Rirmo reizi Rīgā notiks akcija "Dzīvā bibliotēka"

Autors: pece, 2013. gada 15. maijs, 00:00:00
Rirmo reizi Rīgā notiks akcija "Dzīvā bibliotēka"

Nākamajās brīvdienās, 25.maijā, "Galleria Riga" pirmo reizi Rīgā no plkst.13 līdz 16 norisināsies akcija "Dzīvā bibliotēka", kurā grāmatas aizstās cilvēki, bet lappušu vietā būs aizraujošas sarunas.


"Dzīvās bibliotēkas" apmeklētājiem būs iespēja tikties un sarunāties ar dažādiem cilvēkiem, iesaistoties sirsnīgās sarunās par cilvēka dzīves laika gūto pieredzi. Galvenais šo sarunu mērķis ir barjeru nojaukšana un dialoga veicināšana starp dažādām sabiedrības grupām.

""Dzīvā bibliotēka" darbojas kā mums ierasta bibliotēka, kur lasītājiem ir iespēja iznomāt grāmatu noteiktam laika periodam, taču šoreiz grāmatu vietā ir cilvēki - dažādas interesantas, radošas personības, kas ir atvērtas dalīties savā pieredzē un dzīvesstāstā ar bibliotēkas apmeklētājiem - lasītājiem. Šāds pasākums ir izplatīts visā pasaulē," klāstīja Lazda.

Rīgā notiekošajā pasākumā viesosies mācītājs, ielu muzikants, politiķis, biseksuāla sieviete, neredzīga dzejniece, dziedātāja Lingita, homoseksuālis, kulinārijas māksliniece, paraolimpiskais sportists, pasaules apceļotājs, aktieris, dziedātājs un bloga "expat eye on Latvia" autore. "Dzīvā bibliotēka" būs atvērta ikvienam bez vecuma ierobežojumiem, bez iepriekšējas reģistrācijas un dalības maksas.

Šādas akcijas ideja radusies 2000.gadā Dānijā, un trīspadsmit gadu laikā pasākums ir norisinājies vairāk nekā 30 dažādās valstīs.

www.leta.lv