Svētki un tradīcijas to atzīmēšanā...

thezeezee
thezeezee 10. augusts 2010 10:17
2590

Vakar vakarā man radās pārdomas par svētkiem un svinēšanu. Varbūt pie vainas tas, ka sācies mans dzimšanas dienas mēnesis, pilnīgi pieļauju, ka tā varētu būt. Tātad stāsts ir par to, kā cilvēki atzīmē savus svētkus un nozīmīgas dienas (piemēram, paaugstinājums darbā, kāda veiksmīga projekta īstenošanās, sasniegums utt.) savā dzīvē.

 

 

 

 

Domāju, ka tradīcijas, kā atzīmēt dažādus svētkus, rodas jau bērnībā – ģimenē, kurā esi augusi. Pazīstu dažas ģimenes, kas no rīta jubilāru sveic ar kūku, baloniem, bučām jau no paša rīta, modinot jubilāru (kā arī jubilārs zina, ka viņam jāguļ savā gultā un jāgaida, kad nāks modinātāji). Dažās ģimenēs jubilejas tiek svinētas ar glaunām vakariņām savās mājās vai kādā glamūrīgā restorānā. Citi aicina ciemos visus radus, draugos un nevar iedomāties savus svētkus bez milzīga tusiņa. Tomēr katram cilvēkam tas ir individuāli.

 

 

Šoreiz man radās jautājums par cilvēkiem, kas jubilejas nesvin. Kāpēc? Tāpēc, ka vairākas reizes jau ir gadījusies situācija, kad man kāds notikums šķiet tik svarīgs, ka tas būtu jāatzīmē, vai nu kaut kur aizejot, vai kopā notiesājot gardu kūku vai kā citādi, taču cilvēks, ar ko dzīvoju kopā audzis pavisam citā ģimenē, kur bijušas pavisam citas tradīcijas, un šim cilvēkam jubilejas un citas nozīmīgas dienas ir parastas dienas gadā. Man tas īsti nav saprotams, jo gribas tomēr īpašas dienas gadā atzīmēt.

 

 

Tad nu šeit pāris mani minējumi, kāpēc cilvēki neatzīmē svētku dienas:

 

 

1.versija – ģimenes tradīciju pārņemšana. Kā darīja manā ģimenē – tā turpinu dzīvot...

 

 

2.versija – neprasme priecāties, izklaidēties, svinēt svētkus, uzņemt ciemiņus.

 

 

3.versija – vēlme palikt vienatnē un pabūt tikai ar sevi?

 

 

4.versija – varbūt tas ir vienkārši skopums. Bezjēdzīga naudas tērēšana, tāpēc svētkus nesvinēt.

 

 

Nez vai kāda trāpīja naglai uz galvas?

Vai Jūs svinat savus svētkus? Kādas ir Jūsu svētku atzīmēšanas tradīcijas?

Foto: http://www.kidsbirthdaycakes.co.uk

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
21. augusts 2010 18:37

es laikam esmu no tiem kuri svētkus negrib svinēt. nekādus. bet tam ir dažādi iemesli. galvenais ko gribu teikt- viss sākas ar sīkumu- Nu šoreiz nē- nākamreiz, šoreiz vēl kāds svarīgs ikdienas pienākums jāpaveic. vēl kāds mājas darbiņš nepadarīts, un tā pamazām pierod atraut no sevis prieku priecāties. to nekas nevar aizstāt un nekas nav tā vērts, lai to sev liegtu.

11. augusts 2010 12:59

Mēs svinam!Visu ko vien var svinet!!!Man patīk padarīt ikdienas rutīnu krāsaināku.

miranda 11. augusts 2010 12:19

Man parasti arī svētki sagādā galvassāpes. Man patīk tā klusi, tikai ar ģimeni. Bet tā reti kad sanāk, jo negribas jau, lai kāds apvainojas, ka nav ielūgts. Tad nu skrienu, beržu, slauku, tīru, griežu salātus, cepu un šmorēju. Rezultātā esmu piekususi, turklāt vēl uztraukumi par to, vai visi jūtas labi. Tad tiešām pāriet gribēšana svinēt.

rezira 10. augusts 2010 23:57

Bieži vien liekas,ka ikdiena paiet steigā-darbs,māja,ģimene.Un tad nepieciešama kāda patīkama pārmaiņa.Protams tie ir svētki.Svētku prieku nevajadzētu sabojāt ar iepirkšanās māniju,jo var arī pavisam vienkārši,bet ar izdomu,jo katra jau kaut ko protam!
Es esmu augusi ģimenē kurā vienmēr svinēja svētkus.Maza būdama,domāju,kad būšu liela arī manā ģimenē būs daudz svētku.Mans bērnības dienu sapnis piepildījās!Dievinu skaisti klātu galdu,porcelāna traukus,kristāla glāzes,mīļus cimiņus .
Esmu pieklājīgā vecumā,bet tas netraucē sarīkot svētkus tuvu paziņu lokā.
Svinēsim svētkus ,priecāsimie,sagādāsim prieku sev ,savai ģimenei,labiem draugiem un sirsnīgiem paziņām!

taschinka 10. augusts 2010 18:13

Man ar patik svinet dazadus sikumus,jo vairak jo labak,tad var savakties visi kopa un justies labak.Padarit dienu krasainaku.

suplacivit 10. augusts 2010 17:59

Es savus svētkus svinu, atzsīšos svinu gandrīz katru īpašo gadījumu savā un savu tuvinieku dzīvē, jo tas izrotā mūsu pelēko ikdienu, bet mans brālis neatzīst svetku svinēšanu- viņš ir izteikts vienpatis.

lotte 10. augusts 2010 17:44

Eh, man patiktu tā kā amerikāņiem: kad ballītes Tev sagatavo mīļotais cilvēks kā "pārsteigumu". Tie būtu patiešām svētki, nevis satraukumi!

sandrulish 10. augusts 2010 16:52

Mēs gan svētkus svinam tā pa riktīgo,,,
ja arī sanāk , ka nav naudiņas, tad uzkodiņām un rosolam sastāvdaļas uznesu no pagraba,,,it īpaši vasarā, ja ir ogas, gurķi, kartupeļi,,,tad jau viss sanāk...

sproga 10. augusts 2010 15:46

Piekrītu Rebekai- man patīk svētki, kādreiz tos svinējām tik dažādi un krāsaini, ideju galvā tik daudz, tematiskās ballītes utt. Nav naudas. Jā, arī maizītes uztaisīt- vajag naudu. Pietiek tikai pašiem, ko paēst...

magone 10. augusts 2010 14:21

Man patiik gimenes sveetki.
Peedeejos gados kaa nepatiikamu "pienaakumu" sagaidu paarmeeriigi komercializetos Ziemassvetkus,Valentiina dienu,Lieldienas.

pece 10. augusts 2010 14:17

Man ir periodiem, ir reizesm kad svinu un reizes, kad gribas būt prom un baudu vientulību vai kopābūšanu ar savu mīļoto vien. Parasti nesvinu vārda dienu ar aicinātiem ciemiņiem, jo tā iekrīt laikā, kad pēdējā mēneša periodā ir kādas 8 jubilejas ļoti tuviem cilvēkiem, mana ir pēdējā, līdz tam man visas svinības jau līdz brošai.

Bet patīk svinēt neparasti, ar cenāriju, rotaļām, atrakcijām, dejām, nevis sēžot pie klātiem galdiem.

thezeezee 10. augusts 2010 14:05

Es arī esmu par svētkiem, jo pasākumi ar draugiem ir forši - jo vairāk, jo labāk. Un nauda - nedaudz līdzekļu tomēr vajag, lai sagādātu cienastu, bet, ņemot palīgos izdomu, to var izdarīt arī par mazām naudiņām.
Un savas nozīmīgās dienas, kā piemēram, paaugstinājumu darbā arī mēdzat svinēt? Nu nez - uzstājoties ar kūku un kaut ko īpašu mājās?

svabits 10. augusts 2010 13:59

ups parādījos visu laiku kā viesis, man nav ko slēpt tā esmu es kurai 31 pie durvīm un slidoju un lidoju pa lēto :-)

10. augusts 2010 13:57

Kapēc dzimšanas dienas svinībām vajag baigo naudu??? Ļaujiet vaļu fantāzijai!!! Kā jau minēju - pārgājiens? Aizbrauciet ar vilcienu līdz nez Siguldai un aidā ar kājām apskatīt visas alas + maizītes. Pie omes vai tantes uz pirti ar mērķi tievēt - ēdam ugunskurā ceptus kartupeļus, ābolus no dārza, lapu salātus utt. Ziemā ar druškāmm slidošana, termosā karstvīns un pīrādziņi. Izmaksas visos gadijos ap 10 Ls.

sollos 10. augusts 2010 13:52

5.versija - cilvēkiem vienkārši nav naudas, lai ieturētu tradīcijas... Nav naudas cienastam un ciemiņus pie tukša galda neaicināsi, savukārt groziņu variants "skrāpē" pašapzinu... Un tad nu cilvēki izliekas, ka nemaz negrib svinēt...

inesev 10. augusts 2010 13:51

Es arī no nesvinētājām, vienmēr kā gandrīz mocības gaidu to dienu. Tagad ja visi pieraduši, ka nekādas kūkas un tortes darbā no manis nedabūs :)
Kāpēc? Manuprāt, visi minētie iemesli, izņemot bērnības traumu.
Labi, vēl ar savējiem, mājā pasēdēt, bet, piemēram, darbā svinības vispār liekas galīgi garām, kad visi darba kolēģi sanāk un tēlo, ka baigi interesanti, ka dikti gribās ar visiem kompānijā sēdēt, ēst, smaidīt un pļāpāt, kaut varbūt to cilvēku neesi satikusi jau nez cik ilgu laiku...

soos 10. augusts 2010 13:38

var jau svineet (iepriekss briidinot, daavanu vietaa pannemiet grozinnu),ir bijussi ssaadi uzaicinaajumi, nekaada vaina.
pati gan taa nevareetu, taccu dziivee gadaas visaadi, un cilveeki arii palikussi saprotossi.
mazliet izdomas un jautras speeles jubileju vienmeer padariis interesantu.
galvenais jau taa tikssanaas.
jums nav taa bijis kad labi pazinnas uz vaardadienu pasaka ka buus- mums jau neko nevajaga! un ko tad? melot? pannemiet grozinnu un uz priekssu!
tas taa, mazam padominnam, var buut noder.

10. augusts 2010 13:28

svinu un svinēšu, jo uzskatu, ka svētku nevar būt par daudz :) :) :) pa ja spiedīgi apstākļi naudiņu svētkiem atrodu, jo pamatā jau daudz nevajag. Turklāt, no mājās atrodamajiem produktiem, bieži pa lēto var pagatavot izsmalcinātu maltīti :) :)

Jāsvin svētki! problēmu tāpat jau daudz!

spaara 10. augusts 2010 13:25

Svinēšana ir ļoti atkarīga no tā brīža dvēseles noskaņojuma. Piemēram, šogad dzimšanas dienu nekā īpaši nesvinēju, jo bija karsts, jutos sagurusi. Taču jau vairākus gadus 12 dienas pēc dzimšanas dienas katru dienu ierakstu blociņā vienu vēlēšanos vai apņemšanos nākamajam gadam. Ta teikt - saprogrammēju savu nākamo dzīves gadu. šogad to daru īpaši apzinīgi, un zinu, ka tas darbojas, ja pareizi noformulē savu mērķi.
Citādi ir ar Ziemassvētkiem - tur tradīcijas tiek ievērotas un ik pa laikam tiek ieviestas jaunas. Piemēram, pagājušajā gadā ļoti ilgojos pēc svētkiem, tādēļ pirmo reizi cepu Ziemassvētku kēksu. Tas ir jācep 3 nedēļas pirms svētkiem, pēc tam ik pa laikam jāapslacina ar rumu. Tā laiks līdz svētkiem pagāja jautrāk :) un kēkss bija lielisks, šogad noteikti atkal cepšu.

Rebeka 10. augusts 2010 13:21

Es arī arvien mazāk un mazāk svinu kādus svētkus, kāpēc?? Tāpēc ka nav naudas, es nevaru saaicināt cilvēkus un uzlikt uz galda čipsu paku.

10. augusts 2010 13:13

Man pēc nepilna mēneša 31.gada jubileja. Nesvinēšu. Kāpēc? Tāpēc ka nedaudz apnicis, tāpēc ka tos cilvēkus tā pat satieku bieži, tāpēc ka vienkārši negribas. Man it kā nav psiholoģisku traumu no bērnības vai kāda cita iemesla... Grozies kā gribi tās svinības jau vienmēr līdzīgas, uzēdam, padzeram, aizejam uz kādu klubu vai laukos pirts vai pikniks....Dzimšanas dienas priekšvakarā organizēju meitenem pārgājienu gar jūru uz Enguri tā kā varu uzskatīt kas šis būs pasākums kas man patīk...vienkārši gribēju pateikt to - ka svētki nav jāsvin kad ir datums, bet kad ir iedvesma vai ideja. Tā pat par dāvanām un puķēm un īpaši šo teikmu veltītu vīriešiem :-)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā