svētku noskaņās...

19. novembris 2010 19:29
869

nevaru neatzīties, ka šo blogu rakstu jau 4dienas vakarā, jo piektdienas vakaram tik daudz kas saplānots - ka tik nesanak kā pagajušajā nedēļā, kad pazuda internets, izlādējās telefons, ievilkās vecaku sapulce, noplīsa mašīna utt utt.. vienkārši nebija lemts uzrakstīt blogu.

tagad gan - emocijas sakrātas gan lielākas, gan mazākas - laiks padalīties! :)

svētku noskaņa jūtama uz katra stūra - tā vismaz gribētos domāt. šodien sapratu, ka viss ir tikai un vienīgi tad, ja to vēlamies. 18. novembris - Mūsu Latvijas dzimšanas diena. šogad Latvijai 92 gadi. gluži kā  omītei, kura mīl savus bērnus, mazbērnus, priecē ar garšīgākajiem pīrādziņiem un siltām vilnas zeķītēm. bet tajā pašā laikā var būt mazliet kašķīģa un pamācīt griboša, sakot : ''nu kad es augu, tad gan ta nebija! ''. kurš tad to teicienu neatceras un nav kaut reizi iedomājies, ka izaugot liels noteikti tā neteiks :)Man Latvija asociējas tieši ar to, ar vecmāmiņu, kuras klēpī vienmēr varēs iesēsties un ļauties mirklim. īstam un patiesam.

jo ja tā paskatās - tieši vecvecāki ir tie, kas vienmēr piedod, ja sastrādāsim kādus nedarbus, gan mazi esot, gan izaugot - tā pat kā Latvija - aizbrauksi, pametīsi - vienmēr gaidīs Tevi atgriežamies.. pie vecmamiņas vienmēr tiksi palutināts ar kādu gardumu - mazs būdams tiksi pie kādas končas, ko mamma nedod, opīts ar gaļas āmurīti sadauzīs lazdu riekstu čaumalas, lai tiktu pie tā garšīgākā - tā pat arī mūsu meži - ej un ēd mellenes melnu muti, zvejo ezeros, negribīgi roc kartupeļus, bet tad uhh cik tie labi garšo.. Omīte vakarā pirms miega mēdza uzklāt segu, lai vēsā vakarā nenosalsti - pie mums ziemā uzsnieg skaista, bieza sniega sega, silda lāčus migās, padara gaišākus vēlos vakarus - vienkārši iepriecina..

Pašsaprotamas lietas, ko ikviens zin, ko ikviens ir redzējis, katram ir savs stāsts gan par omīti, gan par Savu dzimto zemi, bet šodien tiešām brīžiem gribējās dusmoties. Par saviem tuvajiem un mīļajiem mēs domājam labas domas, rūpējamies ciešam līdz, ja notiek kas slikts.. kapēc mēs nevaram tā par visiem 100% cīnīties arī par savu dzimteni.. parasti taču cilvekam ir vajadzīgs uzmundrinajums, ir vajadzīgs iedrosinājums, ir vajadzīga vienkārši ticība.. es uzskatu, ka tieši tas pats ir vajadzīgs arī mūsu Latvijai.. mūsu ticība un sajūta, ka viņa mums IR vajadzīga.. tas gan tādā karmiskā līmenī, jo kurš gan tic tam, ka zeme var just, ka tam ko mēs daram ir kāda nozīme - Es ticu!! un mani kaitina cilveki, kas var sludināt tādas lietas, kā valsts svētku ignorēšanu, tikai tādēļ, ka tur atrodas valsts amatpersonas, kas noveduši valsti tur kur tā ir joprojām! kaitina cilvēki, kas šo dienu uztver kā iemeslu dzeršanai, kaitina cilveki, kas nosoda tos, kas grib lepoties ar savu dzimteni.. var jau dusmoties uz pastāvošo iekārtu, var dusmoties uz konkrētam personām. es uzskatu, ka ir jāņem tas, ko dod un jācīnās par to, ko vajag! Ir visas iespējas - gan baudīt, gan dzīvot, gan strādāt - ir tikai JAGRIB un JADARA!es lepojos ar to, ka esmu piedzimusi Latvijā.. jo kā kāda maza meitene intervijā uz jautajumu'' kapēc Tev patīk Latvija?'', atbildēja - ''tāpēc, ka nevienā citā vietā neviens nesaprastu, ko es viņam teiktu.''  TIK vienkārši, bet tajā pašā laikā TIK nozīmīgi!!

vienkāršās bet nozīmīgās lietas.. kā man patīk teikt - nieciņš, bet patīkami :)

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 20. novembris 2010 16:24

Man arii kaitina cilveeki,kuri ne tikai shos sveetkus,bet visus paareejos,uztaisa par dzershanu 3 dienu garumaa:( Un kaitina tie dzeeraaji,kas uzskata,ja tu nepielocies kaa lops,vai nedzer vispaar (kaa mees ar viiru),tad tu neesi normaals..:(
Sveetkus es neignoreeju..vienkaarshi iededzu sveciites,noskatiijos pa tv saluutu (uz centru nebraucaam,jo viiram bija jaastraadaa,bet es ar mazu beernu negribu pa nakti vazaaties apkaart)..
Prieceeja prezidenta runaa,ka jaunaa Lv pilsonja piedzemdeeshana arii noziimee,ka dari kaut ko Lv labaa:)

Aggie 19. novembris 2010 22:40

bet vienu lietu gan jāatceras, ja viņu skatās, tad labāk neko neēst :D :D :D

Aggie 19. novembris 2010 22:23

...pat nebiju pamanījusi, ka pirmajā sērijā viņam tā mašīna bija sarkana un nevis zaļa, viņš to sasita pirmās sērijas beigās, otrjā serijā bija bez mašīna un tik trešajā parādījās tradicionālā zaļā mašīnīte...

Noelle 19. novembris 2010 22:21

Un man tik ļoti patīk tās filmas - sevišķi tā, kur viņš vinnē ceļojumu uz Franču Rivējru
Viena no mīļākajām filmām :)

Aggie 19. novembris 2010 22:19

Mr. Bean gadiem nebiju skatījusies, tagad izvilku visu viņa kolekciju

Aggie 19. novembris 2010 22:19

Rebeka

lai tev jauks vakars ar gimeni

silva9 19. novembris 2010 22:16

Mr.Bean man arī krita uz nerviem taču dažreiz varu pasmieties . Man patika sērijas ,kur viņam draudzene, Ziemassvētki un vēl dažas. Bija tādsagļu seriāls Viesnīca tas gan bija labais tur varēja pasmieties.

Rebeka 19. novembris 2010 22:11

Tomēr izvilku ģimeni no mājas, tagad ejam laukā braukt skatīties staro rīga

Noelle 19. novembris 2010 22:08

agy, o, Mr.Bean - tas gan ir foršais tipiņš!
Man agrāk viņš drausmīgi nepatika, bet nu jau pāris gadus patiešām fanoju. Laikam jau agrāk tos viņa jociņus nesapratu :)

Aggie 19. novembris 2010 22:02

skatos MR. Bean :D
no viņa šo to var arī iemācīties, piemēram, kā nopirkt labu mizojamo nazīti
viņš no kabatas izvilka kartupeli un sāka izmēgināt, kurš nazītis labāk mizos, tad to ari ielika grozā
...diezgan praktiski, ja tā padomā...

silva9 19. novembris 2010 21:18

Atvainojos par kļūdām.

silva9 19. novembris 2010 21:16

Varu piekrist Lienei ,jo msu valts tiešām omīte zolīdā vecumā ar bērniem, mazbērniem, mazzbērniem ar lielu uzkrātu dzīves pieredzi.Mājas -Dzimteni viss vairāk cilvēks novērtē svešumā.Viss vairāk pietrūkst banālu lietu Latvijas mežu svaigā pļava,omes plānas pankūkas ,zemeņu ievārījums ,rupmaize u.t.t.Taču es šovakar gribēju padalīties ,kad nopirku Brauna tvaicējamo katlu un sagatavoju tītara kāju ar dārzeņiem rezultāts bija pārsteidzoši gards.

DADZABITE 19. novembris 2010 21:09

Patik ari tas, bet sis kaut ka man vairak izsauc emocijas.

Noelle 19. novembris 2010 21:00

Man patiesībā daudz, daudz mīļāks ir tas video, kur "Prāta Vētras" dziesma skan fonā - tas man tik emocionāli mīļš un tuvs video ir...

http://www.youtube.com/watch?v=9RuNWWdhHSo

DADZABITE 19. novembris 2010 20:56

Ka skatos ta raudu, bet skatos biezi :). So Latvijas "vizitkarti" esmu paradijusi visiem saviem Skotijas pazinam.

Rebeka 19. novembris 2010 20:43

Es mēģinu savu ģimeni izvilkt TAGAD ārā uz Staro Rīga apskati, bet šie nūģojas un skatās Kung fu Panda pa TV!! :(

Aggie 19. novembris 2010 20:01

...un tagad vēl staro Rīga noskatījos... šo to jau redzēju, kad biju mājās...

Aggie 19. novembris 2010 20:00

...nostaļgija...

19. novembris 2010 19:37

Ak.../gara nopūta/