Pasaule gaida pilnu Saules aptumsumu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 21. augusts 2017 09:36
1760

Saules aptumsums ir saistīts ar Mēness kustību un notiek jaunmēness laikā - periodā, kad Saule atrodas tuvu kādam no Mēness orbītas mezgliem. Skatoties no Zemes (atkarībā no atrašanās vietas), novērotājs var redzēt daļēju, gredzenveida vai pilnu Saules aptumsumu.

Pilns Saules aptumsums ir reta un iespaidīga dabas parādība. Šo parādību novēroja jau senie ēģiptieši un ķīnieši. Senos laikos Saules aptumsumu saistīja ar maģiju, uztvēra kā ļaunu zīmi un nelaimes priekšvēstnesi, jo Saules aptumsumam ir lielāka ietekme uz dabu, cilvēkiem, viņu psihi un veselību nekā Mēness fāžu maiņām.

21. augustā Klusā okeāna austrumos, vairākos ASV štatos un Atlantijas okeānā, būs novērojams pilns Saules aptumsums. Šis būs viens no garākajiem pilniem Saules aptumsumiem, jo Mēness aizēnos Sauli uz pusotru stundu. Tā kā pilns Saules aptumsums ir reta parādība, tad ASV ir sagaidāms liels tūristu pieplūdums. Bet Latvijā tuvākais pilnais Saules aptumsums būs novērojams tikai 2142. gadā.

Neskatoties uz to, ka Latvijā nebūs novērojams pilns Saules aptumsums, šajā laikā cilvēki var izjust emocionālo nestabilitāti un agresiju. Pastāv lielāks negadījumu un traumu risks. Saules aptumsuma ietekmi visvairāk izjutīs Lauvas, Ūdensvīra, Auna un Strēlnieka zvaigznājā dzimušie cilvēki. Šajā laikā ir ieteicams rūpīgi apsvērt sakāmo, lai izvairītos no konfliktiem, neļauties provokācijām. Pēc iespējas jāizvairās no atrašanās masu pasākumos un sabiedriskās vietās. Ir ieteicams izvairīties no saskarsmes ar cilvēkiem, kuri jūs ikdienā kaitina vai nomāc, jo pastāv pēkšņa dusmu izvirduma iespējamība. 

Ja vēlies vērot Saules aptumsumu, bet nav iespējas doties uz ASV, tev ir iespēja vērot šo notikumu NASA interneta tiešraidē.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 17. augusts 2017 12:06 Emmy

:D

Emmy 17. augusts 2017 11:50

Tāds varētu būt biežāk, vismaz brīvu dienu darbā dod :D

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā