Tas bija pavisam negaidīts dzīves pavērsiens

nosiguldas
nosiguldas 12. augusts 2011 12:10
470

Lūk, arī mans stāsts par to kā pavisam negaidītas lietas var izmainīt dzīvi ar kājām gaisā.

 

 

Pirmajā klasē ar nedrošu roku uz papīra rakstīju- gribu būt skolotāja. Šī doma mani nepameta nevienu mirkli, ja spēlējāmies tad uz skolām, ja iejusties lomā, tad skolotāja. Vasarās strādāju bērnudārzā un 8.klasē es jau ar pilnu apņemšanos rakstīju, ka mācīšos pedagoģiskajā skolā.

 

Teikt, ka mana ģimene par šo izvēli nebija sajūsmā, būtu nepateikt neko. Tēvs bļāva kā negudrs, ka naudu skolā nenopelnīsi u.t.t. Bet 15. gados ūdens līdz ceļiem un pēc eksāmeniem izturēju konkursu 6 uz vienu vietu, un lūk skola pabeigta. Iestājos universitātē un strādāju par skolotāju. Likās nekas nevar mainīt manu dzīvi.

 

Ja ne, dzimšanas dienā pie draudzenes sākām sarunu par darbiem un viņas draugs stāstīja par to, ka strādā policijā, arī es iesaistījos sarunā un izteicos, ka tas būtu mans sapnis un liels izaicinājums strādāt policijā.


No rīta klusumu pārtrauca telefona zvans, ir vasara, man atvaļinājums, kam nav ko darīt astoņos no rīta. Klausulē dzirdu draudzenes puiša balsi "NU TAD TU GRIBI STRĀDĀT POLICIJĀ". Gribu.

 

Tad vienos esi Gogoļa ielā. Prasīsiet, vai man bija laiks pārdomām- protams, ka nē. Es pilnīgā transā braucu uz Rīgu un jau pēc pāris stundām biju policijas darbinieks.

 

No tā brīža pagājuši 16 gadi, kuros mana darba pieredze ir saistīta ar drošības jautājumiem, bet šķiet, ka tas bija vakar........

 

 


ARĪ TAVĀ DZĪVĒ IR KĀDS CILVĒKS, KAS LIKA MAINĪTIES UN IEMĀCĪJA UZ DZĪVI SKATĪTIES NO CITAS PUSES? PADALIES SAVĀ STĀSTĀ ARĪ AR MUMS - SIEVIEŠU KLUBA MEITENĒM. PIEDALIES STĀSTU KONKURSĀ UN LAIMĒ DĀVANU. VAIRĀK PAR KONKURSU LASI ŠEIT>>

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādi dzīves pagriezieni un satiktie cilvēki mainījuši tavu dzīvi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 13. augusts 2011 00:47

Nosiguldas- Tu gan esi drosmīga šādā darba izvēlē. Jo cik zinu, darbs ir grūts un atbildīgs, malacis! Es gan nevarētu uz ko tādu saņemties, man vairāk daba un tūrisms galvā... ;)

astronija 12. augusts 2011 18:11

nosiguldas - zini,ko es vienīgi varu teikt.... Tev jāraksta grāmata. Tev piemīt ne vien gudrība un labas komunikācijas spējas, kā pati teici, Tev piemīt gan rakstnieces spēja skatīties , atrast un ieraudzīt, gan dzīves līkloči bijuši krāsaini krāsainie. Es lasu un nevaru atrauties no Taviem stāstiem. Tava grāmata par pašas dzīvi - autobiogrāfija vai pašas dzīve kā romāns spētu aizraut sievietes visā Latvijā,un šķiet,ka ne tikai. (inlove) (party)

nosiguldas 12. augusts 2011 15:40

paldies par jaukiem vārdiem, jaukas brīvdienas, šola, ka būšot saulainas un pēc ilgiem laikiem arī karstas. :)

mazaa raganina 12. augusts 2011 15:19

Sorryyyy, tikai gribēju precizēt, ka gluži vis tā nevar vienā dienā izdomāt, ka būšu policists un doties uz policiju pieteikties darbā. (hi) Cik sapratu, Tu strādā savu sirds darbu un tas ir pats galvenais!!!!! (Y) (F)

nosiguldas 12. augusts 2011 15:13

Klau meitenes stāsts bija par to kā mana dzīve krasi mainījās nevis par izglītības prasībām uzsākot darbu policijā :D Vienu gan varu apgalvot, ka izglītībai jābūt bet ne vienmēr tie kam ir tā izglītība ir un var būt policisti. Mans darbs arī tagad ir saistīts ar drošības jautājumiem, bet ar sirdi esmu kopā ar kolēģiem, kas turpina cīnīties par savu izdzīvošanu pie tam ļoti labi pilda savus tiešos pienākumus.

leksija 12. augusts 2011 14:58

Nešķiet ticami, ka Venspilī policijā pieņem jebkuru kam ir autovadītaja apliecība un 12. klašu izglītība!!! Varbūt vienīgi, ja ir runa par pašvaldības policiju, taču Valsts policijā noteikti nē! It īpaši šobrīd - ir noteikts, ka no malas nevienu policijā nepieņem (vienīgi, ja ir pabeidzis speciālo policijas koledžu)!
Agrāk gan darbā pieņēma jebkuru, kam bija jebkāda augstākā izglītība. Pati policijā sāku strādāt, kad biju pabeigusi vien 1. kursu Policijas akadēmijā, taču tas bija izņemuma gadījums...;) Vienmēr esmu izcēlusies ar īpašām pierunāšanas un argumentācijas spējām! :D

vabole 12. augusts 2011 14:45

Agrāk policijā prasīja tikai to, lai būtu kaut vai kāda augstākā izglītība. Mana draudzene izmācījās par latviešu valodas skolotāju un aizgāja strādāt uz policiju par bērnu tiesību inspektori. Pēc tam vēlāk viņa izgāja policistam nepieciešamo apmācību.

mazaa raganina 12. augusts 2011 14:40

Nu neticu, jo pati studēju tiesību zinātni un puse kursa bija policisti, jo vajadzēja augst.izglītību, pat lai ar dokumentiem iestādē strādātu vajag izglītību.Mēģināju atrast darbu policijā esot 4 kursā-visur teica-sorry,kad pabeigsiet tad gan nāciet!

nosiguldas 12. augusts 2011 14:29

skolā par skolotāju nevar strādāt bez izglītības, es tajjā brīdī jau studēju vēlāk pabeidzu policijas akadēmiju.

12. augusts 2011 14:27

var,var,jo sevišķi tagad, mums Ventspilī ļoti trūkst policistu, ņem visus pretī,kas grib strādāt,protams, jābūt tiesībām, vismaz 12.klašu izglītībai, bet tā, ej un strādā, ja gribi un tad ar laiku piemācies

mazaa raganina 12. augusts 2011 14:03

Man jautājums-kā policijā var strādāt bez izglītības?