Netradicionāls alus

pece
pece 13. jūnijs 2013 00:00
1517

Augļu alus ir alus, kas īsti negaršo pēc alus. Tieši tāpēc tas man garšo!

Kā jau zināms no citiem blogiem – es neesmu alus mīļotāja. Laikam gan jāsaka neesmu klasiskā alus mīļotāja. Mana mīlestība ir ķiršu alus, kuru iemīlēju no pirmā acu skatiena, tas ir no pirmā malka, pirmo reizi nonākot Briselē, Beļģijā. Lūk, mana mīla Bellevue Kriek.

 

Šādu alu esot sākuši ražot 20 gadsimta sākumā, alum pievienojot svaigas ķiršu ogas un raudzējot, pēc tam pievieno tīru augļu sulu. Ķiršu alus ir populārākais, tomēr arī aveņu alus nav retums. Esot sastopams arī persiku alus, bet to man nav nācies nogaršot. Sulas saturs šādā alū ir ap 25%.

Ķiršu un aveņu alus ir Beļģu specializācija, savukārt Ķīnas viena no lielākajām alusdarītavām esot slavena ar ananāsu un citronu alu. Tos gan man nav nācies nogaršot, vismaz pagaidām.

Zinu, ka arī Latvijā ir bijuši un joprojām ir mēģinājumi radīt augļu alu – piemēram  Ķiršu ingveralus, Iļģuciema dzērveņu alus, Lāčplēša ķiršu alus, Dlight Aldarim. Gatavojot blogu atradu, ka Dzīvā alus bodēs var dabūt Lietuvā ražotu ķiršu, kaktusu (nez kur šie kaktusus rāvuši), ābolu, bumbieru un vīnogu alus. Jāatzīmē, ka neviens no mēģinātajiem mani īsti nav uzrunājis tikai un vienīgi tā iemesla dēļ, ka garšo pēc alus.

Blogu nolēmu uzrakstīt tāpēc, ka pavisam nesen ieraudzīju, ka veikalos ir pieejams viena cita Beļģu ražotāja ķiršu alus Lindermans kriek, kas ir tikpat labs kā mans mīļotais Bellevue Kriek.

Un tagad es Jāņos kopā ar visiem varēšu iedzert alu!

Kurš no šiem garšo jums?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
14. jūnijs 2013 13:58

Nee,nu to ka tas nav sidrs,zinu,bet man alum ir viena garsa...stipraaka vai vieglaaka,bet bez kirsu,zemenu,cotronu utt piejaukumiem. Alkoholu praktiski nelietoju taa kaa man iisteniiba vienalga ko un kaa sajauc un pagatavo

Rebeka 14. jūnijs 2013 13:49

Nē nē sidrs ir galīgi kas cits, savādāk gatavots, raudzēts utt.. ( lai gan nu tie ķīmiskie sidri bundžiņās vispār ir sazin kas :D

14. jūnijs 2013 07:09

Tikko alum ir kas, manuprāt, lieks klāt, tas vairs nav alus..sidrs? Varbūt, bet ne alus!

pece 13. jūnijs 2013 19:18

Ulmaņgatves maximā bij plauktā starp alu un kvasu.

Ivetta 13. jūnijs 2013 17:47

Šodien kā reiz patrāpījos Maximā tai brīdī, kad pieņēma un izskatīja alus produkciju daudzumus. pajautāju vai ir ķiršu alus un domīgi atbildēja, ka nav... Būs iemesls varbūt tagad pasūtīt :D

karakedi 13. jūnijs 2013 14:43

gruuti izstaasstiit.Pashai jaanogarsho, lai saprastu :)

pece 13. jūnijs 2013 11:34

Beļģu augļu alus no kokteilīšiem tie