Skaudība katrā no mums.

supersausins
supersausins 16. oktobris 2013 10:38
2875

 "Skauģis - divkārt nelaimīgs cilvēks: viņu dara nelaimīgu
paša nelaime un cita laime."

Vai piekrītat šim aforismam? Es jā!.

 Jau no mazotnes man blakus ir šādi cilvēku pāris ,kas skauž lielā daudzumā.

  Esmu vienmēr domājusi:" kāpēc katrā no mums ir mazs skauģu rūķītis?"" Vai tas ir tāpēc ka mēs gribam pa daudz visu?"

  Vērojot pāri, kas mums ir pazīstami ģimenē viņi vienmēr mēģina sacensties ar apkārtējiem.Viņu skaudības līmenis ir ļoti augsts,ka reizēm šķiet ,ka šie ir cilvēki, kas māk tikai nemt nevis dot.Bet arī skaudībai ir savs mērs.Lai arī visu iegūst mīllestībā neveicas.

Pateicoties manai ģimenei viens no pāra locekļiem ir sasniedzis daudz savā dzīvē, tikai pateicoties viņiem bet diemžēl to nekad neadzīs.Skumji bet tā ir.

Bet es esmu sākusi domāt vai lielā skaudība ir arī KARMA, kas cilvēkus vilina ļoti iegūt to kas ir citiem? Vai arī karma ir tā kas lauj iegūt savā neīpaši labajā ceļā vēlēto un pēc tam to pārmācīt..

Arī es esmu saskārusies ar mazu skaudību bet pēc tam apdomāju un saprotu ,ka ja es neēsmu ieguvusi galveno balvu varbūt mani sagaida,kas labāks.

Tāpēc ,kas otra laimi apskaudīs, tas savu mūžam nebaudīs.

PS.-Vai esi sakārusies ar skaudību citos?Vai reizēm škiet, ka arī tevi pārnem skaudība, kad tas ir negodīgi?

Sintija.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Emmy 16. oktobris 2013 18:03

Sāku lasīt, bet līdz galam netiku..graujoša gramatika. Cilvēku dabā ir skaust...skaudība ir laba, tā liek pašam saņemties un panākt kaut ko, lai citam ir par ko skaust. Mani ir apskauduši, es esmu apskaudusi, šobrīd savu krustmāti,jo brauks uz ASV ceļojumā... Laimīgā!! Es arī gribu!!:)

Kerstyna 16. oktobris 2013 13:31

Skaudība bieži ir labs motivētājs.

vecsprofils 16. oktobris 2013 12:25

oj, ku gari sanaca, vajadzēja atsevišķu rakstu veidot :D

vecsprofils 16. oktobris 2013 12:25

Izteikti skaudīgi cilvēki nepatīk, gan jau pašiem skauģiem arī, jo ar tādiem jūties nebrīva, tu nevari ne atklāti parunāt, ne pastāstīt par panākumiem vai to, kā pavadi savu laiku, apmainīties pieredzēm un sagaidīt kādus ieteikumus. Tu vairs neesi tu un komunikācija neveidojas. Šādi cilvēki uzskata par normu, ja cilvēkiem neveicas, ir grūtības un problēmas, un, līdz ko tu ieminies, ka kādā jomā vai kopumā ir labi un pat ideāli, tas viņus vai pušu rauj nost, skaļi bļaustoties, ka nevar būt ideāli, ka tu tēlo, neredzi problēmas utt. utjpr. Vārdu sakot sāk izdomāt problēmas tavā vietā, nu.... lai kaut kā attaisnotu savu skaudību.
Es īsti arī nepiekrītu tam, ka par saviem panākumiem un faktisko situāciju ir jāklusē. Lielīties nevajag, bet, ja tu esi iesaistīta sarunā un prasa tavu pieredzi vai interesējas par tevi, tad kāpēc jāizvairās vai jāsaka pretēji "vaai, nu tik labi jau nemaz nav...", sēdēju mucā un pa spundi barota tiku.

Izeja? Manuprāt, maksimāli jānorobežojas no izteikti skaudīgiem cilvēkiem, jādzīvo savā pasaulītē, kur ap tevi pulcētos tie cilvēki, kuri spēj saprast, ka katra cilvēka dzīve ir unikāla, arī viņa, un tāpēc skaust vispār ir bezjēdzīgi. Var tiekties pēc vēlamā, jo faktiski pastāv reālas iespējas un lietas, bet apskaust otru par to, ka viņš ikdienā pārvietojas ar helikopteru un piedalās Kannu festivālā, ir gaužām... nu es pat teiktu zemi.

Jā, protams, bija situācijas saskarties ar skauģiem (izteiktāk Internetā), bet, kā jau teicu - jācenšas izslēgt tādus cilvēkus no sava kontaktu pulciņa. Ja brīva kontakta nav, tad nav arī jāuztur sarunas, iztiekot pie gadījumiem tikai ar "Nu sveiki" - "Sveiki".
Man ir bij. klasesbiedrene, ar kuru pamatskolā bijām labākās draudzenes, kura gan nāca no turīgas ģimenes, gan tagad apgrozās augstajā sabiedrībā, jau pieminēto - lido ar helikopteriem, piedalās Kannu festivālā, braukā ar luxus klases jahtām, nu - var atļauties ļoti, ļoti daudz. Un es tāpēc neskaužu, ka es nepiedalos "Kannās", ka ar helikopteru vizinos tikai pie nepieciešamības un jahtas arī nav. Katram ir savs dzīves gājums, un man ir tikai prieks un interese par šī un šāda tipa cilvēka iespējām un panākumiem. Turklāt, kā krx teica - nekas nav tāds, kas nevarētu arī būt katram no mums. Pie lielas vēlēšanās viss tas ir piepildāms, jautājums ir tikai tāds - vai tev to vajag? Protams, kādam arī vajag, kādam gribas dzīvot uz maksimumu, tā, ka dzīvo lielākajā un greznākajā pilī ar vislabākajām mājas iekārtām, braukā tikai ar luksus klases auto, ēd tikai izsmalcinātu ēdienu utt. Ja tā cilvēks vēlās, ļoti labi. Slikti tad, ja cilvēks uzskata, ka tikai maksimums ir tas labākais un tāpēc viņš cenšās gūt materiālos labumus ne sevis dēļ, bet gan tadēļ, ka tas ir prestiži un pacels viņu augstāk, izrādīšanās nolūkos, vārdu sakot, īsts snobisms. Ar to gribu pateikt to, ka augstās ambīcijas ir labi tad, ja tev tas arī patīk. Bet, līdz ko tev kaut kas neliekas pietiekami jauks un patīkams pat tajās ekskluzīvās lietās, tev nav nekāda pienākuma pēc tā tiekties. Un nevienam nav tiesību teikt "ā, tātad nav pietiekami līdzekļu", ja tev nav kādas no ekluzīvām lietām. Varētu padomāt, ka ekluzīvais vienmēr ir jāpatīk.

:)

Nikte 16. oktobris 2013 12:21

Labā skaudība liek cilvēkam mobilizēties un tiekties pēc kaut kā lielāka un labāka,bet sliktā - liek darīt mums muļķības un sagrauž mūs no iekšpuses (ļoti skaudīgiem cilvēkiem + citas dusmu emocijas un rezultātā attīstās vēzis :( )

KRX 16. oktobris 2013 11:50

Man arī reizēm kaut kas paskauž - ka citam izdevies sakrāt un nežēlot ceļojumam, ka sakonservējis n-desmit veidus ar gurķiem un tomātiem, ka vieglāks darbs, ka mierīgāks raksturs, ka var noskriet 10km, ka var notievēt viegli utt. Bet tas viss ir ļoti ātri pārejošs, jo nekas jau nav tāds otram, kas nevarētu būt arī man (un pat vēl labāks!) :D
Toties pilnīgi noteikti man piemīt "baltā" skaudība - priecājos ļoti tieši par tām pašām augstākminētajām lietām :)
Absolūts Dvīnis. Varu skaust un priecāties vienlaicīgi par vien un to pašu :D

Mis-slepenā 16. oktobris 2013 11:26

Man arī ir pazīstami šādi cilvēki!Vakar viena sieviete pateica ka mana māsa guļ ar manu draugu!

supersausins 16. oktobris 2013 11:19 cerite

Varbūt jāpiekrīt tev.Sācensiba ir tas pats..bet domāju ka šim pārim vairāk skauzz to ka gimene ir labi un ir mīlestība.:)

Cerīte 16. oktobris 2013 10:56

Skaust ir normāli,tiekties pēc labākas dzīves apsveicami.Tas ko Tu apraksti man vairāk izskatās nevis pēc skaudības ,bet sacensības-kuram vairāk,kuram labāk.Vispār es skaudību kā parādību īsti neuztveru un nesaprotu.