Svētki un tradīcijas to atzīmēšanā...

Autors: thezeezee, 2010. gada 10. augusts, 10:17:12
Svētki un tradīcijas to atzīmēšanā...

Vakar vakarā man radās pārdomas par svētkiem un svinēšanu. Varbūt pie vainas tas, ka sācies mans dzimšanas dienas mēnesis, pilnīgi pieļauju, ka tā varētu būt. Tātad stāsts ir par to, kā cilvēki atzīmē savus svētkus un nozīmīgas dienas (piemēram, paaugstinājums darbā, kāda veiksmīga projekta īstenošanās, sasniegums utt.) savā dzīvē.

 

 

 

 

Domāju, ka tradīcijas, kā atzīmēt dažādus svētkus, rodas jau bērnībā – ģimenē, kurā esi augusi. Pazīstu dažas ģimenes, kas no rīta jubilāru sveic ar kūku, baloniem, bučām jau no paša rīta, modinot jubilāru (kā arī jubilārs zina, ka viņam jāguļ savā gultā un jāgaida, kad nāks modinātāji). Dažās ģimenēs jubilejas tiek svinētas ar glaunām vakariņām savās mājās vai kādā glamūrīgā restorānā. Citi aicina ciemos visus radus, draugos un nevar iedomāties savus svētkus bez milzīga tusiņa. Tomēr katram cilvēkam tas ir individuāli.

 

 

Šoreiz man radās jautājums par cilvēkiem, kas jubilejas nesvin. Kāpēc? Tāpēc, ka vairākas reizes jau ir gadījusies situācija, kad man kāds notikums šķiet tik svarīgs, ka tas būtu jāatzīmē, vai nu kaut kur aizejot, vai kopā notiesājot gardu kūku vai kā citādi, taču cilvēks, ar ko dzīvoju kopā audzis pavisam citā ģimenē, kur bijušas pavisam citas tradīcijas, un šim cilvēkam jubilejas un citas nozīmīgas dienas ir parastas dienas gadā. Man tas īsti nav saprotams, jo gribas tomēr īpašas dienas gadā atzīmēt.

 

 

Tad nu šeit pāris mani minējumi, kāpēc cilvēki neatzīmē svētku dienas:

 

 

1.versija – ģimenes tradīciju pārņemšana. Kā darīja manā ģimenē – tā turpinu dzīvot...

 

 

2.versija – neprasme priecāties, izklaidēties, svinēt svētkus, uzņemt ciemiņus.

 

 

3.versija – vēlme palikt vienatnē un pabūt tikai ar sevi?

 

 

4.versija – varbūt tas ir vienkārši skopums. Bezjēdzīga naudas tērēšana, tāpēc svētkus nesvinēt.

 

 

Nez vai kāda trāpīja naglai uz galvas?

Vai Jūs svinat savus svētkus? Kādas ir Jūsu svētku atzīmēšanas tradīcijas?

Foto: http://www.kidsbirthdaycakes.co.uk