Parunāsim par mammām!

Autors: sandijasieviesuklubs, 2012. gada 8. maijs, 21:00:00
Parunāsim par mammām!

Kādas viņas mums ir? Zinu, ka katrā dzīves periodā mēs viņas vērtējam pa savam - tā teikt, atkarībā no sava attīstības posma. Viņas var krist uz nerviem, no viņām mēdzam arī baidīties, piekāpties, bet paslepus rīkoties kā mums pašām tīk. Mēs varam viņas lamāt un pelt, bet tādas mums ir vienīgās - mūsu mammas! Foršākas nekā draudzenes, dažkārt tuvākas nekā vīri, amizantas, korpulentas, aktīvas un šerpas. Viņas ir tās, no kā esam mēs, un, manuprāt, to aizmirst nedrīkst nekad.

{smallpic:1}

Es savējo sāku saprast tikai pēc otrā bērna piedzimšanas. To, kāpēc viņa savā dzīvē rīkojusies tā un ne šitā, kāpēc šķīrās, kāpēc dzīvē peld kā tāda zivs, kāpēc visu neņem pie sirds, kāpēc viņai ir grūti ar veselību (es taču redzu, kāpēc!), kāpēc viņa man tik ļoti palīdz utt. utjpr.

Es sāku saprast, ko tas nozīmē, būt mammai un mācos, kā nepazust šajā lomā.

Es esmu mācījos arī no savas citas mammas - vīramātes, kura nesen kā Aizsaulē. Tikai tagad tā līdz galam sāku apjēgt, cik nenovērtējamus padomus un palīdzību viņa man ir sniegusi savas dzīves laikā un kā tagad tas sāk tā kā pietrūkt...

Man ir arī brīnišķīga krustmāte, no kuras mācos dāmu būšanu - kā tas ir būt skaistai un gudrai pēc 50.

Mātes - tie mūsu paterni, mūsu ceļveži šajā pasaulē. Un es ticu, ka ar viņām ir iespējams atrast vislabāko saprašanās valodu!

Tāpēc parunāsim šodien par viņām - kādas viņas mums ir un ko labu devušas, ko mācījušas!

Protams, atceramies, ka tikai dažas pēdējās dienas Sieviesuklubs.lv portālā rit fantastisks konkurss, kurā varēsiet laimēt īstas pērles mammām, ja ierakstīsiet viņu jokainos izteicienus šeit pat anketā zemāk>>

Šorīt no rīta ieskatījos anketā un pamanīju, cik aktīvi esat atcerējušās un ar kādu humoru savas mammas. Gribēju ielikt nobeigumā šo teicienu:

Mamma iemācīja man pārvarēt neiespējamo: "Muti ciet un ēd zupu".
Mamma iemācīja man cienīt cita darbu: "Ja jūs taisaties te viens otru nosist, tad ejiet ārā, es nomazgāju grīdu".
Mamma iemācīja man ticēt Dievam: "Lūdzies, lai šis traips izmazgājas".
Mamma iemācīja man loģisko domāšanu: "Tāpēc, ka es tā teicu - lūk, kāpēc".
Mamma iemācīja man domāt par sekām: "Vot Izkritīsi tūlīt ārā pa logu, neņemšu tevi līdzi uz veikalu".
Un vēl daudz, daudz, daudz..

:)