Par Dāmām.

hiperkeri
hiperkeri 2. oktobris 2013 14:19
2670

Sveikas,Dāmas!

Ne jau nejauši  es  tā Jūs uzrunāju. Šoreiz – par to, ko tas īsti nozīmē?

Uz šo tēmu mani uzvedināja Makvīna jautājums no mana pēdējā bloga.

Tad nu centīšos to nodefinēt vismaz savā interpretācijā.

Daudz esmu skatījusies visādus pārvērtību šovus, kur sievietes dažādos vecumos-ne jau tikai pēc 40mit vai 50mit,bet arī ārzemēs ir populāri šovi, kur sievietes jau savos plaukuma gados-ap 30 tiek dēvētas par vecmāmiņām, jo izskatās par gadiem 10 vecākas. Nu re.  Diez vai kāda sieviete tajā vecuma posmā, kad meklē sev nopietnu partneri  attiecībām ģimenes veidošanai ( tas tā sabiedrībā pašlaik ir aptuvenais `precību` vecums-kad smadzenes jau ir nobriedušas, un ķermenis vairs nav izmisis pēc jauniem sakariem (paldies tīņu vecuma ārprātam)...),būtu laimīga uzzināt-piedod, mīļā, Tu vienkārši vairs neziedi.

Tad es padomāju- kas viņas padara vecākas??

Nogurušas acis, līka stāja, bāla seja.(vairumā gadījumu cilvēki bija no ofisa izmakšķerēti galēja stresa rezultātā un nonīkuši).

Nav dzīvesprieka- katru dienu viens un tas pats-tikai darbs, darbs  ,ģimene(vecāki ,radi, kas pukst-sen laiks precēties, pie bērna tikt!), vai arī sievietes, kuras ir jau ar ģimeni un ar to arī apmierinājušās-ieslīgušas ikdienas rutīnā..

Īsāk sakot-principā jau tieši tādas intervencijas kā šie šovi IR nepieciešami, lai vienkārši cilvēku sapurinātu. Taču ar to nepietiek, lai no pelēcības kļūtu par zvaigzni. Ja nav klāt psiholoģiskās iejaukšanās ,kas liek paskatīties uz savu ikdienu no citas puses. Vajag būt pateicīgam par katru sīkumu, kas ikdienā ir dots un neuztvert to kā pašsaprotamu. Vēl jo vairāk, ka vienmēr pastāv iespēja,  ka kādu dienu viss vienā mirklī var mainīties..

Tas ,manuprāt, ir pirmais ,kas ir jāapjēdz, lai izmainītu to `nogurušo acu` sindromu.

Otrs- pat pēc smagām darba dienām ir jāiekļauj fiziski vingrinājumi, lai uzturētu ķermeni tonusā. Veselam garam vajag veselu ķermeni ,kurā mitināties. Un ar laiku arī nostiprināsies staltā stāja, parādīsies vairāk enerģija un mazāk laika būs psihozēm un koncentrācijai uz negatīvām lietām.

Trešais-jā, ir jāparevidē skapis. Tas par ļaunu nenāks .Jo

1)Sakārtotā vidē sev apkārt vieglāk ir visu sameklēt, orientēties

2)No rītiem vieglāk ir izdomāt, ko vilkt mugurā- laika ekonomija

3)Iepērkoties nebūs tik daudz spontānu, nederīgu pirkumu. Vieglāk būs iedomāties, pie kā ko nepieciešamu piepirkt klāt, nebūs haoss galvā.

                Nesen es vienā pasākumā dabūju salīdzināt 2 brāļus. Jau padzīvojušā vecumā. Viens- miljonārs ar ļoti elegantu ,taču lakonisku sieviņu pie rokas un otrs- pie viņa strādājošs brālis ,kam 2 laulības izjukušas un trešā-draudzene, atstāta mājās..Un viņu pazīstot-vienkārša lauku sieva ,bez īpašām ambīcijām, vienmēr ģērbusies glīti(tas ir pieklājīgākais, ko es  varu dabūt no sevis ārā),taču katrs apģērba gabals-pats par sevi.

Es absolūti nenolieku nevienu sievieti, kas dzīvo laukos, taču šī konkrētā sieviete-nu es viņu nespēju citādāk raksturot.. Es nevarētu sandalēs ievilkt krāsainas zeķes un visam pa virsu vēl plīvojoši svārki līdz ceļgalam. Ne jau tajā vecumā..Nu man žēl, ka man jākritizē-lai jau cilvēks dzīvo, kā dzīvojis, gluži vienkārši, ja es izvēlos, kāda es gribu būt nākotnē, es izvēlētos to otru sievieti. Man viņa likās īsta Dāma. Ieturēta, klusa, bet ar spēcīgu harizmu, un var redzēt, ka tas palīdz celt arī vīrieša tēlu un pašapziņu, pat vienalga- ir viņš miljonārs vai nav. Tad nu pēc šādām pārdomām es gribu novēlēt  Jums visām dūdiņām-lai Jums blakus vīrieši varētu paspīdēt, nevis otrādi!

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē Sebamed dāvanu komplektu

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 3. oktobris 2013 19:50

jā,nevarēju aptvert visu to,kas būtu jāpiemin pie šīs tēmas. Jā,ļoti svarīgas ir manieres un iznesīgums dažādās dzīves situācijās.
Nezinu,kādēļ sasaistīju šo tēmu ar to šovu,bet tas bija tas,kas iešāvās prātā uz doto brīdi.
Protams,protams,ir redzētas DĀMAS dažādos vecuma posmos:) Kā man patīk tās tantiņas kafejnīcās:) Burvīgi:)

vecsprofils 2. oktobris 2013 17:58

Dāma man raisās ar sievieti sākot no 35 gadiem. Ar nobriedušu sievieti, kura ir inteliģenta un eleganta, pašpietiekama, ambicioza, pieredzējusi, pašpārliecināta, izglītota, ar bijušu vai esošo karjeru. Dāma man asociējas ne tikai ar ieturētu eleganci, platmali un svārkiem, bet arī atbilstošu uzvedību - manieres, takta izjūta, mēra izjūta itin visā.

Laikam esmu aprakstījusi ideālu sievieti...
Bet man arī tādai nākotnē gribētos būt un par sevi varu teikt tikai to, ka laikam ejot strauji progresēju. Uzplaukstu un plaukstu, progresēju un virzos uz šo ideālu, kas ir nebeidzams, jo attīstīties un sevi pilnveidot var visu mūžu, un, dāma var būt arī 60, 70 un 80 gados. Ja veselība būs, sevi kopt un pilnveidot būs tikai prieks.

Rebeka 2. oktobris 2013 16:05

Kad vajag esmu dāma, kad nevajag neesmu, esmu garastāvokļa cilvēks it visā..

lotte 2. oktobris 2013 15:29

Nu - es jau esmu ar sevi salīgusi, ka dāma nebūšu laikam nekad :) Cik ko tādu nopērku, uzvelku - nu nepatīk man tas elegantais stils, nejūtos "savā ādā". Es arī neprotu un negribu eleganti pa ielu "dreifēt". Man gribas lēkāt, skriet, smieties, lasīt lapas un nosmērēties dubļos utt.
Šodien es gāju ārā, uzvilku pie melnām ādas kurpēm rozā zeķītes ar tamborētu maliņu. Katra otrā sieviete nososdoši skatījās :) Bet man jautri :P

VIT@ 2. oktobris 2013 15:27

Kaut kā vārds dāma, man tomēr negribīgi , bet asociējas ar ko vairāk par sievieti, kurai ir harizma. Tās ir manieres (absolūti visur un visā), tā ir mācēšana klusēt un būt labais sarunu biedrenei, tā ir laba gaume ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, vārdu sakot dāmas tituls manā skatījumā ne visām sievietēm tiek peišķirts, tas ir kaut kas tāds, ko sievietei jāapgūst mūža garumā.
Un par tām 10 gadus vecākām izskata j-kundzēm, kundzēm ir jāpiemetina, ka tieši skandināvu valstīs un arī Latvijā diemžēl jaunas meitenes izskatās vecākas par saviem gadiem, iemesls tam ir mākslīgais skaistums ar iedegumu kā bonusu visam ... diemžēl :(

KRX 2. oktobris 2013 15:16

Bieži to ne-eleganto ģērbšanās stilu var norakstīt arī uz mākslinieciski ievirzīto cilvēka raksturu. Nebrīnīšos, ja viņa darbojas kādā radošā sfērā.
Bet nu... ja jau tam vīrietim viņa patīk, tad diez vai pastāv pretenzijas pret zaļām zeķēm rozā sandalēs un baltiem svārkiem :D

nosiguldas 2. oktobris 2013 14:42

(Y)

Kerstyna 2. oktobris 2013 14:37

Jā, ir dāmas un ir tanteles un tas galīgi nav sasaistāms ar vecumu. Darba gaitās esmu sastapusies ar patiesi patīkamām dāmām, vecumā tā ap 80 un nevīžīgām radoņām jau drīz pēc 40. Un es arī domāju par to, ka novecot vajag skaisti un tad, kad tas laiks pienāk , nevis par agru, vai par vēlu.

hiperkeri 2. oktobris 2013 14:36 makvins

jā,esi:)
Un pilnīgi nopietni!

mazaa raganina 2. oktobris 2013 14:26

Esmu Tavs iedvesmas avots!:D