Spānijas pilsētā suņu īpašniekiem nesavāktos izkārnījumus nosūta pa pastu

pece
pece 7. jūnijs 2013 00:00
1063

Manuprāt jauks risinājums - Spānijas pilsētā suņu īpašniekiem nesavāktos izkārnījumus nosūta pa pastu

Neliela Spānijas pilsētiņa nākusi klajā ar oriģinālu veidu, kā nokaunināt suņu saimniekus, kas nesavāc savu mīluļu izkārnījumus - vēlāk nosūta viņiem tos pa pastu, ziņo laikraksts "Daily Mail".

Brunete, neliela pilsēta uz rietumiem no Madrides, nolīgusi 20 brīvprātīgos, kas patrulē pa ielām un lūkojas, vai kāds saimnieks nesavāc pēc suņa. Ja tā noticis, brīvprātīgais uzsāk ikdienišķu sarunu, kurā noskaidro dzīvnieka vārdu.

"Zinot suņa vārdu un šķirni, tā īpašnieku var atrast pilsētas domes mājdzīvnieku datubāzē," raksta britu laikraksts "The Daily Telegraph".

Brīvprātīgie paši savāc suņa ekskrementus un iepako tos kastē ar domes zīmogu. Kā "nozaudēts īpašums" marķētā paciņa ar kurjeru tiek nogādāta uz suņa īpašnieka dzīvesvietu.

Kampaņa izrādījusies ārkārtīgi veiksmīga, jo par 70% samazinājies suņu mēslu daudzums uz pilsētas ielām.

Februārī tika izsūtītas 147 tādas paciņas. Pavisam Brunetē mitinās ap 10 000 cilvēku.

Neparasto kampaņu izgudrojusi godalgotā reklāmas aģentūra "McCann".

Tas nav pirmais gadījums, kad Spānija ķērusies pie radikālām metodēm suņu saimnieku audzināšanā. Pagājušogad suņu īpašniekiem, kuri nesavāca pēc saviem mīluļiem, pakaļ dzinās ar pulti vadāma spēļu mašīna ar izkārnījumu čupiņu un zīmīti "neatstāj mani šeit - savāc".

Pirms diviem gadiem citā Spānijas pilsētā tikai ieviests likums, kas lika visiem saimniekiem reģistrēt savu suņu DNS, lai tos varētu atrast gadījumā, ja uz ielas tiktu atrasti izkārnījumi.

Avots: Leta

Man jau šķiet, ka Latvijā arī vajadzētu sākt pieņemt mērus, citādi nekādas kārtības! Kādu risinājumu piedāvātu Jūs?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 8. jūnijs 2013 13:53

Es domāju, ka pamazām tā doma kā pašsaprotamais atnāks arī uz Latviju. Latvijā problēma tāda, ka nav nemaz iespējas īstenot šo prasību, jo nav saliktas suņu atkritumu konteineri, līdz ar ko, pašsaprotams jautājums - kāpēc mums jāvāc, ja valsts nav parūpējusies par to, lai šos atkritumus ātri varētu izmest, nevis staigāt ar kaku maisiņu atlikušo pastaigas laiku, meklējot, kur izmest...
Zviedrijā visi vāc, jā, es to novēroju, ka visi savāc, BET, šeit bez maz vai uz katra iekspagalmu ceļa krustojuma stav tās urnas, kur to var izmest. Un nav problēmu...

Starpcitu, par suņiem runa, bet kāpēc par kaķiem klusē?! Suņu kakas vismaz ir redzamas, var apiet apkārt, ja nu kas, bet kaķi vispār bezkaunīgie, ierok savus izkārnījumus bieži vien bērnu rotaļu laukumu smiltīs. Tas taču vēl trakāk! Par kaķu izkārnījumu savākšanu arī ir jārunā, nevis pataisīt par grēkāžiem tikai suņus un to īpašniekus.

Linduchy 7. jūnijs 2013 21:08

Man suņuka nav, bet, ja būtu, noteikti savāktu pēc viņa kakiņas...mantas liekas pašsaprotami...ļoti žēl,ka daudziem cilvēkiem tā nav pašsaprotama lieta :( Brīvprātīgo darbs ar novērošanu būtu ok, bet, vai daudzi suņu īpašnieki iesaistītos sarunās ar nepazīstamiem cilvēkiem - tasir diskutabls jautājums, man jau liekas, ka nē :( Un ļoooti daudzi suņu īpašnieki nereģistrē savus mīluļus, tātad datubāzētos atrast nav cerību :(

smukaa 7. jūnijs 2013 20:26

Tieši tā! (Y)

7. jūnijs 2013 18:42

Es aiz sava savācu, izņēmumi ir ārpus pilsētas robežas, mežā. Bet esmu piefiksējusi, ka ĻOTI maz cilvēku savāc aiz saviem mīluļiem...Nevarētu teikt, ka sūdi ir ik uz stūra, bet tomēr, vajadzētu savākt, nav jau tas tik sāpīgi + vismaz mūsu pilsētā, maisiņus var dabūt bez maksas.

smukaa 7. jūnijs 2013 11:21

Tieši to pašu,nosūtīt kastītēs visiem slinkotājiem uz mājām :D Vienīgais tad jādežūrē kādam cilvēkam,jo pie mums diezin vai kāds nodos suņu DNS 8-| ROFL Ja nevar reģistrēt suni un samaksāt gada maksu,tad nav ko..