Patikšana sev = Patikšana citiem??

Autors: Kerstyna, 2014. gada 25. februāris, 11:35:54
Patikšana sev = Patikšana citiem??

Šodien  kārtoju skapi un domāju lielo domu par - sev patikšanu un patikšanu citiem. Ja es patīku sev - vai tāda patīku citiem. Ja patīku citiem - vai tāda patīku sev?

 Laikam jau nepateikšu ko nezināmu -  patikšana sev ir diezgan diskutabls temats.

 Kāpēc? Tāpēc, ka bieži, pat pārāk bieži ir ļoti ērti paslēpties aiz "Es sev patīku".  Protams, ir lieliski, ja vari sev teikt - Es patīku sev visos niekos sīkumos...  Piedodiet, Vētras kungs, par tik brīvu citātu.... Bet, ja nu aiz tās patikšanas slēpjas pašas nepamanīta tuvredzība pret sevi?

Vai aiz lielas vēlēšanās patikt citiem, pazaudē pati sevi un sev vairs nepatīc?

Un varbūt mirklī, kad sajūti, ka nepatīc citiem, ir drusku jāpaskatāsuz sevi ciešāk?

Domāju, ka nav iespējams patikt visiem un sev arī vienlaicīgi.  Kaut gan - tas arī ir diskutabls jautājums, varbūt kāds var un varbūt tādu ir daudz.... 

Manas pārdomas ir mazliet subjektīvas, jo skatos no sava aspekta, jo es sev patīku - tieši tāda, kāda esmu - mazliet nejauka, mazliet "čība", mīloša, neatkarīga, drusku slinka - vienvārdsakot - Es. Vai es tāda patīku citiem - tas jau ir LIELS jautājums :D Un tāpēc, esmu spiesta priekš citiem būt drusku cita - jaukāka, mīlīgāka, darbīgāka....

Tas gan nerada manī iekšēju konfliktu, bet varētu, ja es sev patiktu mazāk :D

Zināmā mērā teicienu "To, kas sevi nemīl, nemīl arī citi" var attiecināt arī uz patikšanu - Ja sev nepatiksi, tad arī citiem nepatiksi.

Un vispār - man laikam ir  pārāk daudz laika domāšanai :)