Pabeigt nepabeigtās lietas – pirmie 4 mēneši

ilzy
ilzy 15. janvāris 2017 22:11
1604

Laiciņš pamazām iet uz priekšu un nepabeigto lietu pabeigšanas pasākums jau būs ticis līdz savam ceturtajam mēnesim.

Mana sākotnējā apņemšanās - šeit.

Nu lūk, kā tad man gājis un ko es šobrīd par to visu domāju.

Taustāmos darbos esmu izlasījusi četras grāmatas no tām septiņām, kas kaut kādu iemeslu dēļ bija iesāktas, bet nepabeigtas.

Te nu jāsaka, ka iesākto grāmatu lasīšanu stimulēja tas, ka kādu laiku man nebija pieejams mājās dators un iespēja ielikt telefonā to grāmatu, ko tanī mirklī sagribējās. Nācās vilkt laukā to, kas man stāvēja planšetē un pārmest to uz telefonu.

Baltajai kleitai palikusi ¼ no visas svārku daļas. Te nu gan mani māc pārdomas vai pēdējais tambordiegu kamols pietiks un ko darīt, ja nepietiks, jo tur kur pirku, toreiz izpirku visu, kas bija. Nopirku citu tambordiegu un tas izrādās ir resnāks nekā šis. Bet domājams arī šī nav īpaši sarežģīti risināma lieta.

Kā ilgi apdomāto, bet nerealizēto lietu, kas arī ir zināma “aste” oktobrī realizēju un sāku iet uz Afrikāņu dejām. Jāteic,ka lai gan man ļoti loti patika, ar to regulāru apmeklēšanu bija kā bija, jo pirmdienas ir īpatnējas dienas un tajās man ik pa laikam kaut kas cits iegadījās, tādejādi nojaucot plānu iet dejot.

Šī gada sākumā, man facebook lapā iekrita ziņa, ka manā mīļajā Latino deju skolā, sākas arī afrikāņu dejas un tās būs citā nedēļas dienā, kā arī nodarbību atrašanās vieta lieliski sakrīt ar manu ikdienas maršrutu, tā, ka kosmoss kustas manai vēlmei par labu.

Iesāku lasīt Marijas Kondo grāmatu „Kārtības maģija”, lai noskaidrotu kā labāk organzēt savas lietas un beidzot sakārtot savas mājas bēniņus un ne tikai. Ir jau pirmās atklāsmes, gan par to ko jau es daru no tā ko iesaka autore un ir arī daži atklājumi kā darīt labāk.

Tāpat savā „to read”kaudzē iekļāvu grāmatu par dārza dizainu. Šī ir nopietna lieta un ir pēdējais laiks ķerties klāt pie dārza plānošanas.

Mazliet par šī pasākuma filosofisko daļu.

Interesantā kārtā izkristalizējās dažādas kopsakarības “astu vākšanai” ar nākotnes plānošanu un šo plānu realizēšanu.

1)     Kārtojot šīs it kā mazās lietiņas, tu aizdomājies, ko tad darīt kad tās tiks sakārtotas, rodas jaunas idejas un plāniņi, kas jau saistīti ar vēlmēm un iecerēm;

2)     Ir radies secinājums, ka katra paveiktā lietiņa, lai gan varbūt nedaudz vai daudz iebremzēta, tomēr tā pamazām izpildās īstajā laikā un vietā;

3)     Lai gan astu savākšanas plāns var likties abstrakts, katrā jomā nodefinējot pāris lietas, tas kļūst reāls un paveicams. Pēc tam jau ir vieglāk atpazīt ko vēl vajadzētu pievienot “astīšu sarakstam”.

Īsi pirms jaunā gada, lasot dažādus rakstus par jaunā gada vēlmēm un apņemšanos, nonācu pie vienas apziņas, kas kaut kādā mērā jau cirkulēja pa manu galvu un šķiet, ka man tik tiešām strādā.

Ja lietām tiek piešķirts jēgpilns virsmērķis, tad tās ir vieglāk paveikt. Kā manā gadījumā, ja es būtu uzlikusi mērķi izlasīt 7 neizlasītās grāmatas, visticamāk tās joprojām būtu septiņas, ja ne vairāk. Jo, kas man no tā, izlasu vai neizlasu?

Bet tā kā esmu sev pateikusi, ka vēlos kārtīgāku vidi gan sev apkārt, gan savā galvā un darbos, tad aktivitātei grāmatu lasīšana piešķiru nodomu, kas ir pietiekami motivējošs, lai to paveiktu.

Un pamazām jau viss notiek!

Beztēmas blogu konkurss!

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 16. janvāris 2017 11:24

(Y)iedvesmojoši :)