Pastāsti, kādu grāmatu tagad lasi!

Autors: sandijasieviesuklubs, 2012. gada 1. maijs, 08:28:00
Pastāsti, kādu grāmatu tagad lasi!

Jau no studiju gadiem man ir izstrādājies paradums lasīt vairākas grāmatas vienlaicīgi. Respektīvi, es mīlu grāmatas un to pārpilnību, tāpēc esmu laimīgāka kopš man ir Amazon Kindle un vairs nav jācieš grāmatu bads, jo viens klikšķis vai vairāku simtu elektronisko grāmatu plaukts man vienmēr ir pa rokai.

{smallpic:1}

Ko šobrīd lasi un ko par savu lasāmvielu domā Tu? Vai ir kāda pēdējā laikā lasīta grāmata, kas ļoti iespaidojusi un palikusi atmiņā, un ko varētu ieteikt arī mums?

Es esmu pamanījusi, ka dažādos psihoemocionālos stāvokļus tveru pie atšķirīgas lasāmvielas:

Lasu vieglus romānus, kad vēlos atpūsties un aizbēgt no dzīves realitātes, vai arī, kad jūtos īpaši labi un harmoniski! Tikai pirmajā gadījumā es tiešām vēlos patverties fantāzijā, lai  izvairītos no dzīves problēmām, bet otrā - es gribu izklaidēties un priecāties, jo jūtos laimīga! Sieviešu literatūra ir, manuprāt, brīnišķīga izklaide un es nemaz nekaunos, ka to lasu.

No manām iecienītākajām autorēm iekš pulp fiction ir Marian Keyes - viegli, romantiski, skumji, un vienmēr dvēseliski.

Lasu kriminālromānus, kad vēlos sevi sapurināt un aizraut. Tas nemaz nav tik bieži, kad ķeros klāt krimiķiem, taču dažreiz man patīk palauzīt galvu un pakutināt nervus. Ar kriminālromāniem ir tā, ka tie tiešām spēj aizraut un naktis paliek negulētas, kamēr nav aizvērta pēdējā lappuse.

Interesantākais noteikti bijis Stīgs Larsons, Meitenes ar pūķu tetovējumu sērija. Ļoti interesanta un nekad nepieviļ ir Nikijas Frenčas darbi (grāmatas patiesībā raksta vīrs un sieva, un to, kurš vainīgs, uzzini tiešām tikai pēdējās lappusēs. Smalka nozieguma psiholoģija. Iesaku!)

Lasu ezotērisko un garīgo literatūru, kad patiešām vēlos kaut ko noskaidrot. Esmu pamanījusi, ka šīs grāmatas atnāk pašas, īstajā laikā. Dažreiz pat absolūti mistiski es atrodu gan pašas grāmatas, gan uzduros izciliem autoriem.

Iemesli, kāpēc mēs katra izvēlamies garīgo literatūru, ir dažādi, bet pilnīgi normāli, ka ik pa laikam tveram un meklējam atbildes uz šķietami neatbildamiem jautājumiem.

Iespaidīga man šķita Tibetas dzīvo un mirušo grāmata, ko lasīju, kad no dzīves atvadījās man tuvs cilvēks. Tā man ļoti palīdzēja pavadīt mīļo cilvēku un pārvarēt zaudējuma sāpes. Literatūru par nāvi bieži nelasām, bet ir situācijas, kad tā absolūti nepieciešama.

Nesen pilnīgi nejauši uzdūros autoram Padma Aon Prakasha un viņa teorijām par Womb wisdom, jeb dzemdes spēku. Ārkārtīgi interesants skatījums uz dzemdi un tās sakrālo nozīmi sievietes dzīvē. Esmu iegādājusies jau vairākas viņa grāmatas un varu teikt, ka priekš manis tas bija kaut kas pavisam jauns. Par šo būs jāraksta blogs!

Lasu motivējošo, koučinga literatūru, kad vēlos dzīvē ieviest pārmaiņas jeb jūtu, kad tās briest. Koučinga grāmatas pie manis atnākušas nesen, bet tās ir ļoti ietekmējošas. Piemēram, uzzināju, kā atrast nodarbošanos , kas atbilstu iekšējam īstajam ES, kā atklāt savus talantus, kā saņemties nākamajam solim un veikt radikālas izmaiņas savā dzīvē. Man patīk praktiskā, bet smalkā pieeja. Parasti šie autori paši ir izgājuši cauri dažādiem dzīves līkločiem, tapēc arī grāmatas padodas pilnas dzīves gudrību.

Iesaku Marta Beck "Finding your own North Star" jeb pārfrāzējot, tā ir grāmata par katra iekšējo Zvaigzni, par īsto ES. Pārsteidzoša grāmata,kas balstīta uz autores pašas pieredzi un stāsta par to, cik mēs patiesībā nelaimīgi jūtamies, kad nedarām to,ko patiešām vajag, bet esam nomaldījušies "no ceļa" absolūti sev nepiemērotās nodarbēs.

Vēl es šobrīd lasu grāmatas par veselību (Ājūrvēdu), klausos kaudzēm audiogrāmatu no soundstrue.com, grāmatas par jogu, ceļojumiem, un šo sarakstu varētu turpināt, jo bez grāmatām nespēju iedomāties savu dzīvi:)

Foto: Amazon Kindle

Padiskutējam par to, kas mums no pēdējā laikā lasītā patiešām ir palicis atmiņā!