Pastāsti, kādu grāmatu tagad lasi!

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 1. maijs 2012 08:28
1706

Jau no studiju gadiem man ir izstrādājies paradums lasīt vairākas grāmatas vienlaicīgi. Respektīvi, es mīlu grāmatas un to pārpilnību, tāpēc esmu laimīgāka kopš man ir Amazon Kindle un vairs nav jācieš grāmatu bads, jo viens klikšķis vai vairāku simtu elektronisko grāmatu plaukts man vienmēr ir pa rokai.

{smallpic:1}

Ko šobrīd lasi un ko par savu lasāmvielu domā Tu? Vai ir kāda pēdējā laikā lasīta grāmata, kas ļoti iespaidojusi un palikusi atmiņā, un ko varētu ieteikt arī mums?

Es esmu pamanījusi, ka dažādos psihoemocionālos stāvokļus tveru pie atšķirīgas lasāmvielas:

Lasu vieglus romānus, kad vēlos atpūsties un aizbēgt no dzīves realitātes, vai arī, kad jūtos īpaši labi un harmoniski! Tikai pirmajā gadījumā es tiešām vēlos patverties fantāzijā, lai  izvairītos no dzīves problēmām, bet otrā - es gribu izklaidēties un priecāties, jo jūtos laimīga! Sieviešu literatūra ir, manuprāt, brīnišķīga izklaide un es nemaz nekaunos, ka to lasu.

No manām iecienītākajām autorēm iekš pulp fiction ir Marian Keyes - viegli, romantiski, skumji, un vienmēr dvēseliski.

Lasu kriminālromānus, kad vēlos sevi sapurināt un aizraut. Tas nemaz nav tik bieži, kad ķeros klāt krimiķiem, taču dažreiz man patīk palauzīt galvu un pakutināt nervus. Ar kriminālromāniem ir tā, ka tie tiešām spēj aizraut un naktis paliek negulētas, kamēr nav aizvērta pēdējā lappuse.

Interesantākais noteikti bijis Stīgs Larsons, Meitenes ar pūķu tetovējumu sērija. Ļoti interesanta un nekad nepieviļ ir Nikijas Frenčas darbi (grāmatas patiesībā raksta vīrs un sieva, un to, kurš vainīgs, uzzini tiešām tikai pēdējās lappusēs. Smalka nozieguma psiholoģija. Iesaku!)

Lasu ezotērisko un garīgo literatūru, kad patiešām vēlos kaut ko noskaidrot. Esmu pamanījusi, ka šīs grāmatas atnāk pašas, īstajā laikā. Dažreiz pat absolūti mistiski es atrodu gan pašas grāmatas, gan uzduros izciliem autoriem.

Iemesli, kāpēc mēs katra izvēlamies garīgo literatūru, ir dažādi, bet pilnīgi normāli, ka ik pa laikam tveram un meklējam atbildes uz šķietami neatbildamiem jautājumiem.

Iespaidīga man šķita Tibetas dzīvo un mirušo grāmata, ko lasīju, kad no dzīves atvadījās man tuvs cilvēks. Tā man ļoti palīdzēja pavadīt mīļo cilvēku un pārvarēt zaudējuma sāpes. Literatūru par nāvi bieži nelasām, bet ir situācijas, kad tā absolūti nepieciešama.

Nesen pilnīgi nejauši uzdūros autoram Padma Aon Prakasha un viņa teorijām par Womb wisdom, jeb dzemdes spēku. Ārkārtīgi interesants skatījums uz dzemdi un tās sakrālo nozīmi sievietes dzīvē. Esmu iegādājusies jau vairākas viņa grāmatas un varu teikt, ka priekš manis tas bija kaut kas pavisam jauns. Par šo būs jāraksta blogs!

Lasu motivējošo, koučinga literatūru, kad vēlos dzīvē ieviest pārmaiņas jeb jūtu, kad tās briest. Koučinga grāmatas pie manis atnākušas nesen, bet tās ir ļoti ietekmējošas. Piemēram, uzzināju, kā atrast nodarbošanos , kas atbilstu iekšējam īstajam ES, kā atklāt savus talantus, kā saņemties nākamajam solim un veikt radikālas izmaiņas savā dzīvē. Man patīk praktiskā, bet smalkā pieeja. Parasti šie autori paši ir izgājuši cauri dažādiem dzīves līkločiem, tapēc arī grāmatas padodas pilnas dzīves gudrību.

Iesaku Marta Beck "Finding your own North Star" jeb pārfrāzējot, tā ir grāmata par katra iekšējo Zvaigzni, par īsto ES. Pārsteidzoša grāmata,kas balstīta uz autores pašas pieredzi un stāsta par to, cik mēs patiesībā nelaimīgi jūtamies, kad nedarām to,ko patiešām vajag, bet esam nomaldījušies "no ceļa" absolūti sev nepiemērotās nodarbēs.

Vēl es šobrīd lasu grāmatas par veselību (Ājūrvēdu), klausos kaudzēm audiogrāmatu no soundstrue.com, grāmatas par jogu, ceļojumiem, un šo sarakstu varētu turpināt, jo bez grāmatām nespēju iedomāties savu dzīvi:)

Foto: Amazon Kindle

Padiskutējam par to, kas mums no pēdējā laikā lasītā patiešām ir palicis atmiņā!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandero 3. maijs 2012 11:57

Manu uzmanību ir pievērsusi grāmata: 6 soļi ceļā uz izciliem panākumiem! Kāpēc šī grāmata? Tad tīri individuāli, bet nejauši. Meklēju kārtējo reizi mātes google lapās ko nepieciešamo un atradu šīs grāmatas izdevniecību un izlasot rakstu piesaistīja uzmanību. Tā nu par īpašu cenu pavisam nejaušā tikšanās reizē ar draudzeni arī nonāca manās rokās :)
Šī gan laikam nav grāmata kuru izlasīt divas dienās un nolikt plauktā, jo lasot diendienā nākas tā kā izpildīt tur norādītos uzdevumus. Līdz galam vēl gan neesmu tikusi, jo vēl šis tas priekšā. Un lai vai cik dīvaini nebūtu, iespējams arī noliek uz pareizā ceļa. :) Bet tas jau pie cita stāsta. ;)

rrr 2. maijs 2012 17:30

Jā, Pērkinss ir interesants :)

rrr 2. maijs 2012 17:29

Pēdējo izlasīju Kronina "Citadeli" - lai gan pieder pie viegli lasāmas literatūras, tomēr reizē bija daudz ko padomāt - tieši caur sadzīvisku vienkāršību attēlotas patiesas dzīves problēmas un īstās vērtības.
Man patīk vēsturiski dokumentālais žanrs, arī vēsturiski romāni. Patīk arī skaistas pasakas. Mani mīļākie autori noteikti ir Žorža Sanda, Markess, Dostojevskis, Kamī, Vailds. Remarks gan man neiet pie sirds, man viņa sieviešu tēli liekas pataloģiski un nedzīvi... Toties šis tas no Rušdi ir tīri jauks. Dažkārt lasu par dabas pētnieku piedzīvojumiem. No zinātniskās fantastikas neko daudz nelasu, bet Strugacki ir izcili. Vispār man šķiet, pasaulē ir tik daudz labu grāmatu, ka izlasīt kaut mazu, bet cienījamu nieciņu no tām visām nav iespējams :( Un noteikti nav tikai viens žanrs - katrā žanrā ir tūkstošiem izcilu grāmatu, kuras vērts ne tikai izlasīt, bet pat pārlasīt un iegādāties, tikai cilvēka mūžs tam ir par īsu.

1. maijs 2012 23:36

Sveikas, meitenes! Es arī lasu vairākas grāmatas paralēli. Šobrīd lasu Henrija Džeimsa A little tour to France, mīla un viegla grāmata. Ka arī reliģisku-filozofisku I.Iljina darbu Reliģiskās pieredzes aksiomas, kuru iesaku visiem, kurus interese garīgas dzīves jautājumi. Ka arī parlasu šī paša filozofa grāmatu Dziedosa sirds: klusās apcerei grāmata, kas ir ļoti dvēseles tīkams darbs. Pēdējā laika saku arī biogrāfiskais grāmatas lasīt un nejauši man rokas nonāca grāmata par grupu U2. Nekad nefanoju par viņiem, bet grāmata ir lieliska, ļoti interesanti cilvēki un dzīves ceļi.

Ko iesaku obligāti lasīšanai, tad tā ir Džona Perkinsa (John Perkins) grāmata Confessiom of an ekonomical hitman. Pēc šis grāmatas palika skaidrs kāpēc un ka notiek liela pasaulē, lielā politikā un ekonomikā. Šo grāmatu iesaku katram domājošam cilvēkam, jo dzīvojot šī pasaule, tādas lietas ir jāzin, lai neuzkerties uz...

sandijasieviesuklubs 1. maijs 2012 20:28

nu tā, man šodien atkal jauna grāmata - par Hsin Tao mācību. Vērtīga atziņa - nevajag censties par daudz un vienmēr izdarīt mazāk nekā atļauj robežas. Paradoksāli, bet tas esot fakts, ka mēs pārcenšamies, pārtērējam enerģiju un tāpēc slimojam. Sevi vajag saudzēt un nekādā gadījumā nedrīkst izdzīt!
Tas man pēc vakardienas 20 logu nomazgāšanas šodien nāk tieši laikā:D

albrava 1. maijs 2012 20:22

Es vakar pabeidzu Karlosa Ruisa Safona Eņģeļa spēli, ļoti laba grāmata ar negaidītu sižeta pavērsienu. Pirms gada lasīju šī paša autora Vēja ēnā, līdzīga stila. Daudz aprakstīta Spānija, šajā gadījumā Barselona un mazliet tāda mistiska pieskaņa.
Tagad nopirku Paulu Koelju Uzvarētājs ir viens, vakarā būs jāsāk lasīt

Pureniite 1. maijs 2012 19:45

Tikko atcerējos pēdējo grāmatu kur pat asara nobira Džodija Pikulta "19 minūtes".
Grāmata sākas ar tekstu, kas būtībā caurvij notikuma jēgu un apstiprina, kādēļ tāds nosaukums.
“Deviņpadsmit minūtēs var pasūtīt un saņemt picu. Var izlasīt pasaku bērnam vai nomainīt mašīneļļu. Var noiet jūdzi. Deviņpadsmit minūtēs var apturēt pasauli, un deviņpadsmit minūtēs var no tās aiziet. Deviņpadsmit minūtes ir pietiekams laiks atriebībai.”

Pureniite 1. maijs 2012 19:41

Visus Latvijā pieejamos Dena Brauna romānus esmu apēdusi, tā kā nesaki viss ka nelasu :D

smukaa 1. maijs 2012 18:22

Vēl man spilgti atmiņa ir palikusi Deivida Herberta Lorensa grāmata "Dēli un mīļākie"... 8-|
Cenšos nelasīt nekādas nopietnās grāmatas,bet arī Stīlas utml.romāniņi man nepatīk:)

smukaa 1. maijs 2012 18:18

Diezin vai tu lasi tādus romānus:D
Džeimss Tvinings autors šai grāmatai..
Romāns Dena Brauna stilā;)

1. maijs 2012 18:04

Savā ziņā piekrītu, bet līdz šim, ko esmu lasījusi tas nav tik uzkrītoši. Lai gan Remarkam visas sievietes ir slimas, par nacismu un diezgan dramatiskas, bet tas atkal ir ļoti tipiski tā laika iezīmēm. Un tad jau labāk tā nekā pārsaldas lubenes.

Pieņemu, ka tas var kaitināt. Bet man atkal ir tā, ka ja aizgrābj, tad ļoti mokos ar cita autora darbiem- nevaru ielasīties. Var jau būt , ka tās grāmatas ir vienkārši bijušas ar spēcīgu pēcgaršu.

sandijasieviesuklubs 1. maijs 2012 17:19

Kindle nav dators - tā ir kā īsta grāmata, tikai lappuses pāršķir ar klikšķi. Arī ekrāns ir maksimāli pietuvināts papīram. Un ar Kindli var ieņurcīties gultā, tai pat ir sava mazā naktslampiņa klāt. Acis nekad nenogurst, kā tas ir lasot datorā. Arī Kindlē var pasvītrot un pasvītroto saglabāt. Tekstam ir piejūgta skaidrojošā vārdnīca, ja gadījumā nesaprot kādu vārdu.
Es šai lietai piešķirtu kaut kādu gadsimta izgudrojuma medaļu!
Mīnuss - nav latviešu izdevumu. It kā jau LV arī ir e-grāmatas, bet tās nav piejūgtas Amazonam.

Pureniite 1. maijs 2012 15:52

Ui es gan nevaru viena autora darbus vienā reizē baudīt. Jo diez gan daudziem ir "iezīmes" kas iet cauri visiem darbiem, un tad arī darbs kļūst paredzams jo tu jau zini autora skatījumu. Piem: Maknotai gandrīz visās grāmatās galvenie varoņi izskatās līdzīgi kā arī raksturi ir līdzīgi, nemaz nerunājot par notikumu gaitu.

Pureniite 1. maijs 2012 15:43

Pierakstu sev Fortnoksas zelts. Kas ir autors? Varbūt pa seniem laikiem arī man būs iespēja pabaudīt grāmatu :)

Pureniite 1. maijs 2012 15:41

Vispār es neesmu e-grāmatu cienītāja, man patīk aptaustīt lietas :D Iedegt nakts lampiņu, ieņurcīties spilvenos un segās un ar tējas krūzi nodoties lasīšanai. Lasīšana datora atņem to romantiku :D
Kā arī ezotērikai, garīgai literatūrai ir tāds netikums ar marķierīti iezīmēt tekstiņu kas uzrunā un ar pildspalvu pielikt savus komentārus :D E-grāmata to atņem, printēt palagus nav tas |-)

1. maijs 2012 15:35

Vēsturiskos romānos man šausmīgi traucē ticamības momenta trūkums- sagrābsta tik noskaņu un tad interpretē. Bet šajā romānā es guvu arī šādas tādas atziņas par laikmetu un vēsturiskiem notikumiem. Laikam jau bonuss autore ir tas , ka viņa ir ne tikai žurnāliste, bet arī vēstures doktore

smukaa 1. maijs 2012 14:14

Man ir līdzīgi:( Lasu un jau zinu,kas un kā būs,kas vainīgs/nevainīgs!
Vienīgā grāmata,kurai nenojautu,kurš vainīgs :D ,bija Fortnoksas zelts..Tāds viegls lasāmais;)

baibba 1. maijs 2012 12:31

Meitene ar púka tetuvéjumu. Loti interesanta:)

sandijasieviesuklubs 1. maijs 2012 12:12

O, Silva Rerum ir šausmīgi laba grāmata! Ir iznācis arī turpinājums.

inngrida 1. maijs 2012 11:19

Sveikas:)
Kārtējo reizi lasu "Madisonas apgabala tilti" un Bodsvorta "Svešinieks". Grāmatas, kuras iedvesmo.

Ivetta 1. maijs 2012 11:13

Šobrīd situācija ir tāda, ka visas bibliotēku grāmatas esmu nodevusi bibliotēkā - gan izlasītās, gan pusizlasītās, gan neizlasītās, jo reāli vairs kaut kā nevaru pieķerties pie nopietnas lasīšanas. ļoti patika lasīt grāmatu izlasi Skanošais ciedrs. Varētu pat to atsevišķu blogu rakstīt, bet tādā gadījumā gan vajadzētu visu sēriju izlasīt un reāli nobriest, lai uzrakstītu blogu. Grāmatā ir ļoti daudz informācijas, kas rada daudz un dažādas pārdomu vielas.
BET viena maza grāmatiņa man ir, kuru esmu iesākusi lasīt.- Ķīniešu sakāmvārdu pasakas, ko tulkojusi Zane Mellupe. Grāmata kas liek par dzīves vērtībām aizdomāties. Skaista grāmatiņa, daudz bilžu un vērtīgu atziņu. Saņēmu šo grāmatu kā dāvanu no Grāmatu svētkiem.

anettek 1. maijs 2012 11:11

sveika. Ko vakar velējies no manis? ;)

Ivetta 1. maijs 2012 11:08

Vai vari ieteikt kādas koučingu grāmatas, bet latviešu valodā, ja ir?
Par Nikiju Frenču arī varu teikt tikai labāko. ļoti aizrauj tieši šāda tipa psiholoģiskie trillerīši. Labprāt ko līdzīgu atklātu.

1. maijs 2012 11:03

Šobrīd esmu aizrāvusies ar Ērihu Marija Remarks. Man vispār ir niķis- ja man kāda autora darbs ir aizrāvis, tad man viņa darbus vajag vel un vel. Ļoti grūti pāriet no viena stila/žanra grāmatām uz citu.
Nesen izlasīju "Lisabonas naktis"- lielisks darbs, un nu sāku "Melnais obelisks".

Esmu pamanījusi, ka lielākoties man patīk vīriešu kārtas autoru darbi. Vēl aizvien man atmiņā pavīd pagājušo vasarā lasītais "Bikini"- Janušs Leons Višņevskis.

Kā arī laba ir grāmata lietuviešu rakstnieces Kristinas Sabaļauskaites romāns "Silva rerum". Tai tagad iznācis turpinājums

anettek 1. maijs 2012 11:01

Es esmu vecmodīga un gramatas ņemu Bibliotēkā...ja anotācija uzrunā,paņemu...neklausos citu viedokļos par konkrētu gramatu, jo bieži mans viedoklis ir tieši pretējs.

1 2

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā