Tev ir māsa?

LosOjosVerdes
LosOjosVerdes 14. oktobris 2016 16:37
2878

Vakar biju bērna koncertā, kur cita sarpā uzstājās vairāki dueti, kurus pārstāvēja māsiņas. Nē, ne dvīnītes, bet viena lielāka, otra mazāka. Skatījos uz viņām un domāju: "Laimīgās, jūs viena otrai esat!". Man ir brāļi, daudz brāļu :D Ar dažiem esmu tuvākās attiecībās, ar citiem-atsvešinājušies kaut kā esam, kur savu lomu nospēlējis ir gan atšķirīgais vecums sākotnēji, gan dzīvesstils, gan citi sociālie aspekti. Bet ne par to stāsts. Tie brāļi, ar kuriem varu izrunāt daudz ko, ar kuriem ir daudz kopīgu interešu, uzskatu, ar kuriem spēju būt atklāta vismaz lielākajā daļā jomu, ar tiem arī pēc iespējas bieži tiekamies (viņi nedzīvo lv). Un tomēr tas nav tas. Viņi, kaut arī brāļi, ir vīrieši. Līdz ar to ir lietas, par kurām ar viņiem nekad nerunāšu, kuras nekad neuzticēšu un neatklāšu. Bet ar māsu būtu cita lieta. Māsa-tas taču ir tikpat, kas es pati, vai tad ne?:) Jā, esmu lasījusi gan ar greizsirdībām māsu starpā, gan mūžīgo konkurences sajūtu, bet man tā šķiet kā alošanās, ne? Nu labi, bērnībā cīnīties par vecāku uzmanību ir norma visiem bērniem, tāpat kariņš par pēdējo šokolādes gabaliņu ir svēta lieta, tomēr, kad tas sadabūts, parasti jau brālīgi tiek sadalīts ar otru cīniņa dalībnieku:) Tāpat milzīga problēma māsu starpā esot drēbju zagšana, kas vēlāk pāraugot puišu zagšanā. Un tas viennozīmīgi atstāj rētas un nospiedumus attiecībās. Bet es savā galvā esmu uzbūrusi ainiņu, ka, ja sievietei ir māsa (šoreiz jau par pieaugušo attiecībām), viņai vienmēr ir kāds, kam piezvanīt, lai pasūdzētos par vīru, bērniem, jo citiem jau par tiem nestāstīsi:)

Ja sievietei ir māsa, viņa vienmēr varēs pastāstīt par veselības stāvokli, par dažiem intīmiem sīkumiem, kurus citiem neatklāsi. 

Ja sievietei ir māsa, būs vienmēr kāds, ar ko iepirkties, ar ko cept eklerus, ar ko iet uz teātri, ar ko kopā audzināt bērnus. Un, nē, tas nav tas pats, kas darīt to ar draudzeni.

Īsāk sakot, ja sievietei ir māsa, viņai ir vēl kāds tāds pats kā viņa.  Ar tik pat nejēdzīgu domāšanu, uztveri un skatījumu  uz pasauli (jo vīrieši takš no Marsa, bet mēs-no citurienes:D). Kāds, ar kuru būt ciešā emocionālā saiknē. Kāds, kurš tevi pazīst no pašiem pirmssākumiem. Kāds, kas būtu tavs labākais draugs uz mūžu.

Vai es idealizēju māsu-māsu attiecības? Padalieties, māsiņas!

Foto no http://www.desmotivaciones.mx/

Oktobra beztēmas konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 15. oktobris 2016 20:29 LosOjosVerdes

Nezinu gan vai tas ir manā stilā, bet varbūt tādu priekšstatu esmu radījusi... :)

Toties tu starp brāļiem esi princese ;)! Tev tik daudz aizstāvju...

LosOjosVerdes 15. oktobris 2016 18:40 Kerstyna

Piekrītu, ka ir forši, ka ir kupla ğimene. Nē, nē, man nav tā, ka es vaimanātu, ka man nav māsas:D, bet aizdomājos parvto tieši vakar. Laikam purmo reizi mūžā. Toties, kā Tu saki, novērtėju savus 5 bračkas (man arī viens ir miris jau), un cik nu spēju saprasties, mīlēt un pieņemt, tik daru. Mēs patiesi esam bagāti!

LosOjosVerdes 15. oktobris 2016 18:37 thezeezee

Paldies, ka padalījies ar savu pozitīvo pieredzi! Māsiņas krāsiņas-tas Tavā stilā man šķiet:)

Kerstyna 15. oktobris 2016 17:48

Mēs esam 5 māsas un viens brālis, otrs brālis jau sen ir miris. Esmu vecākā, ar jaunāko māsu ir 17 gadu liela starpība unnnn vislabākais kontakts. Viņa ir mana jaunākā bērna krustmāte. Vai baigi plēsāmies? It kā nē, parastie bērnu kašķi, katrā ziņā, lai arī kas notiktu - mēs vēršamies viena pie otras vispirms. Dzīve ir mūs izkaisījusi, sen nedzīvojam vienā vietā. Tikai es esmu palikusi vecākiem tuvumā. Viena māsa Vācijā, otra Dānijā, trešā Liepājā, mazā māsa vistuvāk -Ogrē.
Man ir 4 jaunākas māsas un jaunāks brālis, bet es visu dzīvi esmu gribējusi vecāko brāli.... Cilvēkam jau nekad nav īsti labs, tas, kas viņam ir. Nākt no lielas ģimenes ir forši.

thezeezee 15. oktobris 2016 17:31 LosOjosVerdes

Skat, cik aktīva diskusija izvērtusies! :)
Es arī pastāstīšu par savu pieredzi - man ir divas lieliskas māsas. Abas par mani vecākas, bet mums ir superīgas attiecības. Lai arī netiekamies bieži, jo dzīvojam katra kur savā dzīvē (un pilsētās), toties mums ir sava whatsup klačiņa "māsiņas krāsiņas", kur dalāmies ar bildēm, domām, plāniem un visādām dzīves lietām.. Protams, visos dzīves svarīgākajos brīžos esam viena otrai blakus, atbalstām, priecājamies, izklaidējamies un iedrošinam viena otru. Šajā kompānijā esmu jaunākā māsa, un mums ir paliela gadu starpība, tāpēc droši vien bērnībā nebija nekādas lielās ķildas, jo katra bijām savā vecuma grupā un nebija, ko dalīt, izņemot vecāku uzmanību :).

Par savu pieredzi - noteikti esmu priecīga, ka man ir tik kolosāla ģimene un māsas, ar kurām varu runāt teju gandrīz visu. Pāris lietas gan īsti negribas pārrunāt ar māsām, tāpēc priecājos, ka man ir arī lieliskas sirdsdraudzenes. :)

LosOjosVerdes 15. oktobris 2016 16:51 ofelija

Oho, man arī ir dvīņu brālis. Kādreiz, kamėr nenotika šis tas, patiesi bijām ļooooti tuvi, toreiz šķita-nesaraujami....Jā, arī dvīņu tuvība, manuprāt, ir kas īpašs, neizskaidrojams līdz galam, it sevišķi, vienas olšūnas. Bet runājot par attiecībām ar vīrieșiem-arī kādreiz vienmēr deklamēju, ka man tuvāki veči, viņu domāšana un kas tur vėl, bet tomėr negribas pazaudėt sieviešu īpašo pasauli, ko spėjam gan radīt tikai pașas, gan izdzīvot arī varam tikai pašas savos attiecību līkločos:D Un ne velti arī šeit tusējamies. Neesam taču vīriesiem.lv:)))) Tomēr kas mağiski tuvs mums savā pasaulē ir:)

ofelija 15. oktobris 2016 16:31

Man ir dviinu braalis,kurs man ir loti tuvs cilveeks vienmeer bijis,bet piekriitu,ka tas nav tas pats kaa maasa!
Maasu noteikti man ir aizvietojusi mamma!Mammai ir staastiits vienmeer pilniigi viss,tad stafeti paarneema pirmais viirs,tad otrais!Esmu sapratusi ,ka man viiriesi ir tomeer tuvaak sirdij,jo visas draudzenes ir tagad palikusas malaa.
Man ir izveidojusies interesanta draudziiba ar sievieti,kuru nekad dziivee neesmu redzeejusi-sarakstamies un runaajam skype !Mans viirs smejaas,ka esam noteikti dveeselu radinieces!Reizeem domaaju ,kaa tas ir noticis,ka vairaak gribaas runaat ar so sievieti,kaa saviem radiem.

LosOjosVerdes 15. oktobris 2016 11:29

Lasu jūs un saprotu, ka laikam tik ideālas māsu attiecības, kādas ir Shalako (par ko arī biju pārliecināta, ka viņa tā uzrakstīs:)), ir tomēr retums. Žēl. Tas nozīmē tikai to, ka dzimumam jau laikam nav starpības. Vai arī tas ir akmens mūsu vecāku dārziņā-tas, kādi tiekam izaudzināti, kā vecāki spēj mūs saliedēt, neļaut vienam otru noėst bez sāls. Ehhh, sarügtinājāt mazliet.

pece 15. oktobris 2016 10:22

Nav jau vienmēr tā, ka māsām ir super duper attiecības. Man ir/bija (jo vienas vairs nav) divas māsas, pati esmu vidējais bērns. Laikam jau konkurence savā starpā par vecāku uzmanību, dažādu blakus apstākļu dēl, bija gana skaudra un super duper mīļattiecības mums nebija. Jā kopā spēlējāmies, kopā uz skolu gājām, bet kaut kā katra bija par sevi.

Jo vecākas tapām, jo labākas attiecības man bija ar vecāko māsu - runājām par visu. Ar jaunāko - ir pieklājīgas attiecības, draudzenes ir tuvākas....

mazaa raganina 14. oktobris 2016 21:40

Nekad neesmu gribējusi māsu,NEKAD.Laikam tāpēc man ir dēli,jo man labākas attiecības ir ar vīriešiem)))

rasas 14. oktobris 2016 20:42

Man ar nav ne māsu, ne brāļu. Apdalīta nejūtos. :)

Ardlem 14. oktobris 2016 19:57 °sarkangalvīte°

man ir dauuuudz siblingu, bet, jā, arī es augu kā vienīgais bērns, turklāt pat ne ģimenē...
man nav tuvu attiecību ar manām māsām. un ar brāļiem arī nē. es zinu, ka viņi ir, bet tas arī viss.

Shalako 14. oktobris 2016 19:45

Man ir māsa un šo faktu mēs abas tiešām visvairāk novērtējam jau abām pieaugot. Ļoti aizkustinoši uzrakstīji, tā tiešām ir, ka māsa ir labākā draudzene, savējā, kura nenodos, vienmēr uzklausīs, palīdzēs, kopā var pasmieties par vienu otru. Protams, ne visām māsas ir tās labās, gadās arī pretēji. Ar to man noveicies, ka starp mums nekad nav bijuši kaut kādi nopietni strīdi, kas atstātu ietekmi uz nākotni.
Ar mammu man arī ir fantastiskas attiecības, arī viņa ir tikpat uzticama, tikpat labs sarunu biedrs kā māsa. Jāmin, ka ar tēti tieši tas pats, vienīgais, ka nu atkrīt tās meiteņu-sieviešu klačas par "tukšākām" tēmām, kas šķiet loģiski :D

Aggie 14. oktobris 2016 17:57

man ir 4 māsas, bet izaugu kā vienīgais bērns ģimenē...

Ciao 14. oktobris 2016 17:22 LosOjosVerdes

Nē, nav bēdīhi, kad biju maziņa , tad gan gribējās ļoti.. likās tij forši spēlēties ir tiem citiem.
Man ar mammu vienmēr ir bijušas īpašas attiecības neskatoties uz to, ka nekad īsti neesmu bijusi mammas meitiņa.. mamma kaut kā prot veidot attiecības ar mani(un apkārtējiem).. tas vispār man liekas ir mega talants vecākiem būt draugam, vecākam un padomdevējam.(inlove)

Linduchy 14. oktobris 2016 17:08 LosOjosVerdes

Nez, man nav tādu idealizēto attiecību ar māsu, tāpēc nevaru tev pateikt - ir vai nav :D Manā gadījumā NAV - ar lielajiem burtiem..un, ja varētu, vēl arī trekninājumu tiem uzliktu :D

LosOjosVerdes 14. oktobris 2016 17:08 Kaķmeitene

Arī fakts!:D

LosOjosVerdes 14. oktobris 2016 17:08 VIT@

Jā, esmu dzirdējusi par ļoti draudzīgām, līdzvērtīgām attiecībām ar mammu. nezinu, kā tas ir. Man tādu nav, vairāk tomēr tādas vēsākas un mammas/meitas attiecības, kas gan nenozīmē, ka viņa mēģina mani regulēt:D Man šķiet, ka mēs kaut kā caur maniem bērniem vairāk savas attiecības izdzīvojam

Linduchy 14. oktobris 2016 17:07 LosOjosVerdes

Kā viņa var justies apdalīta, ja visa vecāku mīlestība un rūpes tiek tikai viņai vienai? :D

LosOjosVerdes 14. oktobris 2016 17:06 VIT@

Ui, tas, manuprāt, ir bēdīgi. Es nez, tomēr jocīgi, ka nav ne brāļu, ne māsu. Nejūties mazliet apdalīta tā dēļ?

LosOjosVerdes 14. oktobris 2016 17:05 Kaķmeitene

Lūk, tās foršās attiecības ar brāli ir viena lieta, bet man iekšēja sajūta, ka ar māsu ir jābūt kam vairāk, ka tur noteikti kaut kas ir, ko nekad neuzzināšu:)

Ciao 14. oktobris 2016 17:00

diemžēl nav māsas un brāļu arī ne. Toties man ar mammu ir lieliskas attiecības, mēs runājam par visu.. un vēl ir ļoti laba draudzene,ar kuru varu izrunāt pat neiedomājamo .. nav šīs konkurences, ir vienkārši jaukas sarunas.

Linduchy 14. oktobris 2016 16:55

Uij, man māsa ir....bet .... nu jā, tur ir viens liels BET :D
Lai nu kā, labākas attiecības man ir ar brāli. Un sieviešu lietas es apspriežu ar īpaši izraudzītām draudzenēm. :)