Tavam bērnam ir iedomu draugs. Vai iemesls bažām?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. augusts 2015 09:54
3116

Tavs bērns lūdz tev atvēlēt vietu pie galda kādam īpašam, bet neredzamam draugam. Tu ieraugi, ka atvase dara dīvainas lietas – sarunājas ar krēslu vai spēlē plaukstiņspēli ar tukšu gaisu. Pasaulē slavenākais iedomu draugs, protams, ir zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes radītais Karlsons, bet šī problemātika meistarīgi apspēlēta arī televīzijas kanāla FOX jaunajā mistikas seriālā „Čuksti” („The Whispers”). 

Iedomu draugs - tas ir normāli vai arī ir iemesls bažām? Pirms uztraukties, iepazīsties ar mītiem un faktiem par iedomu draugiem, kas palīdzēs tikt galā ar šādu situāciju, vēsta veselības portāls „kishhealth.tncmtrueconnect.com”.

Mīts. Vairākumam bērnu nav iedomu draugu.

Fakts. Iedomu draugs kādā bērnības periodā ir līdz pat 65 procentiem bērnu. Parasti šādus draugus sev izdomā bērni vecumā no trim līdz pieciem gadiem, taču ir pilnīgi normāli, ja iedomāts līdzgaitnieks ir arī skolas vecuma bērniem.

Mīts. Iedomāts draugs ir pazīme, ka bērnam ir kāda psiholoģiska problēma.

Fakts. Starp iedomu draugiem un psihiskiem vai attīstības traucējumiem nav nekādas saistības. Patiesībā –  tieši īpaši apdāvinātiem bērniem bieži vien ir iedomāti draugi.

Mīts. Dažiem bērniem ir iedomu draugi, jo viņiem ir grūtības izveidot reālu draudzību.

Fakts. Iedomu draugi parasti bērniem neaizstāj reālus draugus. Patiesībā bērni nereti izdomā iedomu draugus, lai tiktu galā ar pārejas periodiem savā attīstībā vai ar emocionālas dabas problēmām.

Mīts. No bērna, kam ir iedomāts draugs, nekas labs nevar iznākt.

Fakts. Eksperti ir vienisprātis, ka iedomu draugi ir veselīgs veids, kā bērni tiek galā ar nozīmīgām jaunām emocijām un attīsta savu radošumu.

Seko līdzi aizraujošajam seriālam „Čuksti” televīzijas kanālā FOX pirmdienās, plkst. 22.00. Tu uzzināsi daudz kā jauna par bērniem un viņu iedomu draugiem, nokļūstot pasaulē, kas pilna mistikas un pārdabisku notikumu!

„FOX International Channels” (FIC) ir starptautiska mediju kompānija, kurai visā pasaulē pieder 324 dažādi izklaides TV kanāli, un to saturs pieejams 44 valodās. Latvijā FIC piedāvā kanālus FOX, FOX Life un „National Geographic”, kas skatītājiem pieejami ar latviešu un krievu valodas subtitriem. Visi FIC Latvija kanāli atrodami TV operatoru „Lattelecom”, „Baltcom”, „IZZI”, „Latnet TV”, „Livas”, „SkaTVis” un „Mits LV” piedāvātajās kanālu pakās.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies