Par Kundalīni jogu un attiecībām

17. februāris 2012 00:00
493

Vai uzsākot Kundalīni jogas nodarbības, iegūtās zināšanas var uzlabot pāra savstarpējās attiecības? Un kāda ir viena no biežāk pieļautajām sieviešu kļūdām? To Sieviešu Klubam stāsta Kundalīni jogas pasniedzēja Agnese Guļāne. 

Pēc manas mērauklas mērot pāra attiecības uzlabojas! Regulāri nodarbojoties ar jogu, sieviete kļūst fiziski un emocionāli stiprāka, pārliecinātāka, drošāka un stabilāka. Fiziski un garīgi veselāka. Jogas nodarbībā viņa ir atstājusi nevajadzīgo (un tādēļ slikto) enerģiju, dusmas un kreņķus, stresu un tā radītos produktus ķermenī, atpūtusies un guvusi iedvesmu.

Pateicoties meditācijām, mantrām un pārrunām ar savām grupas biedrenēm, guvusi stiprinājumu, ka „tas ir labi”, veselīgi, un latviešiem pieņemami, kā arī apstiprinājumu, ka tā, kā viņa jūtas, ir jutušās arī citas. Tātad sajūtu, ka viņa ir laba un pareiza. Vai tikai laba, bez pareizuma pieskaņas (kas nu kurai ir aktuāli).

Tās, nenoliedzami, ir pārmaiņas. Parasti cilvēkiem šīs pārmaiņas patīk, un viņi ir priecīgi tās novērot un izbaudīt, un, protams, ar tām dalīties ar citiem, īpaši ar savu mīļoto vīrieti.

Un tad bieži rodas problēmas. Jo sieviete līdz lēmumam par nodarbošanos ar jogu vai līdz tās galīgam akceptam ir nogājusi garu ceļu: lasījusi literatūru, runājusi ar cilvēkiem, pārdomājusi un novērojusi. Un tad, kad viņa līdz sirds dziļumiem ir „noticējusi” jogas jēgai vai efektiem, viņa savam vīrietim mājās atnes „viskarstāko” informāciju.

Klasika ir teiciens: „sievietei vienmēr ir taisnība”. Izrauts no konteksta tas šķiet kaitinošs pat sievietēm, kur nu vēl vīrietim, kurš saīdzis skatās, kā mūsējie hokejā zaudē. Un te atnāk VI

ŅA un saka: sievietei ir vienmēr taisnība! Ja vēl tas ir, kā sacīt, uz karstām oglēm teikts (pirms tam ir bijis kaut kāds kašķis), tad... zināt kā tas ir.

Sajūta, ka beidzot jūties labi, ir brīnišķīga un ir pašsaprotami, ka gribas šo recepti iedot arī otram, lai arī viņš taču beidzot jūtas labi, tikpat labi kā es un TĀPAT kā es. Gatavu recepti un tavu recepti. Bet šo kļūdu parasti pieļauj iesācēji, jo ilglaicīgāki jogotāji zina teicienu: ļauj visam būt. Vienkārši ļauj un skaties, kas notiek. Visam ir vieta. Nevajag dalīt labajā un sliktajā, baltajā un melnajā. Lūk, iemantojot attieksmi „ļauj visam būt”, esmu pārliecināta, ka tavs vīrietis pats paprasīs: „ko jūs tur tajā jogā tādu dariet, ka tu izskaties tik smuka un priecīga?”

Ar laiku sieviete iemācās arī sev ļaut būt, vienkārši ļaut, nekarinot birkas un nevērtējot (labi, slikti, pieņemami vai nē, stilīgi vai „traki”). Tā ir milzīga brīvības sajūta, atbrīvojas arī daudz vietas un enerģijas dzīvē, pazūd kāre visus kontrolēt un mācīt. Nu un vai tad tādu sievieti kāds varētu negribēt mīlēt?

Agnese Guļāne, Kundalīni jogas pasniedzēja

Agneses bloga turpinājumu Sieviešu Klubā lasi jau drīzumā!

 

Agneses joga kurss sievietes reproduktīvajai veselībai centrā "Miervidi", uzzini vairāk>>

{smallpic:1}

Sieviešu Kluba diskusijai: 

Kāda ir tava attieksme pret teicienu Sievietei vienmēr ir taisnība?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 17. februāris 2012 09:00

Iesaku vienreiz aiziet- tur ir ļoti demokrātiski, vienkārši un mīlīgi:)
Man arī agrāk bija bail no jogas centriem, jo likās, ka tie ir tikai kaut kādai īpašai publikai, bet tā nav. Īstenībā ar kundalini jogu var nodarboties jauns, vecs, grūtniece, jaunā māmiņa, vienkārši jebkurā vecumā. Pirmdienās ir iesācēju grupa., kur ir daudz vieglāki vingrinājumi.
Man ļoti patika Miervidos pasniedzēja Har Anand Kaur - īpaši meditācijām:) Drīzumā lasiet interviju ar viņu šeit SK

bizite 17. februāris 2012 08:43

Tad tāpēc mani uz turieni kaut kas velk, lai gan vēl nekad tur neesmu bijusi, bet iekšēji jūtu, ka tas man ir vajadzīgs, jo arī mani skārušas šīs problēmas. Paldies tev, tu man iedevi atbildi un apstiprinājumu. :)

sandijasieviesuklubs 17. februāris 2012 06:02

es esmu Miervidu fane un varu pilnīgi atklāti teikt, ka kundalini joga mani burtiski izglāba - no nervu sabrukuma, pārslodzes, stresa, mežonīgām bailēm par darbu&biznesu, utt. Es vienkārši sajutu impulsu, sāku iet un tagad eju ar zināmu regularitāti reizi nedēļā. Neesmu nekāda dižā jogotāja, agrāk vispār ar jogu nenodarbojos, jo man tas likās ļoti grūti. bet tieši kundalini jogas veids mani uzrunāja, jo 1) te ir liels uzsvars uz meditāciju , bet ne to traki garo:) 2) kontaktēšanās ar Sevi, , savu Augstāko Es kā primāro.
Ko esmu ieguvusi kā sieviete, un par ko bez gala priecīgs ir mans vīrs:

- esmu kļuvusi 10 X mierīgāka un arī laimīgāka! Un šīs sajūtas, praktizējot šo kundalini jogu, ar laiku paliek tikai noturīgākas
- ieguvējs ir arī mans darbs, jo radošums, ko atraisīja šīs enerģijas ir neizsmeļams!! Es varu nakts vidū celties augšā un priecāties par idejām , kas līst kā no pārpilnības raga:) Un pats galvenais, man ir spēks tās realizēt.

Es nezinu, kas tā ir par burvju nūjiņu, bet kā slinks un praktisks cilvēks, varu teikt, ka šī ir brīnumaina joga un man pazīstamas sievietes, kas ir to izmēģinājušas, dalās līdzīgās sajūtās.

Paldies Miervidiem!

17. februāris 2012 00:06

nemaz nav sievietei vienmēr taisnība.
piekritu tikai tam, ka nevajag neko spiest: dzīve pati saliks visu pa plauktiem un būs tā, kā ir labāk visiem.