Sieviešu dienas noskaņas - siera kūka, acālijas un tauriņi

Linduchy
Linduchy 9. marts 2013 19:12
1873

8. marta rīts - saulains un vēss…hmm, pavasaris ir kaut kur iestrēdzis. Noskaņojums nedaudz pabojāts neparedzētu problēmu dēļ, bet nekas - domājam pozitīvi - MUMS VISS ŠODIEN IZDOSIES!

Mantas sakrāmētas, dodamies ceļā. Vajadzētu iespējami ātri padarīt visus ieplānotos darbus. Pozitīvām domām ir spēks - viss notiek ātri, bez aizķeršanās un pat vēl labāk…

Kamēr vīram vēl pēdējais darbs jāpabeidz, braucu uz Pārdaugavu - lai būtu tuvāk Botāniskajam dārzam. Saulīte silda, putniņi twittero… Tikai vēderā gan ir iezagušās vardes un neganti kurkst :D Ielūru somiņā - jā, tur viņa ir, mana Fazer Geisha šokolāde - miedz man ar aci un kārdina…nu nē, aizveru somiņu ciet, lai viņa tur arī paliek dziļā vientulībā.

Nemanot esmu tikusi līdz Nometņu ielai…o, te kaut kur ir jābūt Fazendas Pārdaugavas ''filiālei''. Centra Fazendā ir būts, jāsalīdzina. Domāts, darīts. Par laimi, nav ilgi jāmeklē, tepat vien ir - pie Slokas un Nometņu ielas krustojuma. Ieejot iekšā, pirmā doma - te nu gan maz vietas. Izvēlējos brīvu galdiņu zāles stūrī, lai varētu pārskatīt visu telpu. Galvā iezogas doma - centra Fazendā ir feināk.  Pētu ēdienkarti…bet manas acis visu laiku atgriežas pie desertiem. Pie vella, ja reiz Sieviešu diena, tātad var sevi palutināt ar' - Siera kūka ar svaigu ogu mērci…mmm, vien izlasot, mutē saskrien siekalas, tik sen nav ēsta siera kūka. 

Ieklausos fona mūzikā, pieklājīgi palūru apkārt notiekošo. Telpas pretējā pusē sēž divas feinas omes - sapucējušās un safrizējušās, jautri čalo, baudot kūkas un dzirkstošo vīnu. Apmeklētāju vidū daudz bērnu, bet visi uzvedās mierīgi - ne miņas no maziem mežonēniem.

Smaidīgais viesmīlis atnes manu kūku. Mmm, valriekstu nots piedod kūkai īpašu garšu. Savukārt skābenā ogu mērce sabalansē kūkas saldumu. Jāsaka godīgi, ka šī pagaidām ir gardākā no baudītajām siera kūkām.

Beidzot arī vīrs ir pabeidzis savus darbus, varam doties uz Botānisko dārzu - baudīt pavasari!

Palmu mājā notiek izstāde ''Kā sagrozīt galvu?!... Erotisku noskaņu veicinošu augu izstāde. Ar receptēm''. Nezinu, kaut kā īsti mani šī izstāde neuzrunāja. Izlikto apskates objektu kopumu varētu nosaukt vienā vārdā ''Haoss''. Īpaši neuzkavējamies, dodamies tālāk. 

Baltas, rozā, rozi bālas, bāli sarkanas, lielziedu, krokotu ziedu utt. N-tie acāliju krūmi. Skaisti, skaisti un vēlreiz skaisti! Cilvēku ir daudz. Pie fuksijrozā acāliju krūma pozē kāzinieki. Nabaga fotogrāfs centās ķert mirkļus, kad kāzinieku bildēšanai netraucētu citi apmeklētāji, jo īpaši bērni - tie kā magnēts regulāri uzradās kāziniekiem fonā, nāksies viņam cītīgi fotošopēt.

Rozā ziedu kupenas sabildētas un safilmētas, stājamies rindā uz Tauriņu māju. Rinda diezgan gara, bet ātri vien kustējās uz priekšu, jo vairāki cilvēki jutās šokēti, ka par ieeju Tauriņu mājā  jāmaksā atsevišķi. Atstājam siltās virsdrēbes, dodamies iekšā - gar seju nolido dzeltens tauriņš. Pirmais tauriņš šogad - mana vasara būs saulaina :) Riktīga tropu māja, siltumiņš pamatīgs. Vīrs paziņo, ka paliek te dzīvot :D Tauriņi lidinās apkārt, nebaidoties no cilvēkiem. Drošākie no kukainīšiem ērti iekārtojas apmeklētājiem uz rokas. Pelēkbrūns skaistulis nu ir uz manas rokas….ārprāts, kā kut! :) 

Botāniskajā dārzā izbaudījām ne tikai pasakainu pavasari ar milzīgām krāsainu acāliju kupenām, bet arī paguvām izkarsēties tropiskajā vasarā :D Taureņu mājā tiek uzturēta +29 grādu temperatūra, tāpēc silti iesaku, zem ziemas jakām uzvilkt kādu plānāku jaciņu. Ieteikums Nr.2 - daudzi tauriņi vēl nav tikuši ārā no savām kūniņām, tāpēc Botāniskā dārza apmeklējumu var atlikt uz vēlāku laiku. 

Ieskatam dažas bildītes:

 

 

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 10. marts 2013 15:48

Ls 1.50 par ieeju Botāniskajā dārzāun vēl 1.50 (sievietēm bija 50% atlaide 8.martā)par ieeju Tauriņu mājā.

Ivetta 10. marts 2013 10:18

Ak, Dievs! Cik skaisti!!! Tie tauriņi un acālijas... (inlove) Pilnīgi sagribējās arī būt tai siltajā tauriņu valstībā :) Un cik samaksāji par ieejām?

Linduchy 10. marts 2013 09:09

Diena tiešām bija izdevusies lieliska :) Kripatiņa pavasara ir saņemta, tagad vieglāk pārciest lielo aukstumu :)

Noelle 9. marts 2013 22:03

Viss, es rītdien braucu uz tauriņmāju!!! :)

Cerīte 9. marts 2013 21:18

Labs pasākums!Uz acālijām braucu kad vien varu bet jaunajā acāliju mājā neesmu vēl bijusi.Apsveicu ar veiksmīgu brīcdienu. (F) (Y)