Sieviešu līderība ir mūsu nākotnes ceļš

Linduchy
Linduchy 17. maijs 2019 23:58
1069

2018. gada maijā notika pirmais sieviešu forums “Līdere”. Pasākums mani tik ļoti iedvesmoja un sajūsmināja, ka nespēju vien sagaidīt 2019. gada forumu. Forums man deva stimulu, iedrošināja. Gada laikā tiešām daudz kas tika sasniegts, pārskatītas prioritātes un iezīmēta stratēģija turpmākai virzībai uz mērķi. Laiks paskrēja nemanot, un beidzot bija klāt 14. maijs – diena, kad 800 sievietes pulcējās kopā VEF Kultūras pilī, lai smeltos vēl vairāk iedvesmas izaugsmei, uzlādētu iekšējās baterijas ar sieviešu enerģiju un lūkotu pēc jauniem sasniegumiem.

20190517235059-49171.jpg

Pasākuma dalībnieces tradicionāli sagaidīja sarkanais paklājs, krāšņas ziedu kompozīcijas un brokastis ar dzirkstošo vīnu. Restorāns “Hercogs” bija parūpējies arī par veselīga dzīvesveida piekritējām, jo šogad brokastu galdu rotāja milzīga smūtiju piramīda. Teicams rīta cēliens! Visas dienas garumā pasākuma apmeklētājas varēja baudīt restorāna "Hercogs" vīriešu personāla sagatavoto cienastu. Mani patīkami pārsteidza dažādība, garšas nianses un noformējums.

20190518101644-90413.jpg

Foruma programma tika sadalīta trīs sesijās – “Profesionālā izaugsme – sasniedz vairāk!”, “Attiecības. Ģimene. Mijiedarbība” un “Personiskā attīstība – sapņo drošāk!”. Un katra no šīm jomām ir svarīga, jo īsta līdere var kļūt par tādu tikai tad, ja ir veltījusi resursus savai attīstībai, iekšējās pasaules sakārtošanai, veidojusi ciešas, stabilas un atbalstošas attiecības ar apkārtējiem, kā arī ir uzdrīkstējusies noticēt sev un savām spējām – būt vienā līmenī un pat pārākai par vīriešiem vadošos amatos.

Foruma atklāšanas runa tika uzticēta harismātiskai personībai, neapstrīdamai līderei un daudzu sieviešu iedvesmotājai – Vairai Vīķei-Freibergai. Bijusī prezidente dalījās savās pārdomās par sieviešu spēka avotu, mudināja ieklausīties sevī, nebaidīties lūgt palīdzību un smelties spēku no visuma. 

20190518101734-81930.jpg

Visas dienas garumā uz foruma skatuves kāpa lektores no visdažādākajām darbības sfērām, taču īpaši spēcīgi mani uzrunāja Olgas Kotovas uzstāšanās. 

Perfektās sievietes un sabiedrības spiediens, kas patiesībā ir mūsu pašu, sieviešu, spiediens, izdomāti standarti un nemitīga latiņas celšana, cīņas turpināšana pat tad, kad vairs nav ienaidnieka. Mēs nedodam sev atlaides, mums nemitīgi ir jāpierāda visai pasaulei (pareizāk sakot, citām sievietēm), ka mēs esam perfektas visās dzīves jomās – ar lielisku karjeru, daudzpusīgi izglītotiem un talantīgiem bērniem, interjera dizaineres un dārza ekspertes, maratona skrējējas un gastronomisko šedevru gatavotājas, ideālas sievas ar tantriskā seksa noslēpumu zināšanām u. t. t. Mēs esam prasīgas pret sevi un vēl prasīgākas pret citām sievietēm. Mēs nepiedodam sev kļūdas un, protams, neesam gatavas pieņemt citu sieviešu kļūdas. Olgas Kotovas runa bija īpaši trāpīga un patiesa (jā, arī sāpīga sieviešu ego).

Atbalsta nozīmi uzsvēra vairākas lektores. Sievietēm nav viegli gūt sasniegumus pasaulē, kurā valda vīrieši. Tieši tāpēc sievietēm ceļā uz veiksmi ir nepieciešams atbalsts – no mīļotā vīrieša, ģimenes, draugiem, citām sievietēm un mentorēm. Ar atbalstu var sasniegt vairāk un ātrāk. Arī prieks un gandarījums tad top lielāks. 

20190518102219-12039.jpg

Sievietes ģenētiskajā kodolā ir ieprogrammēta radīšana. Un te nav runa tikai par bērnu radīšanu un mājīgas vides veidošanu ģimenē. Sievietes ir gudras, strādīgas, izturīgas, prasmēm apveltītas, ar lielu atbildības sajūtu un empātiju, tāpēc viņas ir pelnījušas būt līderes – biznesā, politikā, mākslā un citās jomās.  

20190518102627-82358.jpg

Foruma laikā uzzināju arī kaut ko jaunu. Nekad iepriekš nebiju dzirdējusi par "KINTSUGI" (japāņu filozofija un mākslas veids, KIN - zelts, TSUGI - apvienošana). Šis filozofijas veids mudina dot otru iespēju saplēstam traukam, izceļot tā nepilnības, salīmējot kopā visas lauskas ar līmi, kurai ir pievienots zelta pūderis. Skaistums ir nepilnībā!

Sieviešu līderība ir pasaules nākotnes ceļš. Pēteris Kļava savas uzstāšanās laikā uzsvēra, ka sieviešu rokās ir cilvēces nākotne. Vīriešu daba provocē karus un konfliktus, viss beidzas ar ieročiem rokās, bet sievietes spēj radīt, attīstīt un izdaiļot šo pasauli. Tā nu tas ir, tam nevar nepiekrist.

20190518102257-13328.jpg

Forums "Līdere" ir laiks un vieta tikai sievietēm. Mani tiešām pārsteidza ziedi dāmu istabā. Šīs kompozīcijas lika pasmaidīt. Vīrieši neko tādu noteikti nebūtu iedomājušies izdarīt. 

Foruma lektoru uzstāšanos papildināja arī izmeklētas muzikālas pauzes – īsts baudījums dvēselei. Šajā pasākumā katra sieviete ik brīdi varēja just, ka ir gaidīta un novērtēta. Paldies foruma rīkotājām un visiem sadarbības partneriem, kas parūpējās par burvīgas noskaņas radīšanu visas dienas garumā. 

20190518102601-62325.jpg

Pateicoties forumam “Līdere”, 2019. gada 14. maijs paliks atmiņā kā īpaša diena. Diena, kuras laikā tika gūta iedvesma un stimuls nepadoties, skatīties uz mērķi un turpināt ceļu uz to. Jaunas idejas un uzlādētas baterijas. Atļauties nebūt perfektai, tomēr laipnai un solidārai, piedot sev kļūdas un nebūt pārāk bargai pret apkārtējo kļūdām.

20190518104116-84082.jpg

2020. gada 15. maijā notiks jau trešais forums "Līdere". Ja vēlies to apmeklēt, neatliec biļetes iegādi uz pēdējo brīdi, jo parasti biļetes tiek ļoti ātri izpirktas: www.forumslidere.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies