Rokraksts.....

Kerstyna
Kerstyna 6. marts 2014 22:22
1778

Rokraksts - cilvēka iekšējās pasaules, dzīves izpratnes, dzīves kredo atspoguļotājs....

 Nu - cik daudz dienā rakstat ar roku???  Es slavēju datorlaikmetu, jo tas man ļauj izpausties manai grafomānijai :D Ja man viss, ko esmu nopublicējusi SK būtu jāraksta ar roku... tad mani "nemirstīgie šedevri" nekad neieraudzītu dienas gaismu.

Man ir BRIESMĪGS rokraksts, tam nav līdzējušas daudzās glītrakstīšanas stundas skolā. Jā, rakstu kā ķeburkāja - ātri un citiem nesalasāmi. Tas bija liels pluss, jo kā visi senāk studējošie zin - labi konspekti mēdza izgaist. Es lekcijās pierakstīju visu, bet manu rokrakstu  spēju izlasīt tikai es  un arī - reizēm bija jāpiedomā - kas tur uzskrāpēts.  Mani konspekti nekad nepazuda. Atzīšos godīgi - man ir  "parādes" un "ikdienas" rokraksti. Parādes rokrakstu lietoju kad dokumenti jāaizpilda un kad rakstu vēstules mīļotajam. Jā, mans mīļotais ir tas ļoti retais vīriešu tips, kurš prot rakstīt un labprāt raksta vēstules.  Kaut gan - viņš arī par manu parādes rokrakstu vaimanā.... 

 Skatos uz savu vecāko prieku un acuraugu un redzu, ka mūsdienās skolēniem iemāca tikai burtus rakstīt... nevis rakstīt :(

Varbūt drīz pienāks laiks, ka ar roku rakstītpratēji būs retāk sastopami kā krokodaili Gaujā?

Kādas domas par šo raisās jums?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 7. marts 2014 17:09

Vienīgais, ko rakstu ar roku ir ieraksti plānotājā, esmu mēģinājusi plānot elektroniski, bet tas man neizdodas. Vispār esmu priecīga par to, ka man nav jāraksta, jo man ir patiešām briesmīgs rokraksts un vienmēr kauns par to :D Tagad epastos, galvenais piedomāt pie teksta, nevis pie tā kā tie burti uzvilkušies un vai kāds spēs salasīt :D

VesmaSk 7. marts 2014 10:32

Man nepatīk ar roku rakstīt, īpaši garākus tekstus. Dators tomēr ir ērts rakstāmpiederums.:D
Starp citu, kaut kur esmu lasījusi, ka ir cilvēki, kuru vaļasprieks ir kaligrāfija ar spalvu - kā senajos laikos. Uz vecumdienām varētu pamēģināt, jo savulaik ar spalvu mācēju rakstīt, pie kam ar visām līku loču virāžām.

kalliope 7. marts 2014 09:38

man patīk rakstīt ar roku, speciāli nopirku tušas pildspalvu. rokraksti arī mēdz atšķirties - ātrais, kur reizēm pati nesaprotu, ka uzkribelēts un smukais :D bet vispār rokrakstus varu diezgan brīvi variēt (skolas laikā noderēja, slēpjot/mēģinot noslēpt identāti no slepeni iemīļotajiem :D). rakstu plaši, ar gariem burtiem - z uz leju utt., pārsvarā burti atsevišķi. man pašai patīk :)

vecsprofils 7. marts 2014 00:39

Interesanta tēma par rokrakstiem (Y)(F) No tava tikai dažus vārdus sapratu, bet nav neglīts, tikai grūti salasāms :) Mans rokraksts arī iet ieslīpi uz labo pusi, bet ir samērā salasāms, parasti pāris burtus mēdzu uzrakstīt kā lielos burtus, tikai mazā formātā, piemēram, tā ir bieži ar burtu s.
Neteiktu, ka man ir ļoti glīts rokraksts, bet arī neglīts nav, tāds parasts es domāju. Atceros, ka sākumskolā bijis skaists un piedalījos glītrakstīšanas konkursā, bet nu kur tie laiki :) Bija pa skolas laikiem periodi, kad gribējās mainīt rokrakstu, tad speciāli mainīju virzienu uz kreiso pusi, tādus apaļākus, taisnākus burtus rakstīju, likās, ka tāds rokraksts izskatījās baigi foršs :D Bet nu arī, kur tie laiki. Pirmajos studiju gados sākās nopietni treniņi rokrakstam, kad strādāju par tiesas sēžu sekretāri, tad rakstīju ļoti, ļoti, ļoti daudz. Līdz ar to, protams, bija arī svarīgi, lai ne tikai es saprotu, kas rakstīts protokolā, bet arī citi spētu to izlasīt, tāpēc rokraksts tika izkopts un tajā periodā tas kļuvis atkal par glītu, par ko arī saņēmu atziņas.
Bet tagad diemžēl rakstu rokrakstā ļoti maz, labi, ka vēl ik pa laikam valodas kursi spiež atnākt ar kladīti un pildspalvu un vecajā stilā piefiksēt nepieciešamo, bet tā... tikai apsveikuma kartiņas tiek parakstīts un tad jau sāku piedomāt pie tā, ka tik sen nav rakstīts, ka tik nepārrakstīties, nesaķēpāt... Nu, vārdu sakot rakstu ar koncentrēšanos. Diemžēl jā, nākas secināt, ka datordrukāšana ņēma virsroku. Gribētos jau to labot :)