Papļāpāsim – kāda, tavuprāt, ir laba Māte?

Autors: pece, 2012. gada 15. marts, 10:50:00
Papļāpāsim – kāda, tavuprāt, ir laba Māte?

Sievietes viena no tradicionālajām misijām un savā ziņā daļai arī dzīves piepildījums ir bērni! Nav jau nekāds noslēpums, ka cilvēks tāds pats dzīvnieks savā ziņā ir un pēcnācēju radīšana ir gana svarīga. Cerams, piekritīsiet, ka ar bērnu laišanu pasaulē nekas nebeidzas, jo tie vēl ir jāizaudzina.

Pēdējā laikā ir daudz iedrošinoši raksti par bērnu laišanu pasaulē, droši vien tāds mēģinājums stimulēt dzimstības līmeni valstī. Un tomēr šie raksti manī raisa duālas sajūtas – prieks, ka ir tomēr sievietes, kas ar ne pārāk labu veselības stāvokli uzdrošinās radīt pēcnācējus, un sievietes, kuras ir gatavas laist pasaulē vairāk kā vienu un divus mazuļus, dažas pat visus septiņpadsmit!

Jā, jā, nepārrakstījos, septiņpadsmit bērnu, par ko sievietei tika piešķirts Gada Mātes tituls (es gan neesmu pārliecināta, ka šis tituls būtu pareizais, drīzāk vajadzēja piešķirt Gada Ražīgākā sieviete vai taml.).

No otras puses, līdz šim man šķita, ka ar bērnu laišanu pasaulē nekas nebeidzas, tas ir tikai sākums. Un ne jau bērnu skaits ir rādītājs tam, ka sieviete ir laba māte. Citiem vārdiem sakot drosmīga un vaislīga, manuprāt, nenozīmē Laba. Bet varbūt es kļūdos?

Un nekur nav teikts, ka sieviete, kurai ir tikai viens vai divi bērni ir laba māte!

Man tomēr šķiet, ka laba māte ir tā, kura spēj uzaudzināt foršus, labus un patstāvīgus bērnus, kuri spēs parūpēties gan par saviem bērniem, gan par vecākiem un būt noderīgi sabiedrībai. Viegli tas noteikti nav un es vēl tikai mācos darīšanas procesā, kā sanāks, to dzīve rādīs.

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tev šķiet, kāda sieviete ir LABA MĀTE?