Papļāpāsim – kāda, tavuprāt, ir laba Māte?

pece
pece 15. marts 2012 10:50
866

Sievietes viena no tradicionālajām misijām un savā ziņā daļai arī dzīves piepildījums ir bērni! Nav jau nekāds noslēpums, ka cilvēks tāds pats dzīvnieks savā ziņā ir un pēcnācēju radīšana ir gana svarīga. Cerams, piekritīsiet, ka ar bērnu laišanu pasaulē nekas nebeidzas, jo tie vēl ir jāizaudzina.

Pēdējā laikā ir daudz iedrošinoši raksti par bērnu laišanu pasaulē, droši vien tāds mēģinājums stimulēt dzimstības līmeni valstī. Un tomēr šie raksti manī raisa duālas sajūtas – prieks, ka ir tomēr sievietes, kas ar ne pārāk labu veselības stāvokli uzdrošinās radīt pēcnācējus, un sievietes, kuras ir gatavas laist pasaulē vairāk kā vienu un divus mazuļus, dažas pat visus septiņpadsmit!

Jā, jā, nepārrakstījos, septiņpadsmit bērnu, par ko sievietei tika piešķirts Gada Mātes tituls (es gan neesmu pārliecināta, ka šis tituls būtu pareizais, drīzāk vajadzēja piešķirt Gada Ražīgākā sieviete vai taml.).

No otras puses, līdz šim man šķita, ka ar bērnu laišanu pasaulē nekas nebeidzas, tas ir tikai sākums. Un ne jau bērnu skaits ir rādītājs tam, ka sieviete ir laba māte. Citiem vārdiem sakot drosmīga un vaislīga, manuprāt, nenozīmē Laba. Bet varbūt es kļūdos?

Un nekur nav teikts, ka sieviete, kurai ir tikai viens vai divi bērni ir laba māte!

Man tomēr šķiet, ka laba māte ir tā, kura spēj uzaudzināt foršus, labus un patstāvīgus bērnus, kuri spēs parūpēties gan par saviem bērniem, gan par vecākiem un būt noderīgi sabiedrībai. Viegli tas noteikti nav un es vēl tikai mācos darīšanas procesā, kā sanāks, to dzīve rādīs.

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tev šķiet, kāda sieviete ir LABA MĀTE?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rrr 20. marts 2012 16:28

Vislabākā māte ir tā, kas ir laba sieva savam vīram. Vislabākais tēvs ir tas, kurš ir labs vīrs savai sievai. Šo domu izlasīju sen, un laika gaitā par to esmu pārliecinājusies aizvien vairāk. Tas nenozīmē, ka vientuļa māte nevar būt laba māte, bet viņai vairāk jāpiedomā par savu attīstību, jo viņai nav otra cilvēka, kas to dabiski veicina. Vientuļajai mātei vairāk jāpilnveido sevi, lai viņa būtu bērnam vislabākais paraugs.

rrr 20. marts 2012 16:26

Bērni līdz zināmam vecumam mīl jebkuru māti! :)

15. marts 2012 14:05

protams, tas ir individuāli un atkarīgs gan no bērna, gan no mātes.

pece 15. marts 2012 13:49

Es biju domājusi par robežām plašākā nozīmē - labs/slikts, vajadzīgs/nevajadzīgs, sabiedrībā pieņemams/nepieņemams un taml.

Piekrītu, ka mammai ir jābūt kā atbalsta punktam, kur vienmēr var sagaidīt atbalstu visos jautājumos, un mammai ir jābūt kā patvērumam vajadzības gadījumā, mamami ri jābūt draudzenei, bet labākajai draudzenei ir jābūt no sava vienaudžu visus, jo pasaules redzējums paaudzēs atšķiras. Bet tas ir mans dziļi personīgs viedoklis.

15. marts 2012 13:24

manuprāt mātei ir milzīgi jāpiestrādā, lai tas robiežas nebūtu. ir lieliski, kad no mammas nav noslēpumu, kad jeb kurā laikā var piezvanīt un izstāstīt kas uz sirds, aiziet pasēdēt kafeinīca utt.

pece 15. marts 2012 12:53

Un mīlestību vērtējam kā..... ?
Atceras vecumdienās un neliek dzīvot uz balkona? :D

KRX 15. marts 2012 12:46

Laba māte ir tā, kuru mīl bērni :)
Vienkārši un loģiski.

pece 15. marts 2012 12:32

Varu piekrist, ka mātei ir sava dzīve un bērnam sava, nevajag bērnu bīdīt pa savām sapņu takām un caur bērnu realizēt savus nepiepildītos sapņus.

Tomēr es neesmu pārliecināta, ka mātei ir jābūt labākajai draudzenei, atbalstam, uzticības personai gan. Māte (vecāki) ir tā, kas nosprauž robežas, bet draudzenes diez vai tam ir piemērotas.

sandrulish 15. marts 2012 12:03

pilnībā piekrītu vicky! (Y)

15. marts 2012 11:47

mātei jāmīl savs bērns, jāsargā, bet nedrīks spiezt savu viedokli kā vienīgu pareizu. jācien sava bērna vēlmes un tikai ieteikt iespējamus virzienus. Laba māte neiejaucas bērna dzīvē, nemēģina bērnam likt dzīvot viņas dzīvi, nevaino par savam dzīves kļūdām, respektē personību..
bet paša jaunākā vecumā "ieliek" bērnā "kas ir labs un kas ir slikts", palīdz bērnam pareizi sociālizēties un palīdz attistīt stipru un prātīgu personību. palīdzēt bērna "neapzinātam prātam" pievienot "apzinātu", attistīt bērna talāntus.
Mātei jābūt īstai sievietei, ne tikai sieviešu dzimuma būtnei, bet tādai kurai piemit sievietes īpašības: mīlestibas spejas (diemžēl ir daudz dzirdēts ka mātes savus bērnus nemīl), sapratne, atbalsts utml., bet arī viņa neaizmirs sevi, jo ir zināmi gadījumi, kad dāma atsakas no karjeras bērnu dēļ un visu mūžu bērnus vaino par to un pati esot nelaimīga. Bērnam vajag laimīgu māti, jautru. Ideāli ir māte-labāka draudzene.

sandijasieviesuklubs 15. marts 2012 11:06

Nezinu, man vispār grūti spriest - man liekas, ka laba māte ir tāda, kas vienkārši mīl un netraucē:D
Ļauj brīvību, bet pasargā, kad nepieciešams.
Māte,kas ir atradusi arī savu realizāciju citās lomās, ne tikai Mātes, jo tas mēdz būt diezgan smacējoši.
Mātei jābūt arī jautrai, ar humoru, spējīgai sevī atcerēties mazo bērnu, jo bērni taču dzīvo savā saulainajā bērnībā, tāpēc viņiem patīk rotaļīga un jautra māte. vai ne tā?