rutīnas, kas piezogas agrāk vai vēlāk, tā ir iespēja neieslīgt sadzīviskās problēmās, tā ir iespēja nenoņemties ar veciem un slimiem otrās puses radiem utt. visa dzīve kā viens randiņš. Vecais labais dakters Zālītis jau sen sacīja, ka gulēšana zem vienas segas noplicina kaislību., ka kaislība nevar degt kā mūžīgā uguns, tā pamazām izplēn, un nekāda atdzīvināšana nelīdz.. Zināmā mērā tā ir atbilde, kāpēc dzīve kopā, bet tomēr atsevišķi nereti ir dzīvotspējīgāka par laulību klasiskā izpratnē. jo tikšanās reizēs pāris spēj daudz intensīvāk izrādīt jūtas un uzmanību viens otram, neindējot dzīvi ar sadzīviskām ķibelēm un seksu pienākuma pēc. Ideāla attiecību forma pārim, kam vēl nav bērnu, vai arī tie jau ir pieauguši.  Tas par "vieslaulības" plusiem.
Tagad par mīnusiem. Slikti, ja  tikai viens no pāra domā, ka dzīvo "vieslaulībā" , atstājot otru ar sadzīves un rūpēm un bērniem. Tad tā jau ir ļaunprātīga izvairīšanās no pienākumiem, nevis uzskatu brīvība. Slikti, iespējams, ir arī tas, ka tas otrs nav blakus , kritiskos momentos.... Mīnusu, it kā pārāk daudz nav, bet tie paši ir gana būtiski.
Runa, protams, nav par specifiskiem arodiem, kas prasa ilgstošu atrašanos tālu prom no mājām, tad tas ir ģimenes dzīvesstils, kas ir izveidojies tieši šo īpašo apstākļu dēļ. 
Dzīvē viss plūst mainās, mainās attiecību un komunikācijas stils, mainās sabiedrības doma un attieksme. Iespējams, "Vieslaulība" nav tas pats sliktākais attiecību veids.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 13. septembris 2013 11:02

Tā nav laulība (vienlaulība utml.) tā ir piegulēšana!Un tā " piegulēt" var,kamēr nav bērnu..īsāk - piekrītu pecei!8-|

Kerstyna 13. septembris 2013 09:38

Lasīju vienu interviju, kur varone teica, ka viņa ar savu draugu dzīvojot "vieslaulībā" Šis apzīmējums iekrita manos failos un apauga ar domām.
Bet man personīgi tas īsti neliekas tik labi.

nosiguldas 13. septembris 2013 09:35 pece

es noteikti piekrītu.

pece 13. septembris 2013 09:23

Kāpēc to saukt par laulību - tie ir vienkārši mīļākie!

Ar to ar atšķiras, ka laulība ir KOPĪGAS rūpes par ģimeni, sadzīvi, bērniem, ja tādi ir.

Savukārt mīļākie - satiekas, labi pavada laiku kopā - izklaides + sex un aiziet katrs uz savu pusi, bez kopīgām rūpēm - KOPĪGAS IR TIKAI IZKLAIDES!

VIT@ 13. septembris 2013 09:14 Kerstyna

es taču arī minēju, ja kāds tā dzīvo un patīk, lai taču :D Bet manā skatījumā tā ir izvairīšanās no ikdienas un no reālās dzīves, esam kopā, kad gribam.. kaut gan teikšu vēl tā, grūti noticēt , ka šāds modelis patīk sievietēm, par mūsdienu vriešiem es nemaz nebrīnos, bet sieviete, grūti noticēt, lai vai kā, tā smagā nasta un ikdienas realitāte ir sievietei, ne jau vīrietim, tapēc vai šādas attiecības tiešām 100% bez mazākā aizvainojuma ir patīkamas abām pusēm?

Kerstyna 13. septembris 2013 09:09

Bet ir cilvēki, kuri tā dzīvo gadiem - it kā kopā, bet katrs par sevi, kopā nē....

VIT@ 13. septembris 2013 09:00

Aprakstītais modelis man nebūt neizklausās pēc laulības, bet ja kādam tā patīk, tad lai tā arī dzīvo.
Laulība nav mūžīgā kaisle un randiņi, tas ir pienākums un atbildība vienam pret otru, pret doto solījumu, pret ģimeni kopumā. Ne velti taču saka, ka attiecības ir jākopj mūža garumā un tie, kas šo ir sapratuši nedzīvo rutinā, bet gan veselīgās mīļošās un cieņu pilnās attiecīnās.
Jo kas tas ir attiecības? Tā ir māksla nodzīvot kopā, cienot, mīlot un sargājot viena otru!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā