Par būtisko un nebūtisko

pece
pece 17. jūlijs 2013 18:18
1064

Nabags vai bagāts, lai arī kurā pasaules malā dzimis, cilvēka dzīve ir ceļojums no šūpuļa līdz kapam. Brīdis pa vidu šiem diviem pieturas punktiem ir mūsu rīcībā, lai dzīvi piepildītu ar ko vērtīgu sev un saviem tuvajiem. Tik jautājums ir – Kas ir vērtīgs?

Viena no atbildēm varētu būt sevis pilnveidošana caur zināšanu apguvi, zināmā mērā caur darbu un karjeru (bet līdz noteiktai robežai), caur piedzīvoto un redzēto, caur attiecībām ar savējiem.

Ikdienas nepieciešamības un vajadzības un neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa, vienlaikus būtiska un nebūtiska, jo tā nodrošina mūsu eksistenci. Par šo laikam neviens nestrīdas pēc būtības, reizēm diskutējam par to – cik tālu ir nepieciešamība, un kur sākas kas vairāk. Lai gan apkārtējie apstākļi var dod mums spārnus piepildīt sapņus un vilkt zemē, kā purvā un akacī.

Mēdz apgalvot, ka dzīvei vajag lielu mērķi. Var jau būt, ka vajag to sevis pilnveidošanai, lai aizejot uz citu pasauli mēs turp nonāktu citādāki, nekā ierodoties šeit.

Tomēr atļaušos apgalvot, ka sīkumos ir mūsu spēks un mūsu piepildījums  - ikdienas attiecībās, mīļos vārdos un darbos, kopābūšanā – un tajā visā piedaloties no sirds. Daudz ko mēs varam paveikt dažādos laika posmos, daudz kas no sasniegtā var izrādīties nebūtisks, bet kopānebūšanu ar saviem mīļajiem, mīļos nepateiktos vārdus, mazos sirdsdarbiņus mēs varam neuzspēt izdarīt – var pienākt brīdis, kad izrādās ir par vēlu……

Dzīvē nav nekā svarīgāka par sīkumiem – tieši šodien, šeit un tagad!


Jauns konkurss blogerēm: blogo un laimē manikīru


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 19. jūlijs 2013 08:59

(Y)kodolīgi un spēcīgi:)

Nikte 17. jūlijs 2013 21:30

(F)

mazaa raganina 17. jūlijs 2013 21:01

(F)

Cerīte 17. jūlijs 2013 19:30

(hug)(hug)(hug)Uzrakstīts fantastiski(Y)