Norisinājās jau otrais grandiozais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE: 3. daļa

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 27. maijs, 11:33:34
Norisinājās jau otrais grandiozais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE: 3. daļa

14.maijā VEF Kultūras pilī norisinājās jau otrais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākumā Forums LĪDERE. Vairāk nekā 20 iedvesmojoši un sirds gudri lektori dalījās savās pārdomās un viedoklī, iedvesmojot skatītājas sapņot drošāk un sasniegt vairāk. Foruma programma tika sadalīta trīs atšķirīgās sesijās, apskatot un izrunājot būtiskāko sievietes profesionālajā un personiskajā izaugsmē, kā arī attiecību un ģimenes jomā.  

Foruma trešajā un noslēdzošajā daļā akcents tika likts vairāk uz sievietes personisko attīstību un uzdrošināšanos sapņot drošāk. Sabiedrībā zināmas sievietes dalījās pieredzē un viedoklī par to, kas padara sievieti spēcīgu uz lielās dzīves skatuves, kā ļaut sev nebūt perfektai un nebaidīties pieļaut kļūdas, kā nepadoties, bet uzdrošināties sasniegt vairāk, kā ēst ar baudu un vienlaikus būt sievišķīga, kā būt LĪDEREI pašai sev un sev tuvajiem?

Par sievieti uz skatuves gan tiešā, gan pārnestā nozīmē pastāstīja režisore, rakstniece un saskarsmes speciāliste Baņuta Rubess . " Sieviete uz skatuves – tā ir uzdrīkstēšanās " – norādīja Baņuta. Viņas stāsts par sievieti – aktrisi un režisori teātrī vijās cieši blakus stāstam par sievieti uz lielās dzīves skatuves. Runājot par sievietēm – līderēm, Baņuta uzdeva jautājumu -  Kas sievieti padara spēcīgu gan uz skatuves, gan dzīvē un minēja vairāku spēcīgu un iedvesmojošu sieviešu – līderu piemērus. Turpinot tēmu par līderēm, viņa akcentēja arī apkārtējo cilvēku, atbalstītāju un sabiedroto nozīmi – nevienam līderim nebūs veiksmes bez apkārtējo cilvēku atbalsta. Tā tas ir gan teātrī, gan dzīvē, taču tieši skatuve ir tā, kas iemāca vajadzību pēc sabiedrotajiem. 

Kā  kļūdīties ar baudu, kāpēc tas ir tik svarīgi un kā pieņemt lēmumu apzināti kaut ko nesasniegt? Uz šiem jautājumiem dzīves gudras atbildes sniedza uzņēmēja, alpīniste, sapņotāja Olga Kotova . Viņa savā stāstā akcentēja to, ka sievietes mūsdienās bieži vien pret sevi neizjūt žēlsirdību, ir noskrējušās un stresainas, prasīgas un perfekcionistes, mēģinot sasniegt visu visaugstākajā līmenī. " Ironiskā kārtā mēs to latiņu esam uzlikušas tā, ka pārlekt var tikai ar kārti " – par trako dzīves skrējienu, sieviešu vēlmi par katru cenu sasniegt un izdarīt visu norādīja Olga. Taču, vai šī vēlme būt perfektai un sasniegt visu visaugstākajā pakāpē nav tas, kas ierobežo līderības potenciālu? Olga norādīja par trim iespējām, kas var labot šo situāciju - ļaut sev kļūdīties, paskatīties sejā savai ievainojamībai un ļaut sev nebūt perfektai.          

Atziņas no savas dzīves par nepadošanos, uzdrošināšanos un spēju būt unikālai sniedza PwC valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa – Zaščirinska . Viņa dalījās ar tādām dzīves situācijām, kad bijis jāpieņem atbildīgs lēmums, kā rīkoties tālāk. Zlata izvēlējās nepadoties, bet uzdrošināties cīnīties un iet tālāk pretī saviem mērķiem, kas arī licis pamatus viņas sasniegumiem šodien. Viena no viņas lielākajām mācībām ir neteikt "nē" gan karjerā, gan arī ģimenē. Tieši šīs izvēles un lēmumi rezultējušies ar 25 nostrādātiem gadiem PwC , kā arī mātes lomu četriem burvīgiem bērniem. Zlata arī akcentēja izaugsmē un attīstībā tik vitāli nepieciešamās kvalitātes – uzdrošināties un nebaidīties būt unikālai. " Uzdrošināšanās nozīmē nekad nepadoties, būt pašam, noteikt savas dzīves prioritātēs un mainīties " – uzsvēra Zlata. 

Interviju par aktualitātēm uztura zinātnē un kā ēst un baudīt ēdienu ar prātu, sniedza diētas ārste Lolita Neimane . Foruma skatītājām Lolita sniedza dažādas atziņas, padomus un ieteikumus, kā ēst gudrāk, pārdomātāk, bet ar baudu, kā arī iepazīstināja ar izplatītākajiem mītiem par ēšanu, secinot, ka pats svarīgākais esot ēdiena apjoms un kaloriju skaits tajā. " Kad mēs ieraugām ēdienu, mēs kļūstam vājas " – norādīja diētas ārste, uzskatot šajā jomā būt stingrai pret sevi ir ļoti grūti. Taču ļoti nozīmīga loma tajā visā ir arī vecumam – jo vairāk gadu, jo mazāk kaloriju nepieciešams uzņemt palēninātās vielmaiņas dēļ. Tāpat Lolita dalījās ar šobrīd iecienītākajām diētām un viedokli, vai tās tiešām var palīdzēt sasniegt kārotos rezultātus. 

"Lai kaut kas notiktu, ir vajadzīga griba un providence" šie vārdi vijās cauri Gemoss īpašnieces Ievas Treijas stāstam, kurā viņa dalījās ar to, kā radījusi savu ģimenes uzņēmumu, kas veiksmīgi darbojas jau 25 gadu garumā. " Nevajag izvēlēties starp uzņēmējdarbību un ģimenes dzīvi. Vajag darīt abus tik labi, cik vien ir iespējams !", runājot par mērķiem, ko vēlējās sasniegt, uzsvēra Ieva. Viņa savā stāstā ļoti akcentēja gribu un providenci, kas bija visa pamatā, lai bizness no divām tonnām kokosriekstu skaidiņu garāžā pāraugtu veiksmīgā, uz izaugsmi vērstā uzņēmumā. Runājot par to, kā viņai izdevies kļūt par tik veiksmīgu un panākumiem bagātu sievieti, Ieva norādīja gan radīšanas prieku, noturīgo gribu, gan arī tik nepieciešamo uzņēmēja gēnu, ko viņa mantojusi no vectēva. Tāpat viņa atklāja, kā ieraudzīja uzņēmēju sevī un kā šādu lomu saskatīt citām sievietēm. 

Par sievietes spēku un kā to atrast, pieredzes stāstā dalījās zīmola Amoralle dibinātāja Inese Ozola . Runājot par to, kur meklējams sievišķais spēks, viņa norādīja uz spēju iet, darīt, nebaidīties būt drosmīgai un nekad neapstāties. " Kad man ir slikti, es uzvelku augstpapēžu kurpes un uzkrāsoju sarkanas lūpas" – ar savu spēka forumu, kā vienmēr izskatīties starojoši, dalījās Inese. Spēka formulu Amoralle radītāja turpina arī papildināt, uzskatot, ka tās veidošanā milzīga nozīme ir arī nemitīgajām dzīves mācībām un pieredzēm. Šeit tika minēti piedzīvotie izaicinājumi, kas saistās ar Amoralle tapšanu un attīstību. Tie viņai iemācīja nepadoties un radīja sajūtu, ka patiess dzīves aicinājums ļauj izdarīt arī neiespējamo. Šobrīd Ineses ikdienā aizrautību un degsmi sagādā darbs un bērni, savukārt iedvesmu dod vējā plīvojošs zīds.