Studentu pavasaris un aptaujas, aptaujiņas, anketiņas

Autors: pece, 2013. gada 9. maijs, 00:00:00
Studentu pavasaris un aptaujas, aptaujiņas, anketiņas

Ik gadu, īpaši, pavasara pusē, kad pienāk laiks studentiem rakstīt savus bakalaura, maģistra un visādus citādus darbus, ne reti netā parādās lūgumi aizpildīt anketas. Tā kā pati savulaik esmu ar anketiņām stāvējusi pie grāmatnīcas durvīm un ne tikai, cenšos būt izpalīdzīga un tās aizpildīt.

Tomēr, nākas atzīt, ka reti kura anketa ir sastādīta pārdomāti un pārskatāmi, jautājumi ir formulēti – viegli, nepārprotami saprotami un atbildami. Reizēm vispār nav padomāts par iespējamajiem atbilžu variantiem, liekot atbildēt piem. uz jautājumu kā jūs vērtējat pakalpojuma/produkta kvalitāti, pirms tam noskaidrojot, ka to nemaz nelieto. Ne reti anketa veidota bez jebkādas loģikas.

Vai tiešām pasniedzēji nemāca kā pareizi sastādīt anketas – tā lai tās būtu jēgpilnas? Vai tiešām ir tik grūti palūgt pāris draugus, kursabiedrus aizpildīt anketu un to nokomentēt pirms lūgt to darīt respondentiem?

Laikam jau būtu naivi cerēt, ka studentiem būs mācīts kā noteikt anketēšanas mēŗķauditoriju pirms anketēšanas,  kā iegūtos datus analizēt? Vai varbūt es kļūdos?

Mīļie studenti – nevajag visu darīt – „ķep – ļep- ka –tik- kā”, jo tomēr tas parāda jūsu attieksmei ne tikai pret šo anketēšanu un cilvēkiem, kuri tās mēģina aizpildīt labu gribot, bet arī jūsu attieksmi pret mācībām un visticamāk arī pret darbu!

 

Iesūti savu blogu Sieviešu klubam arī tu....