Par eksperimentiem Miniphanomentā

hiperkeri
hiperkeri 9. oktobris 2013 15:52
1008

Sveikas, mīļās dāmas!

Šoreiz manā blogā rakstīšu par vienu fenomenu. Jau kādu laiku spriedelēju, ka vajadzētu par to uzrakstīt. Tā ir Miniphanomenta.

Esiet dzirdējušas par tādu??

Ja ne, +jau iekšā ir kāda intriga pat no nosaukuma vien, tad iesaku palasīt arī tālāk.

Es pati par tādu jau uzzināju agrāk, taču, kā tas īsti darbojas dzīvē, ieraudzīju Jelgavas Metāla svētkos (vēl viens iemesls, kāpēc Jelgava ir labākā pilsēta pasaulē- tur ir daudz un feini svētki, kur ikkatram ir, ko pasākt) ZRKACa teltīs (es tur piestrādāju par brīvprātīgo vislabākajam darbam pasaulē – balonu pūšanā un to dāvināšanā bērniem!  ).

(ZRKAC-Zemgales reģiona kompetenču un attīstības centrs. Kā vēl iespējams šo vārdu savienojumu sarežģīt?? Par mūsu valsts departamentiem es jau nu nemaz nepīkstēšu..)

Nu re. Un tajā teltī tad bija eksponēti `eksperimenti` - smalki sakot- rotaļlietas bērniem un pieaugušajiem, kas attīsta bērnu spriešanu uz fizikas pusi. Taču bez `sausās` piegaršas, kā mēs to atceramies skolā. Nu, piemēram-daži mani favorīteksperimenti-

1)Ar audumu aizklāta kabīne, kurā iekšā ir spogulis un ultravioletās gaismas lampa. Ikdienas attēls nu likās pavisam savāds..  Sāku justies iekšā kā tāds naktszvērs Rīgas Zooloģiskajā dārzā :D

2)protams, dažādu materiālu bumbiņas , kuras ripināt pa slīpo trasi, kurā varēja pēc paša patikas novietot klucīšus kā šķēršļus. Uz šī eksperimenta pasākuma laikā novēroju vairākus `pastāvīgos klientus` ,kurus bija grūti dabūt braukt mājās..tie bija ne tikai mazi puikiņi.

3) pavisam maģisks aparāts- tādā kā kupolā ieslodzītas vējdzirnaviņas, kuras tumsā nekustas, bet gaismā skrēja kā tāds vilciņš . Šo te es nespēju atkost, kā tas iespējams.

Tad vēl dažāda garuma plastmasas caurules, uz kurām ar parastu pludmales čību var izspēlēt mazliet pagreizu, bet trijskaniJ (profesionālos terminus lietojot :D )

Un vēl jau vienkārša kolba, pildīta ar ūdeni, kurai virsū korķis un iekšā-apgrieztā veidā maza minīpudelīte, un mūsu uzdevums ir to nogremdēt līdz kolbas dibenam. Man te gāja baigi grūti, bet svētku ietvaros sanāca tētu sacensība, kuram tas izdosies. Starp citu, interesanti bija pavērot, kā viņi izdomāja to paveikt, jo nevienam no eksperimentiem NAV nekādas pamācības. Tas ir pašu darboņu uzdevums- atklāt ,kas par domu ir apakšā.

Katrā ziņā,arī man bija jautri un mazliet apskaužu tos bērnus, kuriem skolās ieceļo šie eksperimenti (jā, viņus ik pa 2 nedēļām pārvedot uz citām skolām- cik sapratu, pa Zemgales reģionu, un par Rīgu arī. Laikam tas strādā tādā veidā, ka vecākiem mazie pastāsta, cik forši tie eksperimenti ir, vecāki paskatās, kā to taisa- ja nezin, kā, tad var painteresēties tajā pašā zrkacā (viņiem mājas lapā noteikti jābūt informācijai par šiem eksperimentiem, vai vismaz kontaktiem),un pagatavo, lai tādi skolai būtu ilgāku laika periodu, ne tikai 2 nedēļas.). Viņiem tos eksperimentus saliek pa gaiteņiem, un starpbrīžos var spēlēties. Manā skolas laikā mēs max varējām spēlēties ar bumbiņām, un arī tad vajadzēja mukt no dežurantskolotājiem  ,jo viņiem tas ne īpaši patika.

Tad nu es pasaulei esmu padevusi ziņu par vienu foršu, noderīgu lietu(varbūt paziņu bērniem noderēs :D ), jūs variet izmeklēt tālāk.

Bet, pie reizes- kā jūs starpbrīžos izklaidējāties savulaik??

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 9. oktobris 2013 16:36

jā,tamagoči bija:) Bet man pašai tāds nebija,tāds bija bračkām. es gāju mūzikas skolā tā vietā,lai futeni spēlētu. es laikam biju nūģis..

Rebeka 9. oktobris 2013 16:09

Mēs sporta laukumā spēlējam futbolu, kvadrātus, sipu utt spēles. Bija jojo, mainījāmie suzlīmēm, fiškas vēl bija. Barojām tamagoči :D

pēdējās klaseš gan starpbrīžus izmantojām lavoties uzpīpēt aiz stūra :D