Sekss Senajā Ēģiptē

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. jūnijs 2015 00:49
6650

Senajā Ēģiptē tika uzskatīts, ka pasaule radusies dievu seksuālā akta laikā, tāpēc cilvēki svēti ticēja, ka tieši seksa laikā ir iespējams sasniegt dievišķo līmeni.

Saskaņā ar Senās Ēģiptes mitoloģiju pirmais dievišķais spēks bija Atums (arī Ra – saules dievs), kas masturbācijas ceļā radīja citus dievus – Šu (gaismas, tumsas un gaisa dievu) un Tefnuti (mitruma dieviete – viņas vagīnas mitrums pārklāj laukus rasas pērlīšu veidolā). Šu un Tefnutes seksuālā savienība radīja vēl citus dievus – Nuti (debesu dievieti) un Gebu (zemes dievu).

Arheoloģiskie atklājumi un senatnes pētījumi ļauj izteikt pieņēmumu, ka Senajā Ēģiptē seksuālā dzīve bija diezgan atvērta, daudzveidīga un smalki izkopta, par ko liecina dažādi zīmējumi un gravējumi.

Dievišķās gudrības seksualitātes jautājumos sargāja priesteri. Karaliskās ģimenes locekļi tika īpaši izglītoti šajā jautājumā. Arī parastā tauta ļāvās baudas mirkļiem. Vēsturiskie atklājumi liecina, ka Senajā Ēģiptē bijusi izplatīta prostitūcija un, iespējams, erotiska satura zīmējumu izplatīšana.

Senajā Ēģiptē tika piekopts sekss ne tikai starp vīrieti un sievieti, bet arī homoseksuālas attiecības (gan starp sievietēm, gan starp vīriešiem). Arheologi atklājumi  liecina par orģiju un incesta popularitāti. Īpaši incestu piekopa karaliskajā ģimenē, lai valdīšanas grožus nenodotu svešiniekiem. Karaliskajā ģimenē bija pieņemts slēgt laulības savienības starp brāļiem un māsām, tēviem un meitām. Incestu neuzskatīja par kaut ko nepareizu un nosodāmu, tieši pretēji, to uzskatīja par vienīgo un pareizo uzvedības normu, jo pat dievi tā darīja – seksuālās attiecības starp radniecīgajiem dieviem radīja visu pasaules kārtību.

Faraons Senajā Ēģiptē tika uzskatīts par saistošo posmu starp dievišķo gribu un tautas vajadzībām. No faraona potences bija atkarīga zemes auglība un tautas labklājība, tāpēc katru gadu īpašā rituālā faraonam publiski nācās masturbēt un izšļākt savu sēklu Nīlas ūdeņos.

Valdniekam bija jābūt seksuāli spēcīgam un aktīvam. Faraonam bija sieva, mīļākās un harēma verdzenes – sekss bija nozīmīga dzīves daļa. 

Seksa rotaļlietas nav mūsdienu izgudrojums, pilnīgi noteikti ne! Veicot izrakumus Senās Ēģiptes valdnieces Hatšepsutas kapenēs, tajās tika atrasta kaste ar mākslinieciski veidotiem koka falliem. Hatšepsuta savas valdīšanas laikā pasludināja sevi par faraonu un pat valkāja vīrieša kārtas valdnieka tērpu.

Parastajiem Senās Ēģiptes iedzīvotājiem seksuālās attiecības un to attēlošana nebija sveša. Alās Faraonu ielejas apkārtnē ir atrasti vairāki zīmējumi, kuros attēloti kopošanās akti un cilvēki ar izteiktiem dzimumorgāniem. Deir el-Medinas pilsētas izrakumos ir atrastas mīlas vēstules un erotiska dzeja.

Cilvēki dzīvoja diezgan lielā šaurībā, tāpēc erotiskās attiecības nebija nekas slēpts un nosodāms. Ir atrasti zīmējumi, kas liecina, ka par dzimumakta lieciniekiem nereti kļuva arī bērni.

Sabiedrībā attieksme pret seksuālājām attiecībām bija visnotaļ liberāla. Gan sievietes, gan vīrieši, kas bija laulībā, mēdza spert sānsoļus. Piemēram, vīrieši varēja arī aicināt mīļāko savā mājā. Ja sieva bija neauglīga, bija pieļaujama arī laulību šķiršana.

Jaunavība Senajā Ēģiptē netika uzskatīta par vērtību, kas ir jāsargā līdz laulībai. Jaunām meitenēm netika izvirzīta jaunavības saglabāšanas prasība, lai tiktu pie vīra. Tieši pretēji - jaunām meitenēm (vēl pirms menstruāciju sākuma) un sievietēm ļāva piedalīties "dievišķās orģijās", kuru laikā tika lietoti apdullinoši dzērieni (pastāv uzskats, ka tie saturēja narkotiskas vielas, kas izraisīja halucinācijas).

Sieviešu un vīriešu spēja radīt pēcnācējus gan bija ļoti svarīga. Tika lūgta aizsardzība un svētība dievam Besam – gan auglībai, gan sievietes un bērna aizsardzībai grūtniecības un pēcdzemdību laikā. Auglības veicināšanai tika izpildīti dažādi rituāli. Piemēram, abiem seksa partneriem uz rokas tika uzrakstīti buramvārdi. Pirms seksa tika veikts rituāls, kura laikā partneri viens otram šos burmavārdus jutekliski nolaizīja.

Ja dzimumakts nebija paredzēts pēcnācēju radīšanai, sievietēm Senajā Ēģiptē bija zināmi kontracepcijas noslēpumi, kas ļāva izbaudīt seksuālos priekus, nebaidoties par nevēlamu grūtniecību.

Seksualitāte Senajā Ēģiptē tika uzskatīta par auglības un labklājības pamatu, tieši tāpēc sekss netika slēpts, par to nekaunējās, bet gan ļāvās tam visādos veidos un kombinācijās. 

Attēls: www.studyblue.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 15. jūnijs 2015 09:48 VIT@

vai ne? :D

Ciao 15. jūnijs 2015 09:37 Catwoman

Man liekas grieķus ir grūti pārspļaut...8-|

Ciao 15. jūnijs 2015 09:36

starp citu par incestu pieminot.. tas turpinājās ļoti ilgi un ne tikai Ēģiptē... tikai tagad kad atklāja , ka incesta rezultātā dzimst vārgi pēcnācēji laikam ejot.. visspilgtāk tas ir skatāms Britu vēsturē, kur precējās savā starpā brālēni un māsīcas, šajās apvienībās dzima slimi bērni, kas vizbiežāk nomira jauni, vai laikam ejot atklājās slimībās, arī mentālās.. bet nu jā par seksu (Y)

Linduchy 15. jūnijs 2015 08:19

Un senos ēģiptiešus pārspļāva senie grieķi un romieši....o, kas tur bija par izvirtībām (devil)

mazaa raganina 15. jūnijs 2015 07:53

Ak laiki,ak tikumi...